Заспиване - кърмени бебета

  • 6 507
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 178
Заспива само с кърмене.
И ние така Grinning.

# 16
  • Мнения: 3 695
Заспива с кърмене, така им е най-приятно и успокоително на кърмачетата.  Grinning
Имаше и период, в който заспиваше с някой, лежащ до нея на леглото.  Peace

# 17
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
До малко преди 2-годишна заспиваше само с кърмене - на мен не ми е пречело и ми беше удобно да я приспя за 5 мин и да ходя да си върша другата работа. Постепенно изместихме нещата - започнах да я оставям при баба и дядо за уикенда, така че се научи, че и без сукане има заспиване - а после и вкъщи взех да процедирам да я кърмя, но за кратко и после да си лежим заедно, докато заспи. Нещата си вървяха плавно и спокойно, в яслата също си спеше сама и не е имало никакъв проблем от това, че вкъщи се приспива с кърмене.

# 18
  • Мнения: 925
Моето бебе заспива с кърмене. Но е възможно да се приспи и на ръце или докато баща му го люлее в коша за новородено Simple Smile
Кърменето обаче е най-лесно, макар че невинаги сработва (много леко спи и лесно се буди).

# 19
  • Мнения: 1 547
И двете ми кърмачета бяха научени да заспиват сами, като това научаване започна още от родилния дом. Не съм почитател на кърменето при поискване, затова кърмех под режим и се стараех да не обърквам представите на бебето, че храненето е игра и гушкане - веднага щом се насуче /но никога по-дълго от половин час/, си отива в леглото. Заспиваха до 2 минути. Веднъж носене на ръце означава години носене на ръце, образно казано, а аз нямах подобно желание. Доволна съм - изградените навици на хранене и спане действат до ден-днешен и се отразяват идеално както на децата, така и на родителите им  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 1 691
Приспиваме се с кърмене. За мен така е най-удобно засега.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Понякога заспива с кърмене, понякога сама - какъв отговор да посоча?

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
С кърмене

# 23
  • Мнения: 22
Ами мойта дъщеря на 3 месеца НИКОГА не е заспивала с кърмене (кърмя на поискване), през деня заспива гушната в мен и аз си подремвам с нея, а вечер я приспива баща й, разнасяйки я из стаята, докато се отпусне - той обожава това. Слава богу през ноща суче, спейки, та не се налага пак да я приспиваме по няколко пъти.
Имаше един период, в който се опитвахме да я научим да заспива вечер сама в креватчето - то беше рев, то беше чудо, толкова жал ми стана, че детенцето трябва да спи самичко в голямото си креватче, докато ние с таткото се гушкаме в нашето легло, че след няколко дни прекратих тези опити и просто отделяме всяка вечер достатъчно време за нея да заспи спокойно.

# 24
  • Мнения: 5 401
С кърмене, приятно и за него, и за мен.  Peace И така до към 1,7 г. Бабата гледаше Каби през деня и успяваше без никакви проблеми да го приспи на обяд. Лека-полека вечерно време започнах да премахвам кърменето за лека нощ за сметка на тиха преспивна песничка.  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 3 869
вечер - с кърмене в леглото; напоследък обаче го кърмя в хола и после го пренасям в леглото и пак му падавм гърдата да се унесе по-бързо - вероятно с биберон би се получило същото, но просто не искам да давам. Засега този начин повече ми харесва.
през деня заспива сам в слинга, в количката в къщи рядко заспива сам или отнема твърде дълго. по-лесно ми е да го понося 2 минути и да го полюлея и после да го оставя в количката.

# 26
  • Мнения: 3 092
Докато я кърмех заспиваше само на гърда .
Когато я отбих  заспиваше  много трудно може би повече от два месеца .
Ставаше с носене , с гукане , с гледане на филмчета .... побъркахме се всички у дома . Най бързо обаче си заспиваше в количката и за това предпочитах в почивните дни , когато не бях на работа да си поспива навън , за да мога да си отдъхна  .
Сега си заспива сама или я гушкам ..все едно . Simple Smile
Не съм гласувала в анкетата , ясно е защо .   

# 27
  • Мнения: 2 614
До преди половин година - само, единствено и изключително на гърда. Е, разбира се, като не съм вкъщи се предаваше и без сукане!  Peace

# 28
  • Мнения: 2 132
Най-често с кърмене. Понякога в количката, а напоследък таткото успява да я приспи няколко пъти на ръце.

# 29
  • Мнения: 668
Заспиваме само с кърмене. Сама много рядко, трябва да е адски изморена (след много игра веднъж заспа на пода). Но и така ми е по-лесно засега.

Общи условия

Активация на акаунт