Отговори
# 270
  • Пловдив
  • Мнения: 972

От мен палачинките тази сутрин  Hug

# 271
  • Варна
  • Мнения: 558
Мерси за кайвето и палачинките  Laughing.
Тед, даже си много отговорна майка  :peace. Даде ли му АБ?
Ели днес е до обяд, ако не ми се обадят разбира се. Стискайте палци! Обаче нещо пак се разсополиви и вече ми иде  smile3511.
Кики, страхотно сте си изкарали  Grinning.

# 272
  • Мнения: 4 532
Лелеее, Асе, убих те!  Laughing  Heart Eyes
Край, сега няма да мирясам, докато не ям палачинки.  Crossing Arms
Лъвице, страшни рози, мерси!  Hug Благодаря на всички ви за пожеланията!  Hug
Тед, бързо оздравяване на Денката!  Praynig

# 273
  • Варна
  • Мнения: 3 903
Асе, милост нямаш, хората на работа сега какво да правим?  Laughing

Моето синче в петък беше на ваксина и не знам от посещението в поликлиниката ли, ама следобед му текна нослето. Карах на хомеопатия и уж спря. Ама вчера следобед баба му да вземе да го навлече като за северния полюс и да остави балконската врата отворена "да влиза чист въздух" и като се прибрах дишаше през устата  Crossing Arms. Отделно колко беше потен. Сега пак се разтече, ама поне спа спокойно. Та Тед, напълно те подкрепям да не го мъкнеш току-така по прегледи.
Щастливке, ние от тоя Нурофен пък се изринахме страхотно, 3 дни беше подпухнало милото. После чух от лекар-педиатър, че много деца реагирали така на това лекарство.
Та към всички - внимавайте с него!

Айде до писане!

# 274
  • Варна
  • Мнения: 558
Светли, казвай бързо какво му даваш за хрема  Praynig.

# 275
  • София
  • Мнения: 33
Ехо, здравейте и от мен!

Асе, ммм много вкусничко. Ще взема да спретна едни палачинки и аз  Wink.
Тед, Светли, Аничка - бързичко да се оправят малчовците Hug.
Кики, искам и аз пък в Париж Mr. Green. Страхотни снимки Simple Smile. А Тони как се е дължал докато вас ви нямаше?
Щастливке Hug, горкото човече - доста се е поизмъчил малкия герой, пък и вие покрай него. Важното е, че всичко е приключило добре.
Трапезица и на вас бързо оздравяване.
Йоя, лесно адаптиране и на двете ви в новата ситуация.

Мен ме тресе яка предпочивна треска. Непрекъснато правя някакви списъци и планове какво трябва да се купи преди да тръгнем и все си мисля, че ще забравя нещо важно. Моля ви, дайте съвети какво задължително трябва да взема, а също и какъв набор от лекарства да си приготвя.
И да се похваля - в събота си купихме нов хладилник и днес чакам да ни го доставят. Много съм доволна Party, че стария е от малките и все не ми стигаше мястото.

Айде ще ви оставям. Лек и слънчев следобед ви пожелавам  bouquet!

# 276
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Аз за хрема давам Еуфразия пак е хомеопатично, действа чудесно на Вики и съм доволна. Ако някой се интересува, ще прочета на шишенцето точно как е написано  Peace

# 277
  • Мнения: 4 532
Жениник, къде ще ходите? Задължително си вземи Панадол/Нурофен (каквото ползвате срещу висока Т), ако сте на хомеопатия - конст. лекарство на дребос. Ако има навик да седи на гърне, не забравяй да го вземеш. Помисли с какво ще спи детето - пижамки, чувалчета и т.н. Козметиката му - паста за зъби, шампоанче, лосион за тяло, ако ползвате, клечки за уши и т.н. Хомеопатични хапчета за червено гърло - също. При малки деца се дават, разтворени в малко вода, а ако се е научил да смуче - най-добре. Превързващи материали в случай на инцидент, да не дава Господ. Това се сещам на този етап, ако се сетя още нещо, ще пиша.  Peace

# 278
  • Мнения: 2 336
Още от събота вечерта го Аб го започнахме Tired смятам да го пие 4-5 дни и да остане само на сиропа за кашлица а днес по мое предписание му включих и мед/не му е за първи път/
Светле на една приятелка детето също се обрина от Нурофена но пък тя заради зъбите преди сън му даваше редовно, за това внимавайте.
Вчера бяхме с Трапезица и Гени да чукна на дърво на Гени не се чувстваше добре не се спираше като и Денката Hug
Асе палачинките са многоооооооо вкусни Laughing

# 279
  • София
  • Мнения: 33
Анту Hug, благодаря ти за отговора. Ще ходим в Хисаря за две седмици на санаториум да си полекувам малко ставите. Какви хомеопатични лекарства има за зачервено гърло? И от превързочните материали кое точно - марля или бинт, риванол или кислородна вода? Чудя се и кое чувалче да му взема - лятното /с което още спи, обличам го с боди без ръкав и една по-плътничка пижамка/ или зимното newsm78.

