работа по време на майчинството?

  • 25 019
  • 205
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 276
и аз за сега правя преводи.
още не са ми казали точно колко ще ми плащат - около 6-7 лв. на страница, до колкото разбрах все пак.
Като имам точна информация ще пиша.
Не съм я търсила тази работа, от самата фирма ми предложиха, защото с единия от собствениците се познавахме от преди - колеги сме.

# 16
  • Мнения: X
Напоследък се издават много медицински списания и гайдове, които се разпространяват по болниците и поликлиниките. Често се търсят сътрудници и редактори. Работата обикновено не изисква стоенето в офис, списват се материали, превеждат се и т.н. Обикновено се плащат хонорари. Можеш да им пишеш и да си предложиш услугите. Напиши една, две статии и им прати да ти видят стила. Следи обявите, аз с едно търсене в Гугъл намерих обява, че фирма Борола е търсила този месец редактор за свое издание. Медицинско лице си, значи нищо не ти пречи да опиташ. Просто се иска малко повече активност.

# 17
  • Мнения: 2 471
Какво значи няма кой да гледа детето. Върнах се н аработа на 10-тия ден от раждането - наехме детегледачка. Или имаш в предвид ,че няма кой да гледа детето без пари?
А замисляла ли си се, че на медицинските кадри в държавните болници не плащат достатъчно за да си позволи майката и детегледачка и да си поема нуждите в семейството.  И аз тръгнах на работа на 20-тия ден от раждането на детето ми, но бях в частния сектор и получавах добри пари. Жената пита не за това ти и аз защо сме тръгнали на работа и кога, а дали може да помогнем с идеи за надомна работа.

Има възможности за надомна работа без да е необходима квалификация.  Попаднах на обява за згъване на подаръчни пликове и подобни... Ако я намеря, ще дам линк. Моя позната расфасоваше кучки за въдици и ги пакетираше.
Ето обява за нанизване на маниста
http://www.dalaverki.com/index.php?ct=rabota-nadomna&md=details&id=27183
Друго за което се сещам е, че сега се изработват и сувенири за базарите около Коледа.

Просто потърси хубаво в интернет, успех

# 18
  • софия
  • Мнения: 636
Докато съм у дома-а все още гледам Елена и това ще е докато тръгне на детска градина аз правя картини, картички, сувенири. Докато беше бебе правех преводи и редактирах книги от английски, италиански и БГ. Не съм филолог, просто съм от билингвистично семейство и съпруга ми помага. Сега обаче останаха само арт нещата, които правя, защото Елена е много буйничка и не мога нищо да правя на компа с нея, а сувенирите ги правим двете. Давам й да рисува или ме гледа като лепя и е голям кеф. Тя се радва, аз си свършвам по нещо. После таткото ги носи по разни магазинчета и така. А освен това и към работодателя ми правя разни неща от дома като мога. Защо не пробваш да дежуриш някъде почасово като мъжа ти си е у дома?

# 19
  • Мнения: 1 820
и аз да се запиша  Wink

# 20
  • Мнения: 352
Аз правя преводи. Но никак не е лесно да се съчетава работа вкъщи с гледане на дете-особено ако е по-буйно.

Моля кажете как мога да правя преводи от вкъщи?Какво е заплащането? Знам английски. Превода от английски на български ли е или обратно. Че второто губи повече време.

# 21
  • Мнения: 686
Аз също се чудя с какво да се захвана,та да припечелвам по някой друг лев,докато съм майчинство.

# 22
Най-добрата приятелка на баба навремето правеше счетоводство на няколко мънички фирми, това също е вариант. Около 200-300 лева й се събираха, ама кой ти ги дава... сега не знам дали го прави още, все пак е на 80 години, да е жива и здрава, но пък като знам, че го прави за да има какво да прави до известна степен...
Та и ти може да се захванеш с нещо такова, защо една пенсионерка да може, пък майка не?

