работа по време на майчинството?

  • 25 025
  • 205
  •   1
Отговори
# 30
Заинтригува ме една от дадените тук идеи - "Сътрудник он-лайн към рекламни и ПР-агенции". Някой може ли да даде повече инфо? А може ли и да не е он-лайн - в смисъл да си работи почасово към някоя такава агенция? Има ли някой  с положителен опит в тази сфера и ако може да го сподели, още повече, че смятам да се насоча в тази област като ми свърши майчинството. Благодаря предварително.

# 31
  • Мнения: X
Заинтригува ме една от дадените тук идеи - "Сътрудник он-лайн към рекламни и ПР-агенции". Някой може ли да даде повече инфо? А може ли и да не е он-лайн - в смисъл да си работи почасово към някоя такава агенция? Има ли някой  с положителен опит в тази сфера и ако може да го сподели, още повече, че смятам да се насоча в тази област като ми свърши майчинството. Благодаря предварително.

Аз за първи път чувам, че агенциите предлагат такъв тип работа. Поне големите, които аз познавам, де. Знам, че се наемат по проекти различни хора, но обикновено това са дизайнери и то всичко става с хора, които имат портфолио и контакти, за да ги поканят да се включат в някой проект. На мен също ще ми е интересно да разбера кои агенции и какъв тип работа предлагат, ей така от любопитство.

# 32
  • Мнения: 118
Lilit, момичето каза, че е с медицинско образование, а не счетоводител.


Жената по едно време работеше заедно с майка ми, която също не е счетоводител. Ако се оправя добре със сметките (а в медицината си трябва математика), не виждам къде е проблема.

Е без да се заяждам, ама това наистина направо ме скъса от смях. Значи аз, глупачката, просто съм си губила 5 години времето + още не знам колко си допълнителни курсове за квалификация, за да упражнявам професията счетоводител, след като всеки, който се оправя с математиката, може да го работи това. Ми в такъв случай и аз мога да бъда рехабилитатор, ако някой вземе да ми пообясни, а?!? Много се отплеснах, извинявам се за спама.

По темата - аз точно със счетоводство се занимавах по времето, когато не ходех на работа /защото реално майчинството още не ми е свършило/. А иначе, май най приемлив вариант за авторката остава надомно сглобяване на разни дреболии, както и изработката на сувенири стига да може да ги прави

# 33
  • Мнения: X
Жената по едно време работеше заедно с майка ми, която също не е счетоводител. Ако се оправя добре със сметките (а в медицината си трябва математика), не виждам къде е проблема.[/b]

За мен лично проблемът е, че никога не бих си доверила фирмените сметки на хора, които просто се оправят със сметките. Грешките на счетоводителите струват много пари, а промените в законите трябва да се следят всекидневно. Когато въведоха новостите в закона за ДДС при влизането ни в ЕС, счетоводители с опит ходиха по семинари и едва се оправяха в началото с хилядите недомислици и неуредени неща, какво остава за хора, които не са учили за това. Така че, нищо лично към майка ти, сигурно си разбира жената, но за мен счетоводителят и адвокатът са най-доверените хора в работата и предпочитам да избера хора с образование и опит.

# 34
  • Мнения: 58
Здравейте на всички , скоро се регистрирах и не съм сигурна дали пиша на правилното място. Но мисля че съм на прав път. И така по темата много искам и аз да си намеря надомна работа знам английски и много бих се радвала ако намеря такива фирми който предлагат да правиш преводи от вкъщи много  ви моля ако знаете пишете. Дайте ми съвет. Предварително благодаря!

# 35
# 36
А няма ли вариант да се възползваш от програмата " В подкрепа на майчинството "?

Mama na Moni, прочетох, че детето ти страда от хранителна алергия и не би го поверила на непознат човек, но имаш ли инфо по програма "В подкрепа на майчинството"?
След като навърши 9 месеца, детето ти може да бъде поверено но грижите на някоя баба, роднина или въобще човек по твой избор, стига да се е регистрирал в Бюрото по труда. Съответно, ти трябва да си се върнала на работа и държавата ще плаща заплата от 220 лв. на детегледачката. Мисълта ми е, че ако трябва да се върнеш на работа поради фин. причини, то поне ти отпада ангажимента да отделяш пари и за заплата. Е, друг въпрос е на кого ще попаднеш, но и това би могло да е вариант. Peace Няма значение, дали между вас има роднинска връзка или не. Важното е, да не е пенсионер/ка. Имаш правото да поставиш конкретни изисквания за квалификацията на човека, който ще поеме грижите за детето ти.
И още един вариант, ако имате пенсионирана баба, от 01.01.2009 г. тя ще може да гледа детето, докато ти си на работа и освен пенсията си ще получава добавка от 50 лв. затова, че гледа Мони. Е, предполагам, това не е вариант при теб, т.к. досега ти щеше да се възползваш някой от близките ти да гледа детето.

Всичко това - в случай, че ти се наложи да се върнеш на работа.
Но най-добре е да си гледаш детенцето, докато навърши поне 2 годинки - лично мнение.
Желая ти успех и да пишеш какво е станало! Peace  bouquet

# 37
  • Мнения: 7
Здравейте,аз също си търся надомна работа,но досега без резултат.Моля дайте някакъв съвет и предложение,но да е сериозно.Това с ПР-сътрудник звучи много интересно.Може за повече инфо?

# 38
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 255
Момичета, мога да плета добре на една кука и две игли. Не знаете ли някой магазин, който би взел плетени дрехи? newsm78

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 11
Здравейте,
гледам тази тема отдавна не е обсъждана, но в момента живо ме интересува и ще съм ви много благодарна да дадете някоя идея, за това какво мога да подхвана докато съм в майчинство. Че знаете майчинството, което взимаме колко е високо...
Надявам се някой да може да ми помогне.
Благодаря ви предварително.

# 40
  • Мнения: 9 990
Аз пък се чудя, как така се чудите и маете има ли-няма ли?!Надомна работа-какво по-точно търсите, каквото и да е?Обяви има, като цяло не се заплаща.За да имате добри доходи и през майчинството е добре да имате професия, която го позволява.С надписване на картички или пришиване на мъниста това няма да стане.Професията ви трябва да позволява работа от вкъщи, нищо повече.

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 11
Аз съм по професия логопед. Бих могла да се занимавам с това по време на майчинството.
Ако някой има нужда да ми пише на ЛС
Поздрави

# 42
  • Мнения: 1 820
Аз съм по професия логопед. Бих могла да се занимавам с това по време на майчинството.
Ако някой има нужда да ми пише на ЛС
Поздрави

Браво на тебе,обаче тука реклами,разпространения и т.н. са забранени! NaughtyПусни си реклама в местния вестник  Wink

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 11
това беше много злобно  Cry
никога не съм и помисляла да си правя реклама, просто констатирах..сори ако изглежда така..

# 44
  • Мнения: 940
Авторката да ми пише на лични. Имам идея, която не носи много пари, но не е и измамна. Може да набирате текст и прочие неща. Има си обяви в джобс.
Има и много фирми за преводи, всичко си има в джобс и другите сайтове за работа.

Аз от година пиша в един сайт за туризъм, отскоро има и БГ платформа. Общо взето се изкарват някакви пари, но те са ми като допълнителни, да имам за почивка примерно през лятото и зимата.

Иначе най-лесно е за графични и прочие дизайнери, те по всяко време могат да работят от вкъщи.

Общи условия

Активация на акаунт