хранително меню на 4 месечно бебе

  • 39 265
  • 90
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 29
Кога се дава жълтък на бебко.. от колко месеца, ние сме на почти 4 готови ли сме да хапнем жълтък и как се дава?

# 76
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Не, не сте готови! На няма и 4 месеца се дава само мляко! Кърма или АМ. Първите храни са зеленчуци или оризова каша, жълтъкът е много по-късно. Прочети малко за захранването, информация има с тонове. Как реши да започнеш баш с жълтък? Или вече е захранено детето?

# 77
  • Мнения: 29
Не, не сте готови! На няма и 4 месеца се дава само мляко! Кърма или АМ. Първите храни са зеленчуци или оризова каша, жълтъкът е много по-късно. Прочети малко за захранването, информация има с тонове. Как реши да започнеш баш с жълтък? Или вече е захранено детето?
да захраних го, много повръща от млеката и ми писна и реших да го захраня,  водих го по какви ли не лекари ехект никакъв и ми писна, попитах една позната каза, че се дава след три месеца за това питам Simple Smile

# 78
  • Мнения: 9 483
"една позната така каза"?!?!
А бе от къде пишете тук? Що не си ползвате техниката от която пишете по предназначение-поне гугъл питайте! Нищо че и педиатри имате!Поне тази тема вземете та прочетете!!!
Crazy

# 79
  • Мнения: 12
Здравейте,искам да ви кажа нещо с което не искам да се заяждам , съм сигурна обаче че ще си навлека много укори.Искам да ви кажа че е ужасно гадно и досадно да натяквате че се захранва след 6 месец всеки си прави сметка и знае за себе си кога да захрани детето си.Където и да вляза за информация само укори от страна на "върлите "майки НЕ НЕДЕЙ,НЕ ГО ПРАВИ,РАНО Е...........!Никой няма право да казва да дава акъл та дори и да налага мнението си как да отглеждаш детето си.От това което виждам и чета разбирам че не съм  единствената захранила детео си рано( 4 месеца).Молбата ми към Всички е когато някоя мама помоло или пък иска мнението ви например за "примерно меню"както аз в случея  ако не можете да дадете такова не пишете
Не казвам че  така пише в дебелите книги  но всеки преценява.
Точно казано! Браво ! Подкрепям ! Всеки сам решава кога и как ! Моята дъщеря също е на четери месеца и аз я захраних !

# 80
  • Мнения: 9 483
Здравейте,искам да ви кажа нещо с което не искам да се заяждам , съм сигурна обаче че ще си навлека много укори.Искам да ви кажа че е ужасно гадно и досадно да натяквате че се захранва след 6 месец всеки си прави сметка и знае за себе си кога да захрани детето си.Където и да вляза за информация само укори от страна на "върлите "майки НЕ НЕДЕЙ,НЕ ГО ПРАВИ,РАНО Е...........!Никой няма право да казва да дава акъл та дори и да налага мнението си как да отглеждаш детето си.От това което виждам и чета разбирам че не съм  единствената захранила детео си рано( 4 месеца).Молбата ми към Всички е когато някоя мама помоло или пък иска мнението ви например за "примерно меню"както аз в случея  ако не можете да дадете такова не пишете [/b]
Не казвам че  така пише в дебелите книги  но всеки преценява.
Точно казано! Браво ! Подкрепям ! Всеки сам решава кога и как ! Моята дъщеря също е на четери месеца и аз я захраних !

Значи хем "искате акъл", ама той трябва да е с еди к'ви си "параметри", а?
Ехооо-намирате се във форум, където всеки може да изрази мнението си! И това, че на вас не ви се харесва...

# 81
  • Мнения: 4 708
Здравейте,искам да ви кажа нещо с което не искам да се заяждам , съм сигурна обаче че ще си навлека много укори.Искам да ви кажа че е ужасно гадно и досадно да натяквате че се захранва след 6 месец всеки си прави сметка и знае за себе си кога да захрани детето си.Където и да вляза за информация само укори от страна на "върлите "майки НЕ НЕДЕЙ,НЕ ГО ПРАВИ,РАНО Е...........!Никой няма право да казва да дава акъл та дори и да налага мнението си как да отглеждаш детето си.От това което виждам и чета разбирам че не съм  единствената захранила детео си рано( 4 месеца).Молбата ми към Всички е когато някоя мама помоло или пък иска мнението ви например за "примерно меню"както аз в случея  ако не можете да дадете такова не пишете
Не казвам че  така пише в дебелите книги  но всеки преценява.
Точно казано! Браво ! Подкрепям ! Всеки сам решава кога и как ! Моята дъщеря също е на четери месеца и аз я захраних !
Че и даже се гордеете с това  ooooh!
И като си я карате както ви дойде на ум, защо изобщо искате съвети по форумите, ами действайте както си искате, по НИКОЯ схема, НИКОГА не са давали яйца на 4 месечни бебета, но както виждам и това правят някои от вас.
Само ми е интересно, това бебе е явно прекалено малко за да седи и да се храни, вие легнало ли го храните? Ей така само от чисто любопитство питам.

