Със есенна премена,нашите цветя ,тръпнат и очакват ,зимата сега !!!

  • 41 365
  • 561
  •   1
Отговори
# 75
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ягодката ми е съвсем отскоро, някъде около два месеца и страшно бързо расте, на два пъти съм й чупила върховете, че няма накъде да пълзи. Още не съм й виждала плодчетата, имаше два-три цвята, ама ще има ли плод скоро не знам. Иначе е малко засушена, че две седмици мъжа ми се грижеше за цветята и не е бил старателен в поливането, ама нищо.
Тинки-уинки, и аз чакам снимки на твоята орхидея, че и моята е на път да прецъфти, останал е само един цвят и да знам какво да правя после.

# 76
  • Мнения: 156
Съжалявам за закъснението, но снимката ще я пусна утре че фотото не е у мен  Sad Но един ден няма да е фатален  Wink
Роси, мисля, че в предишната тема имаше постове за пеперомията.
evelinar  и аз не съм чувала да се слага рициново масло, но това не значи че не може   newsm78
И аз като Тедито мисля, че ще ги отгледаш и без масълцето  Joy

# 77
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
момичета едно бързо въпросче ,как ви харесва повече нолината  с разклонения или самичка  ,че се чудя моята как да я оставя ,а ето и нагледен пример newsm78 ч

# 78
  • Мнения: 3 036
Чаро,
на мен ми харесва повече с разклонения.
По кичеста е.
Пък и като бавно расте,
мисля,че е по- добре да е с повече клончета.

# 79
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Чаро,
на мен ми харесва повече с разклонения.
По кичеста е.
Пък и като бавно расте,
мисля,че е по- добре да е с повече клончета.
Деска благодаря ти   bouquet ,и на мен на пръв поглед ми допада повече  с разклоненията ,но като трябва да решаваш е по трудно Simple Smileзатова исках да чуя и вашето мнение ,за да реша дали да  разделя моите или да ги оставя заедно  Peace

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Аууу чудна Нолина. Моята е още малка, а тази е супер. А как ги отделяш разклоненията, отчупват ли се просто  newsm78

# 81
  • Мнения: 3 036
А и Чаро,
Винаги ми е било трудно и непосилно да махна част от цвете.
По тази причина все още бенджамина ми е като буренясал,а
не преплетен.
Не ми дава сърце да го окърша и оплета.
А китайската роза едва я оправих на пролет да и махна клончетата,
за да се разлисти.

# 82
  • Мнения: 1 089
На мен лично ми харесва приблизително така ( ако се загледаш чак в короната е разклонена) - http://www.odla.nu/krukvaxter/images/bilder/beaucarnea_recurvata.jpg

# 83
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Ася тази не е моя ,моята е помалка и още не се е сраснала ,и се чудя ,как е по хубава  Peace
Деси и моя бенджи си е на самотек  Mr. Greenама пак си е готин  Peace

а сега се замислям че мога да оставя двете заедно а една самичка ,нали са трички  Thinking

# 84
  • Габрово (троянка омъжена за габровец)
  • Мнения: 506
Добро утро  Mr. Green

Теди в подписа ти под снимката на Влади има датата и в предната тема я бях видяла и запомних, че е скоро, а аз много помня цифри  bowuu

rosi09 покажи снимка на пиперомията има различни видове и с малка разлика в отглеждането  Wink и наистина в предната тема бях публикувала постове за нея.

Деси кога можем да се срещнем за да ти дам нещата. Утре вечерта не мога  Sunglasses .


П.П. Роси видях какво првдставлява  Wink в предната тема джиджи ми дава съвет на мене как се гледа  Wink .

# 85
  • Мнения: 289
aitep  aз питах за калатеята благодаря ти за съвета  newsm51
Честити придобивки на всички цветарки чакаме снимки на новите цветенца.Впетък се сдобих с нова палмичка и червена детелинка фотото няма батерии ще показвам по късно палмичката ми я донесе един колега който се оказа че си гледа в къщи само палми  .Много ми стана интересно че палмичката се захваща от издънки листата и са като на тези които са от фурма но и забравих името .Чували ли сте за пустинно цвете на пръв поглед е като сухо цвете било аранжирано в съд с камъчета и пясък  един път в месеца се пръска с вода а иначе си набавя необходимата влага от въздуха и така си расте .За него ми каза колегата който ми даде палмичката нямам време да отида до магазина да питам за него понеже съм 2 смяна .

# 86
  • Габрово (троянка омъжена за габровец)
  • Мнения: 506
aitep  aз питах за калатеята благодаря ти за съвета  newsm51
Чували ли сте за пустинно цвете на пръв поглед е като сухо цвете било аранжирано в съд с камъчета и пясък  един път в месеца се пръска с вода а иначе си набавя необходимата влага от въздуха и така си расте .За него ми каза колегата който ми даде палмичката нямам време да отида до магазина да питам за него понеже съм 2 смяна .
Няма защо  Mr. Green
Мисля, че говориш за едно от семейство бромелиеви, прилича на трева. Ще проверя в книгата '' Експерт по стайни цветя'' Wink

Албенка, за книгата дето ти писах за електронният вариант няма да стане да ти я пратя по ел.пощата, защото тя е около 60 мбайта, а мисля, че от моята мога да качвам най много 10 мегабайта. Имам ги всички на диск мога да ти го дам и да си го запишеш  Wink и после ще ми го върнеш. 

# 87
  • Мнения: 265
 aitep , за книгата и с диск става. Ще я запиша и ще ти го върна. Благодаря ти  за препарата.Пръсках два дена и вече не се виждат белите гадинки. Peace На колеуса му увяхнаха големите листенца, но в средата са свежи, така че ще чакам коренчета.

# 88
  • Габрово (троянка омъжена за габровец)
  • Мнения: 506
С препарата пръскаш всичко саксия, почва, цвете, подложка  Mr. Green през 4,5 дена.
Ще ти дам друга коприва  Wink .

# 89
  • Мнения: 1 092
Момичета Hug
Давайте съвети за мини роза- поливане, топлина....
В момента цъфти и няма да пресаждам,но за в бъдеще в каква пръст най -  добре да е?
  bouquet

п.п. Ако някой може да даде линк към онова филмче в което се показва как се преплитат ...бенджамини и др., че нещо не го намирам.
Пускаха го няколко пъти в темите ни.

Последна редакция: пн, 29 сеп 2008, 13:59 от Пазя го въф тайна!

Общи условия

Активация на акаунт