хранително меню на 4 месечно бебе

  • 39 268
  • 90
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 44
Здравейте,искам да ви кажа нещо с което не искам да се заяждам , съм сигурна обаче че ще си навлека много укори.Искам да ви кажа че е ужасно гадно и досадно да натяквате че се захранва след 6 месец всеки си прави сметка и знае за себе си кога да захрани детето си.Където и да вляза за информация само укори от страна на "върлите "майки НЕ НЕДЕЙ,НЕ ГО ПРАВИ,РАНО Е...........!Никой няма право да казва да дава акъл та дори и да налага мнението си как да отглеждаш детето си.От това което виждам и чета разбирам че не съм  единствената захранила детео си рано( 4 месеца).Молбата ми към Всички е когато някоя мама помоло или пък иска мнението ви например за "примерно меню"както аз в случея  ако не можете да дадете такова не пишете
Не казвам че  така пише в дебелите книги  но всеки преценява.

За да пита някой в този форум, явно не знае... Радостно е, че има желание даже и да не се следват чужди съвети, то поне да се вземе информирано решение.

Имам лична молба към гостенката освен да чете дебели книги, да почете и малко "тънки" книги по българска граматика и правопис.

# 16
  • Мнения: 9 483
Здравейте,искам да ви кажа нещо с което не искам да се заяждам , съм сигурна обаче че ще си навлека много укори.Искам да ви кажа че е ужасно гадно и досадно да натяквате че се захранва след 6 месец всеки си прави сметка и знае за себе си кога да захрани детето си.Където и да вляза за информация само укори от страна на "върлите "майки НЕ НЕДЕЙ,НЕ ГО ПРАВИ,РАНО Е...........!Никой няма право да казва да дава акъл та дори и да налага мнението си как да отглеждаш детето си.От това което виждам и чета разбирам че не съм  единствената захранила детео си рано( 4 месеца).Молбата ми към Всички е когато някоя мама помоло или пък иска мнението ви например за "примерно меню"както аз в случея  ако не можете да дадете такова не пишете
Не казвам че  така пише в дебелите книги  но всеки преценява.

Никой не натяква-иска се мение-казваме си го Peace
А ти вземи се замисли защо на толкова много различни майки мнението по този въпрос съвпада, при това както самата ти пишеш, не само в този форум newsm78
Много от нас имат сигуно и второ/трето дете, като първите са захранили рано и си отчитат грешките....? /дали е възможен вариант?/
Масово педиатрите препоръчват ранно захранване-що тогава не слушкате тях , ами питате, и търсите информация?...пък после що всички говорели за късно захранване...ами отговори си сама.

# 17
Искрено се надявам да не стана никога като вас,защото от такива като вас вече децата ни някак си се"изродиха".ЧЕТЕТЕ СИ ТАМ КНИГИТЕ и си гледайте децата по книга защото явно нямате малко самочувствие да  се справяте сами понякога .И ДА НЕ ИЗПУСНЕТЕ СТРАНИЦАТА С ГЪРНЕТО  че после детето цял живот ще ходи с памперси.Simple SmileА колкото до правописните ми грешки ...........няма да коментирам

# 18
  • Мнения: 9 483
Искрено се надявам да не стана никога като вас,защото от такива като вас вече децата ни някак си се"изродиха".ЧЕТЕТЕ СИ ТАМ КНИГИТЕ и си гледайте децата по книга защото явно нямате малко самочувствие да  се справяте сами понякога .И ДА НЕ ИЗПУСНЕТЕ СТРАНИЦАТА С ГЪРНЕТО  че после детето цял живот ще ходи с памперси.Simple SmileА колкото до правописните ми грешки ...........няма да коментирам

Миличка, вместо да се държиш като "ущипана гспо'йца" вземи и ти прочети някоя книжцица Wink
Никой не се е родил научен, и човек се учи цял живот..това ако не си го схванала-много жалко за теб;-а самочувствие има всяка една от нас..въпроса е до колко то има покритие Wink.
Смешно и глупаво е поведението ти-казвам го съвсем добронамерено Peace

# 19
  • Мнения: 384
Искрено се надявам да не стана никога като вас,защото от такива като вас вече децата ни някак си се"изродиха".ЧЕТЕТЕ СИ ТАМ КНИГИТЕ и си гледайте децата по книга защото явно нямате малко самочувствие да  се справяте сами понякога .И ДА НЕ ИЗПУСНЕТЕ СТРАНИЦАТА С ГЪРНЕТО  че после детето цял живот ще ходи с памперси.Simple SmileА колкото до правописните ми грешки ...........няма да коментирам

Какво искаш да кажеш, че е лош пример да се четат книги пред децата, така ли? newsm78 Само глупаците смятат, че знаят всичко. И да - самочувствието им е много добро.

# 20
  • Мнения: 305
Здравейте,искам да ви кажа нещо с което не искам да се заяждам , съм сигурна обаче че ще си навлека много укори.Искам да ви кажа че е ужасно гадно и досадно да натяквате че се захранва след 6 месец всеки си прави сметка и знае за себе си кога да захрани детето си.Където и да вляза за информация само укори от страна на "върлите "майки НЕ НЕДЕЙ,НЕ ГО ПРАВИ,РАНО Е...........!Никой няма право да казва да дава акъл та дори и да налага мнението си как да отглеждаш детето си.От това което виждам и чета разбирам че не съм  единствената захранила детео си рано( 4 месеца).Молбата ми към Всички е когато някоя мама помоло или пък иска мнението ви например за "примерно меню"както аз в случея  ако не можете да дадете такова не пишете
Не казвам че  така пише в дебелите книги  но всеки преценява.
Ами в този случай на тънкообидност, просто препоръчвам да не се влиза в този форум, и още по-добре - да се внимава къде се търси съвет.
Защото, точно това се прави тук - дават се съвети, а не се налага мнение, всеки сам решава какво, кое...
След като не щеш акъл просто не го търси  Wink
Искрено се надявам да не стана никога като вас,защото от такива като вас вече децата ни някак си се"изродиха".ЧЕТЕТЕ СИ ТАМ КНИГИТЕ и си гледайте децата по книга защото явно нямате малко самочувствие да  се справяте сами понякога .И ДА НЕ ИЗПУСНЕТЕ СТРАНИЦАТА С ГЪРНЕТО  че после детето цял живот ще ходи с памперси.Simple SmileА колкото до правописните ми грешки ...........няма да коментирам

Ах... Моля те - не коментирай!

# 21
TO TUK I AKUL DA TURSQ NQMA DA NAMERQ ,TOCHNO OT POSLEDNITE KOITO PISAHTE PUK IZOBSHTO.A VIE BIIIGGG MAMA  KAT NE TURPITE  KRITIKI NE ME ZANIMAVAITE.POZDRAVQVAM VSICHI MAMI KOITO SA ZAHRANILI BEBCHETATA PO RANO.

# 22
  • Мнения: 9 483
TO TUK I AKUL DA TURSQ NQMA DA NAMERQ ,TOCHNO OT POSLEDNITE KOITO PISAHTE PUK IZOBSHTO.A VIE BIIIGGG MAMA  KAT NE TURPITE  KRITIKI NE ME ZANIMAVAITE.POZDRAVQVAM VSICHI MAMI KOITO SA ZAHRANILI BEBCHETATA PO RANO.

Ами сладурано, ти дори не знаеш как да потърсиш и да попиташ ...
Липсват ти за съжаление не само първите 7г....дано ако имаш деца ги отглеждат свекъра ти и свекърва ти, че твоите родители не са възпитали съвсем елементарни неща у теб- а си представям ти какъв пример ще си Crazy
Съвсем целенасочено излизам от рамките на "добрия тон"-просто заслужаваш правия текст; видно е че от намеци не вдяваш Thinking

# 23
  • Мнения: 384
"Всичи" мами, които сме захранили късно децата си също те поздравяваме. Браво на теб! А акъл и да намериш, едва ли ще го разпознаеш, ако нямаш база за сравнение Confused.

# 24
  • Мнения: 117
Тук е много горещо.Моето бебе е на 4 месеца и от няколко дни давам около 20 гр. цедена ябълка.Разбира се започнах с 1  лъжичка на ден.Нямам намерение да увеличавам дозата нито да захранвам с пюрета на този етап.Не мисля ,че правя нещо грешно само мога да ви кажа ,че ябълката я обожава!!!!!

# 25
  • Мнения: 44
Пробвай с пържола, сигурно също ще му се услади  Wink

Давайте на деца мляко (от мама или от крава/АМ), цял живот е пред тях ... има време за всяка друга храна.

# 26
  • Мнения: 60
По темата - не знам как правите ясна разлика между плод и зеленчук, според мен е доста условно деленето. Първият плод,който въведох на 4-месечния си син беше ябълка във вид на сок, по една после 2 послу 4 лъжички на ден.
Според мен, а и не само, дългото кърмене- повече от 12 месеца- си е напълно съвместимо със захранване на 4 месеца, което смьтате за ранно.
Никога не съм срещала толкова нетолерантни хора като някои дългокърмещи майки тук, които са с претенцията да бъдат много информирани. Ще ми се след 10 години пак да си говорим. Съжалявам за спам-а.

# 27
  • Мнения: 19
На 4 месеца пиехме сок от ябълка ,на 5 дадох на бебо зел.пюре .опитвал е и плодово но малко,и много му хареса.Вече сме на почти 6 (без 2-3 дни)и смятам да му давам по малко повече

# 28
  • Мнения: 19
Здравейте, мамчета моята бебка на обяд изяжда по 125гр. зеленчуково пюренце и 60гр. АМ, засега сме почитатели на тиква и тиква с картофче  Laughing. Въпросът ми към вас е кога да давам плодовото пюренце и по колко  newsm78 или ако може кажете ми вашето хранително меню какво е или е било на тази възраст.БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО  bouquet   

И ние сме като вас.

# 29
  • Мнения: 19
Здравейте, мамчета моята бебка на обяд изяжда по 125гр. зеленчуково пюренце и 60гр. АМ, засега сме почитатели на тиква и тиква с картофче  Laughing. Въпросът ми към вас е кога да давам плодовото пюренце и по колко  newsm78 или ако може кажете ми вашето хранително меню какво е или е било на тази възраст.БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО  bouquet   

И ние сме като вас.

Общи условия

Активация на акаунт