# 82
  • Мнения: 4 708
Не, не сте готови! На няма и 4 месеца се дава само мляко! Кърма или АМ. Първите храни са зеленчуци или оризова каша, жълтъкът е много по-късно. Прочети малко за захранването, информация има с тонове. Как реши да започнеш баш с жълтък? Или вече е захранено детето?
да захраних го, много повръща от млеката и ми писна и реших да го захраня,  водих го по какви ли не лекари ехект никакъв и ми писна, попитах една позната каза, че се дава след три месеца за това питам Simple Smile
Интересна логика имате, явно детето ви има проблем с коремчето, повръща, лекари не слушате, ами решавате да го захранвате на 3м  newsm78 Най-много да се задълбочат проблемите с коремчето. А пък от жълтъка, ще му качвате холестерола ли? Или сте решила да сте сигурна, че ще направи алергия на 100%?

# 83
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Само ми е интересно, това бебе е явно прекалено малко за да седи и да се храни, вие легнало ли го храните? Ей така само от чисто любопитство питам.
Предполагам (само предполагам), че разреждат яко пюрето с АМ и го пробутват с биберона. Но не им идва на ум, че по този начин изобщо изопачават смисъла на захранването, който не е просто въвеждане на нови храни, но и на нови консистенции. И като цяло не се състои в нахранване, а просто в опитване и запознаване с храни, вкусове и т.н. и е редно да започне в малко по-осъзната възраст на детето.

# 84
  • Мнения: 12
Здравейте,искам да ви кажа нещо с което не искам да се заяждам , съм сигурна обаче че ще си навлека много укори.Искам да ви кажа че е ужасно гадно и досадно да натяквате че се захранва след 6 месец всеки си прави сметка и знае за себе си кога да захрани детето си.Където и да вляза за информация само укори от страна на "върлите "майки НЕ НЕДЕЙ,НЕ ГО ПРАВИ,РАНО Е...........!Никой няма право да казва да дава акъл та дори и да налага мнението си как да отглеждаш детето си.От това което виждам и чета разбирам че не съм  единствената захранила детео си рано( 4 месеца).Молбата ми към Всички е когато някоя мама помоло или пък иска мнението ви например за "примерно меню"както аз в случея  ако не можете да дадете такова не пишете
Не казвам че  така пише в дебелите книги  но всеки преценява.
туко що и мен нападнаха в моя статия ! Пишман останах че попитах въобще!

# 85
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Вместо да ставаш пишман се замисли. Никой не те напада ей така за спорта, щото да ти е гадно. Напротив. Хората са добронамерени, но когато някоя майка реши да захрани на 3 месеца ей така, без ясна представа защо го прави и какви могат да бъдат последствията и упорито отказва да се вслуша в доводите на другата страна... Странно е някак.

# 86
  • София
  • Мнения: 199
Здравейте! Синът ми е на 4 месеца и 10 дни.От раждането сме на АМ.От около две седмици насам реве, та се къса за мляко на има-няма час и половина време. Стигнахме 180мл. Педито каза да започна да го захранвам със зеленчуково пюре. Пробвахме с тиква. Сега въпросът ми е: да се притеснявам ли, че все още избутва пюрето с езиче, мога ли да го сипвам в шише , разредено с АМ и кога г/д е нормално да спрем млякото на обяд? Благодаря предварително bouquet

# 87
  • Мнения: 4 708
Да, притеснявай се, един от признаците, че детето е готово за захранване е че престава да избутва с език. Щом го прави, не е готово детето. Не слагай пюре в шише за хранене. Захранването се прави с лъжица. Само и единствено. А 180мл не са толкова много, зависи и колко пъти се храни в денонощието, и колко килограма е детето, виж това http://www.bebe.bg/Hranene/ot3_6.htm. Изчакай месец и опитай отново. Но поне на 5м да е детето. А заместване на хранене става бавно, поне 2 седмици след началото на захранването, първо даваш пюре после АМ, количеството се увеличава постепенно, и детето в един момент отказва млякото. Има доста информация в интернет по въпроса.

# 88
  • София
  • Мнения: 199
Благодаря!

# 89
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Да, притеснявай се, един от признаците, че детето е готово за захранване е че престава да избутва с език. Щом го прави, не е готово детето. Не слагай пюре в шише за хранене. Захранването се прави с лъжица. Само и единствено.
Абсолютно, на 100% съгласна с всичко написано. А да спираш млякото на обяд и изобщо на което и да е хранене е още много, много рано. След няколко месеца можеш изобщо да се замисляш за такъв вариант. Сега не.

Общи условия

Активация на акаунт