Лющене и чупене на нокти

  • 15 112
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 207
Много Ви благодаря за съветите, момичета! Hug Ще пробвам от всичко!   bouquet

# 16
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И при мен де появява от време на време този проблем. Мисля, че е от липса на витамини. Освен витамините, които мислиш да си купиш, наблегни и на сурови плодове и зеленчуци.

# 17
  • София
  • Мнения: 38 515
Вземи си стъклена пила - на мен ми помогна!
Освен това заздравител CLASSICS.
А пък сега се връщат на мода късите нокти, боядисани ярко и тъмно.
Така че не ги пускай много дълги.

# 18
  • София
  • Мнения: 232
Aз предлагам да поставяш вместо сонова-калциев гел-на мен това ми помогна!

калциев гел може да помага, но не е препоръчително за основа, защото е нетраен, то и за това се казва гел, имало по-различна структура.това ми го каза една фамацевтка. иначе ако се използва самостоятелно може би ще е по-добре  newsm78

а сега моите впечатления:
със сигурност лаковете съсипват ноктите, особено тези на Перфект!!
чувала съм и аз, че мазането на ноктите с йод много помага.аз съм пробвала няколко пъти, но явно си трябва постоянство.
витамини също, тях всеки знае как да си ги набавя по естествен път. и за ядките съм чувала, че заздравяват ноктите

аз вече не се притеснявам за моите нокти, защото съм забелязала,че на моменти са здрави, после се чупят. отказах се да се боря с тях и единственото, което правя за тях сега е да си слагам основа преди лакирането

п.с. при ман действието на стъклената пила е като на обикновена метална

# 19
  • Мнения: 140
da vi kaja s kakvo li ne sum se mazala i kakvo li ne sum pila nqma ne6to koeto da ne e izprobvano i taka i ni6to ne mi pomogna vse mi se 4upeha i cepeha noktite nakraq se primirih nikoga ne uspqh da si pusna kakuvto i da e bilo manikur zapo4nah da si slagam gelove i noktoplastika i tova ne vurve6e no ot izvestno vreme zapo4nah da piq protivoza4atu4ni i noktite mi porasnaha ne6to koeto mi se struva6e nevuzmojno vse pak te deistvat na hormonalna osnova i moje bi tam e bil problema ta sega se radvam na zaviden manikur osven tova zabelqzah 4e nqkude iz temite nqkolko momi4eta su6to bqha spomenali za tqh

# 20
  • Мнения: 3 830
Аз пък мисля, че не е от лаковете, а по-скоро е липса на витамини. Напротив постояноото лакиране на ноктите ги предпазва и заздравява, поне при мен е така, защото аз от скоро се лакирам редовно, а преди го правех от време на време и винаги ми се чупеха и цепеха. Задължително обаче, преди да лакираш трябва да използваш основа, така лака няма да навредиш на ноктите, аз използвам такава на Перфект и съм много доволна Peace Успех!

От лакове повърхността на ноктите ми е ставала рошава. Все едно съм я пилила с много груба пила.
Пък това, че лаковете предпазват и заздравяват е голяма глупост.
Има ли ацетон, няма как да не вреди. Peace
Ако става въпрос за такъв вид промени в ноктите - все едно цялата повърхност на нокътната плочка е пилена с груба пила, тогава се дължи на кофти лакове.
Ако се касае единствено за разцепване, мекота на нокътя, чупене, тогава е липса на витамини, минерали и др.
В този случай задължително трябва да се пият витаминни таблетки като Мерц примерно.

# 21
  • Мнения: 207
Вземи си стъклена пила - на мен ми помогна!
Освен това заздравител CLASSICS.
А пък сега се връщат на мода късите нокти, боядисани ярко и тъмно.
Така че не ги пускай много дълги.
А моите са дълги - пуснах ги още в началото на годината и не ги режа късо, а съвсем малко ги намалявам, за да си останат дълги!

# 22
  • Мнения: 2 926
Купи си Геритамин.
Пукаш с една игличка капсулката и мажеш ноктите по 2-3 пъти дневно.
 Peace

# 23
  • Мнения: 105
и аз да споделя.
ноктите ми бяха в ужасно състояние- направо се цепеха на две Cry
След като обаче започнах да пия калмацин (главно заради косата) ефектът беше поразителен върху ноктите.Пощуряха, започнаха да растат много бързо и станаха много твърди/нечупливи Wink
знам, че за всеки е строго специфично и зависи какво точно лисва в организма, но при мен това беше успеха!
Дано и на вас помогне!!! Peace

# 24
  • Мнения: 9 483
По време на бременността ми направи впечатление по-доброто с-е на маникюра ми...след това отново започна да се чупи. Оказа се че фолиевата киселина която приемах през бременността ми е фактора Peace

# 25
  • Мнения: 3 010
Имах този проблем в продължение на години, но от съвсем скоро забелязвам, че изчезна, какво съм правила не ме питайте, защото по4ти нищо, освен че преди 2-3 месеца изпих една опаковка Геритамин Нео, но едва ли е от него, защото и друг път съм питвала и ефект 0

Общи условия

Активация на акаунт