Да помогнем на Лоринка да се движи!

  • 8 876
  • 108
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 195
ще се съберат паричките, ще видите Hug
ще преведа веднага, щом мога Peace
успех
а Валдимиров няма да коментирам........

# 16
  • Мнения: 1 371
xameleonа, не може ли да се включите в кампанията с смс-ите? По-удобно е и повече хора биха се включили.

Успех на Лоринка и семейството й.  Peace

# 17
  • Мнения: 3 595
В началото на другата седмица им предстои такъв разговор с мобилните оператори и веднага щом има яснота ще ни пише.   bouquet

# 18
  • Мнения: 9
 Heart EyesБлагодаря за вниманието!
 В понеделник ще потърся контакт с някой от операторите и ще пиша веднага.

# 19
  • Мнения: 110
Изобщо не се чудете отивайте в Германия, отношението на лекарите тук е толкова грубо, че здрав човек ще се разболее, на нашите доктори им липства курс по-психология.

# 20
# 21
  • Мнения: 3 595
Това, което не спира да ме изумява е, че след 3 неуспешни операции тук имат очи да ви откажат  ooooh!

# 22
  • Мнения: 9
 HugКакво да се пави? До сега нямам позната майка, която да е получила разрешение. Нали трябва да отпуснат и пари ако дадат разрешение, защото щом сме в Евросъюза имаме право да се лекуваме навсякъде и Здравната каса ако има клинична пътека за определеното заболяване тук, значи трябва да покрие процент от сумата и в Европейска държава. Но това е положението...

Интересно ми е дали има хора, възползвали се от това си право и при какви условия?...

http://www.europe.bg/htmls/page.php?id=10916&category=247

Последна редакция: нд, 26 окт 2008, 17:12 от xameleona

# 23
  • Мнения: 3 595
Ани мои познати, които тръгват сега за чужбина за месец-два си правят такива европейски здравно осигурителни карти и смятат да я използват за бебето (за педиатър) и за тях, ако се наложи, но случая е различен и все още не са ги ползвали. Би било хубаво някой да сподели, ако има такъв опит  Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 9
Днес възникна въпрос, дали можем да събираме пари, след като от МЗ не са дали разрешение за операцията?
Много бих искала да кажа, че ние отиваме по частен път в Германия, след като държавата не иска да ни помогне.  Не мога да си изоставя детето, особено, след добрите прогнози на лекарите там. Отново ще спомена, че сметката на Лорина е Дарителска и  не се иска разрешение от МЗ, но и ние не можем да теглим пари от нея! Винаги може да се направи справка и в банката и в клиниката дали сме коректни.

Позволявам си да дам линк, защото съм черпила информация от тук http://www.save-darina.org/content/view/55/44/

И отново огромно БЛАГОДАРЯ на всички, които ни помагат!

Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 18:01 от xameleona

# 25
  • Мнения: 838
Ани,кураж,въпреки упорството на държавата да затрие деца като нашите,паричките ще се съберат.Какво като отивате на частни начала,хората явно са го написали,че на детето тук не само не са помогнали нашите "специалисти",ами и са му навредили-няма място за размисъл,избора е един.  bouquet

