ОКТОМВРИЙКИ влизат в месец девети, есен настъпва и време за отчети

  • 12 235
  • 285
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 697
Ето ме и мен. Днес си отвисях по болниците. Повече от 2 часа за тестове за алергии  #Crazy Бях побесняла, че и една мангалка ме предреди даже. После си отидох в мойта болница. Там ме подхванаха кардиолог, анестезиолог, правиха ми кардиограма, пуснаха ми пак изследвания, дадоха ми хапчета за подготовка, попълвах формуляри. Сега се прибрах и съм труп направо. Хубаво че анестезиолога е супер готин и ми премина страха. Обеща че ще ме черпи все с хубави работи и ще се чуствам прекрасно Simple Smile

# 16
  • Мнения: 40
Привет и от мен!
Аз днес като съм започнала деня с едно повръщане, чак идея нямам що така ....  ooooh!
И знам че като отворя форума и пак ще има ново бебче Simple Smile
Много ви се моля момичета, които вече преминахте трудностите на раждането да споделите с нас, че мен ме тресе една страховита треска  #Crazy

# 17
  • на Земята
  • Мнения: 174
Оле докато ви изчета..... и пак нови бебенца Hug
чЕСТИТО БЕБЕНЦА НА МАМИ4КИТЕ! МНОГО ДА ВИ РАДВАТ! stork-girl stork-boy  ylinfant newsm51
На завърналите се -добре дошли!

Аз днес поизгладих две перални на бебче и така ме заболя кръста...ще чакам другата седмица да се постопли да пусна и другите,че не съхнат бързо.
Да спира ве4е този дъжд,че да излезем на кафенце най-сетне.
Мая,Никози,ще дойдете ли на лекцията в понеделник да се видим?Ние с Зори и Мис се надявам да сме там.Ако има и други желаещи да заповядат.

# 18
  • Мнения: 32
Момичета, така ми се плаче!
Нали във вторник, ходих до лекарката, защото имах вечерта контракции. Като се прибрах видях че пише захар в урината, а никой нищо не каза като бях там. После в сряда говорих с акушерката ми, дали да си направя теста за гестационен диабет, макар че бях вече сама решила, че ще го правя, и тя каза за твое успокоение го направи. Няма да ви казвам колко ми беше притеснено сряда,четвъртък и петък вечер, само едни лоши мисли ми се въртяха в главата и не можех да спя. Бях чела за диабета, и при мен съвпадаха и други симптоми, като например постоянно сърбене на кожата(без пъпки), постоянен дисконфорт, жажда, ужасно много се потя вечер и най-очевадното за една седмица 2кг (при условие че ядох само салати и леки храни). Затова се усъмних, че може да има нещо.
Днес успях да получа час за теста, и след 2:30 часа и 3 пъти вземане на кръв, се оказа че имам гестационен диабет Cry  Cry  Cry.
Лекарката ме прие и ми казва я ми обясни защо толкова късно си правиш този тест, всмисъл че теста се прави 24-28седмица, а аз съм 36+2. И и обясних, при условие че тя трябваше да види много преди, че нещо не е наред и да назначи тя това изследване  #2gunfire. И ми вика ами наистина имаш! И така изпрати ме в клиниката да ми обясняват за диабета и да ми направят план-диета, но все още чакам да ми се обадят от там за час. А днес е петък и ако не отида днес, ще се побъркам събота и неделя  Confused Sad

Ако някой пита все пак. Преди за забременея бях 57кг сега съм 77кг, тоест +20кг, висока 167см.

В момента ми е супер гадно и едвам се сдържам да не се разрева. Имам толкова много притеснения, дали вече не съм навредила на бебчо, дали всичко е  наред с него, какво ще стане сега с нас и такива кофти неща Confused Confused
Пиша ви защото знам че ще открия подкрепа от вас, а реших да  не казвам на родителите ми, че сега ще ме притесняват още повече.  

Момичета само още нещо, следете тялото си и усещанията си, и ако има нещо отивайте на лекар и настоявайте. Аз поне се радвам че си направих теста, все пак вече знам че имам гестационен диабет и ще направя нещо срещу него.

# 19
  • Мнения: 57
Здравейте мами и от мен   bouquet.

Аз от три дни се опитвам да си пусна поста и се неуспявам  #Cussing out направо изтрещях.

Честити бебоци на всички родили мами.Да са им живи и здрави малките бузанчовци и много много да ги радват.

А малките Иван и Весела сладки сладки да ги схруска човек пу-пу да не им е уроки на сладурчовците.

Съни чакаме да ни разкажеш за твоето раждане  Hug

# 20
  • Мнения: 899
Гери, чудесно си се справила, мила. Само да пошушна да изтриеш sunlight7 от бременния списък. Извинявай, че така ти се месим и леем мозъци, ние уж за хубаво, да помагаме, че много инфо стана и не е лесно наистина, никой не може да виси само тук и да поправя разни неща  Hug Heart Eyes
pokjei, мен кръста си ме спуква от болежки поне от седмица, малко да се напрегна и се почва  Sad
Ванче, аз лично нищо не знам за тая диагноза, мога само да те прегърна в опит да те успокоя  Hug. Поплачи си, ще те поотпусне напрежението  Heart Eyes

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 723
Ванче щом вече знаеш проблема сега се концентрирай в/у решението му.
Не си сама. Hug

Алис и мен ме понаболва кръста,но само като се позалежа.
Ако съм в движение съм ОК,но например сутрин и докато се раздвижа е ужасно.

# 22
  • Мнения: 697
Ванче, тази твоя лекарка поне кръвна захар не можа ли да ти пусне до сега? На мен ми правиха поне 6-7 пъти защото съм рискова група.

# 23
  • Мнения: 899
Алис и мен ме понаболва кръста,но само като се позалежа.
Ако съм в движение съм ОК,но например сутрин и докато се раздвижа е ужасно.
Ми какво чакаш, давай работи до раждането  Joy. Шегичка, аз всъщност ти се възхищавам за енергията да откараш до последно, пък и щом се налага значи имат нужда от теб и не те пускат  newsm10

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Ванче, явно лекарката ти си е спестила пари от ЗК като не ти е назначавала задължителните изследвания за кръвна захар.  #Cussing out Ако съм на твое място ще пусна оплакване от нея за това. Не съм чела много за този вид диабет. Има ли други рискове,освен че бебчо може да се роди по-едър?

# 25
  • Мнения: 11 091
Благодаря ви, момичета, за подкрепата в предната тема! Особено на Недялка и Шивани, на които просто се чудя на олимпийското спокойствие Simple Smile Да можех и аз така, ама не - то трябва да ври и кипи чайника от всяко нещо. То сега не че проблемите са решени, но друго си е човек да получи поне морална подкрепа!

На Съни да кажа, че за пръв път в живота си виждам толкова свежа и усмихната родилка Simple Smile Всички други на изписването или свиждане в болницата са били бледи като тебешир и мноооого измъчени. А наш'та все едно от почивка идва Grinning Ще чакаме разказа за раждането!

Неди, хайде спирай да работиш пък ти! То вярно, че и аз заковах почивката на 14 дни преди термина... ама пък сега седя и гледам в една точка и нямам сили и желание за нищо.

Ванче, рязкото качване на кг не е симптом на гестационния диабет... точно обратното - отслабваш, въпреки че се храниш нормално.

# 26
  • Мнения: 32
Всеки път ми правят изследвания на урината и на хемоглобина, ама за захарта не са ми правили. Може би защото не съм била в рисковата група.  Thinking
А иначе за лекарката наистина не знам какво да правя, сега тепърва да я сменям, направо ще се пукна от мислене.
Пуки, най-лошото може да се случи. Cry Cry Cry

# 27
  • Мнения: 1 020
Ванче всичко ще е ОК, сега като вече знаеш, че имаш такъв диабет, ще се справиш и ще намалиш риска до минимум... сигурна съм  Hug прегръдки и се стегни и гледай позитивно...
Пуки те в Германия може да са им други изискванията и изследването на кръвна захар да не е задължително newsm78

# 28
  • София
  • Мнения: 183
Ванче, тази лекарка е за трепане  #Cussing out Ти ли трябва да си назначаваш изследванията или да си разчиташ резултатите. Това, че тя е бляла не значи, че ти имаш някаква вина.
Проверих и в двете книги, които имам за бременността и в тях пише, че гестационния диабет не е толкова страшен колкото изглежда и единственото "лечение" е диета. Като последствия изтъкват единствено, че бебо може да порастне по-едър, което би затруднило естественото раждане. Така че ми се струва, че няма място за притеснение. Гуш и споко!  Hug

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 33
Хайде и аз в новата тема.

Съни голяма бузанка малката, баткото как я приема?

Ванче и аз незнам нищо за тази диагноза, но имаш много Hug

Покджей ами кажете повече подробности за понеделник, пък що да не се видим.


Общи условия

Активация на акаунт