# 23
  • Мнения: X
Lilit, момичето каза, че е с медицинско образование, а не счетоводител.

Rima, смяташ ли, че човек, работещ в здравния сектор, в който заплатите са често под 400лв., може да си позволи детегледачка, при положение, че в София детегледачките искат между 450 и 800лв. с храна и карта за градски транспорт? И подобни остри изказвания не вършат никаква работа. Това, че ти си дала детето си на детегледачка на 10 дни, не е вариант за всеки. Някои майки работят на държавна заплата и подобни подмятания, че едва ли не се стискат и търсят някой без пари, просто не помагат на никого. Или е по-добър вариант да работят, за да плащат заплатата на детегледачката?

# 24
  • Мнения: 315
и аз търся надомна работа.Не мога да стоя -пък и допълнителен доход.

# 25
  • София
  • Мнения: 622
Когато аз си търсих детегледачка почасово, много майки с дечица се обаждаха, само че не бях навита. Но едната жена ми стана по-симпатична и поддържахме връзка и знам че бързо си намери детенце- караха го у тях. беше си посигурила всичко -второ легло, столче и т.н. Ти имаш мед. образование и ако имаш желанието и възможностите вкъщи, би могла да гледаш детенце почасово.

# 26
  • Мнения: 263
Здравейте, момичета!
Благодаря ви, че се включвате в темата, но не разбирам, защо се заформи спор? Никъде в поста не съм искала съвети за детегледачки, но поради интересът на някои, ще отговоря - Детето ми е с хранителна алергия и не бих поверила захранването на непозната жена, защото най-малката грешка ще унищожи всичко постигнато дотук. Също така е вярно ниското заплащане в сектора на здравеопазването, за да мога да си го позволя.
Темата пуснах с надежда, че някоя мама ще помогне с опит и работодатели, които плащат, а не защото не знам как се търси информация в Internet.
Радвам се, че има и други майки, които искат да работят докато си гледат децата! Според мен не е нужно специално образование, за да можем да докарваме допълнителни доходи докато сме по майчинство. Просто явно никой не се е захванал да развие тази възможност. Не всички имат щастието да извършват работата си от вкъщи...
Аз например съм рехабилитатор и мога да работя с деца с увреждания и други пациенти, но тогава кой ще се грижи за моето дете?  
Надявам се, че ще намерим възможност да подпомагаме семейния бюджет!

# 27
Lilit, момичето каза, че е с медицинско образование, а не счетоводител.


Жената по едно време работеше заедно с майка ми, която също не е счетоводител. Ако се оправя добре със сметките (а в медицината си трябва математика), не виждам къде е проблема.

# 28
  • Мнения: 2 471
Здравейте, момичета!
Благодаря ви, че се включвате в темата, но не разбирам, защо се заформи спор? Никъде в поста не съм искала съвети за детегледачки, но поради интересът на някои, ще отговоря - Детето ми е с хранителна алергия и не бих поверила захранването на непозната жена, защото най-малката грешка ще унищожи всичко постигнато дотук. Също така е вярно ниското заплащане в сектора на здравеопазването, за да мога да си го позволя.
Темата пуснах с надежда, че някоя мама ще помогне с опит и работодатели, които плащат, а не защото не знам как се търси информация в Internet.
Радвам се, че има и други майки, които искат да работят докато си гледат децата! Според мен не е нужно специално образование, за да можем да докарваме допълнителни доходи докато сме по майчинство. Просто явно никой не се е захванал да развие тази възможност. Не всички имат щастието да извършват работата си от вкъщи...
Аз например съм рехабилитатор и мога да работя с деца с увреждания и други пациенти, но тогава кой ще се грижи за моето дете?  
Надявам се, че ще намерим възможност да подпомагаме семейния бюджет!

Не съм си и помислила, че не можеш да търсиш в гугъла. Искаш съвет-дадох ти и то с конкретни примери. Твоето стана малко: дайте съвет, ма аз не го искам много. Като не търпиш различни мнения, не пускай тема. Аман от неразбрани потребители.

Аз също съм работила и в къщи, но съм счетоводител. Как да ти разкажа за моя опит?

Последна редакция: пн, 29 сеп 2008, 19:14 от Dencho

# 29
  • Мнения: 197
И мен ме мъчи този проблем доста време и така и не намерих решение. Фирмите за надомна работа ми се виждат несериозни, а и не мога да си представя, че ще отглеждам дете и ще се мъча да залепя по 50 значки на ден примерно... С твоята квалификация можеш да гледаш допълнително деца вкъщи. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт