От кога никнат зъбките

  • 4 439
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 363
И аз имам познати дето първо зъбче на съна им изникна на 1 годинка и 4 месеца. До годинката не се притеснявай, после наблюдавай. И аз съм чувала, че колкото по-късно толкова по-добре.

# 16
  • Мнения: 920
Здравейте мами, аз искам да питам дали е възможно на моето дете на 3 месеца да му никнат зъби? Плюнчи се ужасно, от няколко дни реве та се къса, вече започна и да се буди нощем по през час Shocked Днес му видях в устичката на венците - долните две бели подутинки, като топченца, после и горните погледнах същата работа. Ще съм благодарна ако споделите  bouquet

# 17
  • България
  • Мнения: 106
Напълно е възможно да му никнат зъби,на моя приятелка дъщеря и се роди с почти избило зъбче.Не се притеснявай важното е бебчо да е добре,при всяко детенце е различно.
Може да му мажеш венците с дентинокс-гел,но  е добре да се консултираш и с педиатъра си(не знам дали е подходящ за 3 месечно бебе).
Пожелавам ти по спокойни нощи ,всичко хубаво!

# 18
  • Мнения: 920
skarletini благодаря за отговора  bouquet

# 19
  • Мнения: 117
Първото зъбче на голямата ми дъщеря проби на 10 месеца и засега има доста здрави зъбки,второто ми дете е на 6 мес. и още няма зъбче,а на мой братовчед бебето се роди с зъбче.Така че всичко е индивидуално не се притеснявай по-късно, по-добре!

# 20
  • Мнения: 3 211
от 4 месечна почна да се лигави и да реве от зъби, а първия изби на 10мес. аз на 1 год. съм нямала зъби. явно е наследствено.

# 21
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Никнат още от утробата, но избиват на различна възраст.
Една приятелка се притесняваше така за детето си и лекари й беше казал, че незнае случай на човек, на който не са му поникнали зъби.

# 22
  • Мнения: 2 910
Нормално е, не се притеснявай за това. На дъщеря ми първото зъбче изби чак на 1г. и 1м. , та беззъба не си остана Grinning, синът ми още е без зъби, но когато избие-тогава.

# 23
  • Мнения: 2 521
На дъщеря ми първото зъбче проби на 1год,а синът ми се сдоби със зъбче чак на 1г и 3м и все още е само едно

# 24
  • Мнения: 920
Мами, много благодаря за отговорите  bouquet  Hug
Той обаче се успокои, да чукна на дърво Simple Smile но пък тези бели топченца си седят, а и питах майка и тя каза, че на мен са ми изникнали на 1 година и 1 месец, и че съм била по същия начин  - от третия месец съм почнала да мрънкам Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт