ПРОТЕСТ, свързан с недостига на детски градини в София!

  • 8 516
  • 139
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 17 592
...
4.Наблягане на качеството на отглеждане на децата !!!: повече пари и повече контрол, насрочване на повече срещи от типа на кръглата маса за да се очртаят от всички страни проблемите и да се започнр срочно работа по решаването им
............

Искаш ли да забатачиш някой проблем - съветва (ако не се лъжа силно) Дизраели - създай парламентарна комисия.

Или - както е в случая - кръгла маса.

# 31
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Според мен неделя е добър вариант - няма много новини и телевизиите ще го отразят, ще влезе в понеделник във вестниците, повечето работещи родители ще могат да дойдат.
Подкрепям, гласувах за протест в почивен ден. По-скоро предиобед. Така или иначе, едва ли ще пуснат всички в Общината, за да се внесат исканията ни. Това може да се направи в първия работен ден след протеста, от някой, за който е било невъзможно да дойде в почивния ден.  Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 2 708
Предлагам ви делничен ден. Искате гласност, ще я получите в по-голяма сила през седмицата, дори и от медиите.

Това е и моето мнение, без значение кога е удобно за мен, важното е да има резултат

# 33
  • Мнения: 47 988
Според мен не е важно толкова чак дали ще е подписка, подписана от много хора или страшно масов протест, колкото натиска да е постоянен. Все пак, за да има някакъв ефект, трябва да се съберем повече от 30-40 майки на протест. Добре е, ако няма да дойдат толкова много хора през седмицата, да е в почивен ден.Може да е и по някакъв начин атрактивен, за да привлечем повече хора, например мирен протест с деца и някакви игри, рисунки, нещо такова....то в това време не знам какво може точно да се направи де....

# 34
  • София
  • Мнения: 1 775
Lovi - семейство.
И ние сме готови да дойдем.

# 35
  • Мнения: 1 470
Браво Гневна!!!  bouquet  bouquet  bouquet

Аз нямам проблем,когато кажете там съм...Но е по-добре да е в делничен ден,защото в почивен пред кого ще протестираме?!Винаги могат да НЕ ни забележат...И е по-добре да сме с децата...

Но защо ми се струва,че повечето мами които искат да дойдат или работят,или вече децата им ходят на ДГ...Къде са тези които наистина имат проблем?!


Дайте да определяме дата,пък който може може!!!Другите ще помагат с каквото могат,примерно с разгласяването...Щом могат само в почивните дни,нека в почивните дни лепят призиви по градинки и детски кухни...А пък то не пречи да го започнем в петък,и да го подкараме до неделя нали?!ПЪЛНА ОКУПАЦИЯ...Може би за това предлагам петък...Казвайте!!!Имаме ли дата,ще започнем със пускането и по форуми,по медии,нека всеки който може говори с директорката на ДГ,да съобщават и там...Аз лично ще се опитам да подготвя нашият квартал...Миналият път всички ми стискаха палци,този път дано и да дойдат Wink...ЩЕ СТАНЕ!!!Някога френскатга революция жените са я почнали...Ние ще почнем българската... Hug

# 36
  • Мнения: 1 479
"Но защо ми се струва,че повечето мами които искат да дойдат или работят,или вече децата им ходят на ДГ...Къде са тези които наистина имат проблем?!"  И аз това се чудя Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 1 092
Без значение! Peace

# 38
  • Мнения: 3 886
запис .гласувах вече Peace

# 39
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
На мен ми се струва, че в почивен ден може да има повече родители. А подписка и искания или както там го наречем, може да се внесе в първия работен ден след това в Общината. Може да го наречем и по друг начин, не протест, но в почивен ден медиите имат новини, а събитията са по-малко и предполагам, че биха отделили повече време на проблема. На следващия ден ще трябва да се вземе гледната точка на хората от Общината - стават два репортажа. За внасянето в Общината на исканията няма да пуснат много хора. Та, може би мероприятието да е от две части - "малка среща на открито" на заинтересованите и внасяне на исканията в общината.
Впрочем, и аз съм от хората, чиито деца ходят в оДЗ, но недостига на места не позволява това да е където е най-добре за детето ми.

# 40
  • Мнения: 47 988
Да, малка среща на майките с неприети деца, на която се оформят исканията ни, подписване и внасяне същия ден или на другия ден в общината.Мото:" За Фандъкова и Борисов неприетите деца са само цифра, но ето ги пред вас, те са нашите деца, и са много!Ето ни и нас- мамите, на които не е възможно да започнат работа!От нас държавата и общината губят!Губят и семействата ни!"

# 41
  • Мнения: 9 814
"Но защо ми се струва,че повечето мами които искат да дойдат или работят,или вече децата им ходят на ДГ...Къде са тези които наистина имат проблем?!"  И аз това се чудя Rolling Eyes

За мен значение няма това че, детето ми ходи на ДГ и не съм минала през всичките неволи по приемане, класиране, записване и пр.
Защото това преди всичко трябва да бъде граждански протест.
Протест подкрепен и от хора, които нямат тези проблеми.
Не всеки да си протестира и да се подписва само защото е лично засегнат от проблема.
Докато мислим по този начин оправия няма да има.
Ще бъдете шепа хора, протестиращи пред сградата на общината, а минаващите покрай вас ще се питат "тези пък какво ли искат?!".
Та за това значение няма дали аз страдам, че детето ми не ходи на ДГ, по важното е, че ви подкрепям.

# 42
  • София
  • Мнения: 2 708
Аз съм твърдо за да е в работен ден, нали искаме нещо от някой, най -ползотворния вариант е да застанем срещу човека, от който искаме нещо очи в очи, а колкото повече очи, толкова по - реаултатно. Все пак говорим за общинска институция  Simple Smile

Искаш ли да забатачиш някой проблем - съветва (ако не се лъжа силно) Дизраели - създай парламентарна комисия.

Или - както е в случая - кръгла маса.

Би ли обяснила моля те защо мислиш така

# 43
  • София
  • Мнения: 407
Нас ни приеха в детската градина, но тече ремонт, който не е ясно кога ще свърши. Аз съм за протеста, защото това е начина а да се постигне нещо - хората да се обединяват по интереси, проблеми и др. такива и да се борят колективно.

# 44
  • Мнения: 1 479
Кръгла маса за недостига на 7300 места в общински детски ясли и градини в София
« четвъртък, 06 март 2008, 12:46 »  Това седи на 4-та страница Wink

Общи условия

Активация на акаунт