Есен настана, Рени я няма! Австрия 22

  • 16 734
  • 294
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 343
добро утро,

и аз съм с кафето тука.

жени, благодаря!
виктор има място в новата градина на алекс от догодина, там от 3г. може, или малко по рано.

гале,
тагесмутерките взимат децата когато имат място и има желаещи, на уговорка е. те са доста по флексибел от градините. само дето трудно се намират. успех!

сара
как тъй на 3 год. носи 22/23 номер твоето човече Shocked, колко е голямо?
викторчо е на 1г. и 3 мес. и носи същия номер Mr. Green

# 16
  • Мнения: 796
Момичета, извинете, че се намесвам в темата ми, но мисля, че вие може най-добре да ме ориентирате. Следващата едмица ще бъда във Виена за 2 дни и искам да купя от там пелени за многократна употреба. Можете ли да ми кажете къде да търся? В BIPA няма, предполагам в детски магазини, но къде има, виждала съм само за дрешки. Предварително ви благодаря!  bouquet

# 17
  • Vienna
  • Мнения: 261
Дона виж тука:
http://www.natuerlichwien.at/files/content_mistnewsdl_1/WindelGutschein.pdf
Това е факсимиле на това, което получаваш от общината за да си купиш такива пелени. На втора страница, в оранжево са написани адресите на магазините. А можеш и по интернет да си поръчаш.
Виж цифрите и си помисли. Според мене, като сметнеш тока и праха за пране излиза по скъпо. За околната среда доколкото знам си струва само ако переш на 40 градуса и сушиш на въже (не в сушилна).
Приятни пазари

# 18
  • Мнения: 112
Диде,
благодаря ти.

Даяна,

ами все пак сме дами.Висока е 93 см и тежи 11-12 кг.Проблем с яденето.Явно го с4ита за загубено време ли...не знам.Но  и аз ве4е минах на монтесори практика-Ок,като не  иска6 -не иска6.Залъгването и ходенето по нея с филиика ми излиза скъпо сега.Просто детето не можа да развие желание за храна.Сега се превъзпитаваме.Та така.Но ка4еството ни не е ло6о,нищо ,4е с коли4еството сме закъсали. newsm53

Последна редакция: сб, 27 сеп 2008, 23:18 от Sarrah Fresh

# 19
  • На Дунава
  • Мнения: 268
Здравейте, Австрийски мами, татковци и бебончовци!
Да се включим и ние: още сме в началото, но чакаме бебче в средата на май 2009 и сме нетърпеливи за тортени и нетортени разходки и срещи из градинки!  Hug

Лека вечер и хубав уикенд на всички! Много сме щастливи, че ви има!

# 20
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Добър вечер!

Макар и с голямо закъснение, за което се извинявам, качих няколко снимки на Мики от посещението ни при нея в АКХ.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=290253

По този повод, Надин, беше обещала да разкажеш повече за Мики!

Яна Бибиана, добре дошла! Ако нямаш нищо против, представи се с няколко думи!

Лека вечер и приятен неделен ден!

# 21
  • Мнения: 343
добро утрео, днес кафето е от мен  kaffeetrmker_2
 Coffee Coffee Coffee Coffee Coffee


сара,
не знаех, че сте дами. алекс също спада към злоядите, но е на фази, или яде като побъркан, или изобщо не. аз спрях да го тормозя, когато иска. но е по големичък от твоята девойка, 98 см е и за мое учудване е 14 кг. викторчо е 12 кг Rolling Eyes но той е на мама грухчото Laughing

жени,
мерси за снимките. мики е много сладка.
пак се възхитих на очите на тали Hug

яна бибиана
добре дошла и лека бременност   bouquet

Последна редакция: нд, 28 сеп 2008, 09:31 от deiana

# 22
  • Мнения: 957
Добро утро!
Яна Бибияна, добре дошла!
Според моята статистика, доколкото си я спомням, бременните станаха 10.

За килограмите, мислех си, че моя Бобчо е слабичък, но той напоследък не спира да яде и е заформил 10 кила и нещо.

Имам останали три неотворени кутии мляко  Нестле Джуниър. Някой интересува ли се? Нали минахме на козе мляко, тези само дето ги купих.
Мисля си вариант да давам от едното сутрин , от другото вечер, но още не могха да се престраша.

# 23
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Добро утро и от мен!

Днес май има изглед да се сбъдне прогнозата за хубаво време! Дано най-накрая да имаме един топъл и слънчев ден!   Nature Partly Sunny

За килограмите и ръста, Тали в момента е точно, като Алекс на Диана- 14кг. и 98см.
Между другото, Тали също не яде с охота и това продължава вече доста дълго време, но се надявам да е период, защото по мое мнение, повечето деца минават и през такава фаза.

Сара, то и ние уж сме дами, ама сме явно от по-якичките  Mr. Green
Тали беше със ваште сегашни мерки още миналата година, но това да не те притеснява. Не може всички деца да са еднакви и да влизат в точно определени норми. Важното е да са здрави!

Приятен ден!   bouquet

# 24
  • На Дунава
  • Мнения: 268
Добро утро и от мен и благодаря за милия прием!
Накратко за нас: аз работя в Австрия от година и половина, в Сименс. Приятелят ми доста често е командирован в Австрия, но основно си работи в София неговите телекомуниакционни неща  Thinking Сложна работа. Така или иначе мечтаем за бебче от над година и решихме, че няма да чакаме повече. Действаме за трайното му установяване тук, но, всички знаете, Arbeitsgenehmigung и т.н. Да видим Simple Smile Решени сме да се справим и всичко да бъде наред.
Хубав слънчев ден от нас! Не стойте пред компютрите, това слънчице не е за изпускане!

# 25
  • Vienna
  • Мнения: 261
След днескашните избори аз напускам тази държава!

# 26
  • Мнения: 323
Леден облак, не разбрах само защо след днешните избори ще напускаш рази държава.

# 27
  • Мнения: 957
Поради хубавото време пропуснах нещо политиката. Кой спечели изборите?Haider или HC Strache ? Не би ме учидил подобен избор. Crossing Arms

# 28
  • Виена
  • Мнения: 91
След днескашните избори аз напускам тази държава!


И моя съпруг каза същото  Joy Иска да емигрира в България  newsm78

# 29
  • Мнения: 957
След днескашните избори аз напускам тази държава!


И моя съпруг каза същото  Joy Иска да емигрира в България  newsm78

Чак сега видях резултатите от изборите. В БГ положението да не би да е по различно!!!

Общи условия

Активация на акаунт