# 26
  • Мнения: 0

xameleona   iskam da se izvinq che pisha na latinica-na rabota sam i tuk kredoto ne raboti......
Poznata istoria,moqta maika vodishe sashtata borba s ministerstvoto na zdraveopazvaneto na vremeto.Brat mi e s DCP, lekuvan e predimno v Cehia-rehabilitacia i Germania- Minhen operacii na krakata,kakto i edna razbirase neuspeshna v BG.
Ne im se razreshavashe le4enie v chujbina,ne im podpisvaha epikrizite ili davaha razreshenie za le4enie s poemane na razhodite samo za 15 dena-koeto e smeshno....
Spomnqm si,4e maika mi i o6te 5-6 maiki na deca s DCP se sabraha pred ministerstvoto na zdraveopazvaneto malko predi kraia na rabotnoto vreme,predvaritelno bqha zvannali i pokanili nqkolko vestnici,za TV ne sam sigurna zashtoto tova stava 91-92g ,no dosta priqteli na semeistvata gi podkrepiha .Vsi4ki se sabraha pred vhoda i 4akaha ministara da izleze.... chove4ica si izleze i se po4na cirka-Maikite edna po edna minavaha i ostavqha decata si pred nego...brat mi beshe s kanadki i se krepeshe na tqh,no imashe deca koito sedqha..lejaha.Toi nemojeshe da mradne,ohranata izleze po4na da poema decata,maikite se otdrapnaha-otnqkade bqha namerili megafon i kazaha-Taka i taka ne ni davate shans da si lekuvame decata ,ne ni otpuskate sredstva..nie vi gi davame na vas-vie se grijete za tqh,nie se otkazvame i po4naha da se odrapvat...V tova vreme zapo4naha da svqtkat svetkavici,maikite se poodali4iha,decata revnaha,pristigna i policia stana golqma kakafoniq.Ministar4eto se opitvashe da govori,da obqsnqva 4e pravili neposilnoto za tqh... BG doktori bili mnogo dobri i tn... ne mu se polu4i..spomnqm si 4e maika mi me hvana za rakata(bqh 13-14g) i mi kaza 4e si trqgvame- az se razplakah,ostanalite bratq i sestri i te revnaha-edno mom4e se zati4a kam ministara i zapo4na da go udrq s malkite si rachichki i da vika da opravi bolnoto mu brat4e blizna4e...sled okolo 2h razpravii -o6te pove4e hora se sabraha spomnqm si 4e taje tramvaite bqha spreli..ministara zapo4na da podpisva na vsi4ki epikrizite,razrehavane za le4enie v chujbina poemane na razhodite... na malkoto prostranstvo pred ministrerstvoto,nqkoi mu donese i pe4ata i toi vav vazduha podpisvashe i slagashe pe4ati ....Tova mi se e zape4atalo v moite spomeni ot detsvoto mi....

Kakvo iskah da kaja s tazi istoriq...-Vdignete shum-sega imate tolkova mnogo chastni TV v BG,tolkova mnogo vestnici,tolkova mnogo chastni firmi....Na vremeto ne bqha tolkova,maika mi hodeshe ot firma na firma...imahme slu4ai kogato firma pravishe darenie -5000DM po dokument obache maika mi polu4avashe samo polovinata-ostanaloto si ostavashe v djoba na sobstvenika.... no vse pak e ne6to...Vasheto semeistvo xameleona teparva tragva po patq... a sled operaciqta trqbva razdvijvane,rehabilitacia i to ne za kratko vreme i dosta skapa...operaciqta e edva 30% ot vsi4ko....
Stiskam vi palci,badete smeli i vdignete shum...  Hug

# 27
# 28
  • Мнения: 3 595
И аз се разплаках от разказа ти...  Cry

# 29
  • Мнения: 9
Tyranus, благодаря ти за споделената човешка история. От раждането на дъщеря ми водя битки. Не само със себе си и своето чувство за вина, но и за оцеляване и за по-добър живот на децата с увреждания. Битки с обществото и реакциите му... По някаква ирония дъщеря ми се роди на 8.12., първата година от студентския ми живот. Учех дефектология, по-специално слухово-речева рехабилитация. Зная какво е да се занимаваш с различните ни деца и от двете страни. Искала съм да започна работа в два центъра, които е посещевала дъщеря ми, но са ми отказвали.  Ходила съм в не една и две телевизии, прави се предаване и толкова. Срещала съм се и с хора от  държавните институции и на никого не му пука за децата.
Дъщеря ми беше в детски център, но понеже започнах да имам претенции, да задавам въпроси ни изгониха от там. Това дете не е потърсено от нито една институция, за да попита има ли нужда от образование, от някакви грижи... Единственото хубаво е, че сме включени в програма на Столична община-Независим живот, но до Нова година.  Разочарована съм от всичко, защото ни използват за политически цели и после-нищо. Децата нямат ПРАВА! Нямам сили да се боря, защото е безмислено. За това тръгнах по частен път и разчитам само на добрината и доверието /ако е останало такова/, на хората-познати и непознати.

Общи условия

Активация на акаунт