# 280
  • Варна
  • Мнения: 558
Асе, казвай за Еуфразията. Как и по колко?

# 281
  • Мнения: 263
Здравейте, сладури!

Съжалявам, че все по - рядко се включвам, но цял месец Катринка беше болна и нямах възможност да пиша. Дори и сега не успях да ви прочета. От три дена сме пак на ясла и засега я приема добре. Поплаква малко, но основно, защото и се доспива и има разни проблеми, а не заради липсата на мама. Имам някакво подозрение, че може би ни растат зъби, но...Все още се взимаме на обед и тогава демонстрира малко, че съм и липсвала катто ме хваща за ръка докато е в количката  Laughing Аз от другата седмица почвам работа и ме е яд, че няма да е ходила за по цял ден все още... Ще трябва в началото баща ми да я взима и малко се притеснявам.
Иначе при нас развитието върви с пълна пара. Много говори. Вмъква най - различни звуци в думите. Няколко дена тренираше да казва: "беЛи", "миЛи", и разни думи други, в които има Л посредата, а от вчера казваме: "Обици" "Оправи" "Опари" и "няма пипа"  Joy
В старата работа пък си тровя нервите със счетоводството, защото се оказа, че не са ми подали декларация 1 този месец, а междувременно едната е болничен, другата в Англия и парите за Септември ще си ги чакам догодина...  #Cussing out А точно сега адски ми трябваха. Вече ми писна да чакам на подаянията от държавата!!!
Както и да е. Аз уж набързо влязох.
Останете си със здраве   bouquet Heart Eyes

# 282
  • Мнения: 2 529
Анту Hug, благодаря ти за отговора. Ще ходим в Хисаря за две седмици на санаториум да си полекувам малко ставите. Какви хомеопатични лекарства има за зачервено гърло? И от превързочните материали кое точно - марля или бинт, риванол или кислородна вода? Чудя се и кое чувалче да му взема - лятното /с което още спи, обличам го с боди без ръкав и една по-плътничка пижамка/ или зимното newsm78.

jeninik, аз обикновено взимам и лекарства за разстройство за всеки случай - прахчета Ентерол, хомеопатични свещички и капки за повръщане Вомитусхил, термометър. Някакви капки, които да стават и за очи, уши и нос - обикновено такива са тези за очи, но те са в краен случай. За гърлото знам за хомеопатичното Хомеожен 9, а иначе има и едно хомеопатично против грип Осцилококцинум, което може да се даде и превантивно. От превързочните взимам и бинт и марлени компреси и риванол. За спането не мога да помогна, че моите и двамата не понасят да са завити, спят само по пижами  Embarassed
Тони за щастие чудесно е изкарал с баба си и без проблеми. Вече не го кърмя и така  Simple Smile

# 283
  • Мнения: 4 532
Жениник, супер! Ние бяхме там точно преди месец.  Grinning По-добре му вземи зимното чувалче и тънка пижамка отдолу. Дебело яке, непромокаемо, защото може и да завали, макар че едва ли ще се мотаете по улиците в дъжда. Ако има халатче за баня, непременно му го вземи, предполагам ще идва с вас в спа-центъра. Аз моите ги плациках без притеснения - по един пояс на кръста или надуваеми балони на ръцете и пльос във водата. Ще ти пратя клипче на лични.  Laughing
Хомеопатичните лекарства - хомеожен 9 и едно немско има, с "Т" беше нещо, но забравих. По-късно ще ти пиша за него. Превързочни материали - малко реванолче, памук, лепенки, такива неща. Дано не се налага. А, ако вечер има навик да пие топло адаптирано мляко, можете да си носите бързоварче. Аз си носих, но предпочитах да му наливам прясно мляко без даже да го топля и така му давах.  Rolling Eyes Той Максим си е свикнал с млякото вечер и нямаше как да не му давам. Това е.  Peace
Zабравих: за теб си вземи едно бурканче мед, да се мажеш в сауната (ако ще ползваш такава).  Peace Медът било по-добре да е захаросан.  Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 22 окт 2008, 15:28 от Анту

# 284
  • Варна
  • Мнения: 3 903
За хрема давам Corizalia (дано улучих правописа) по 1 хапче на час-два стрито и разтворено в малко водичка и с лъжичката. Сладни и Божи го харесва. Досега друго не съм ползвала. Аз самата много ги моря при нужда заедно с Хомеожена (за гърло). Наскоро след една настинка пресипнах и ползвах за сефте Хомеовокс - за ден "проговорих" Simple Smile.

Аз мед не давам и няма да давам до 2 г. заради наследствена обремененост (дядо ми може да умре от 1 л.).

За десерт да ви го похваля: днес предиобед изял цяла круша! Обикновено спира на 2-3 парче...

Общи условия

Активация на акаунт