Да си смуче ръцете или да й дам залъгалка

  • 2 441
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Моля за съвет, бебето ми е на 3 месеца и за малко да се отбие от сученето.Полагам все още големи усилия за да я накарам да суче от мен, а не от шише-последната седмица много протестира. Чета из форумите , че трябва да престана да й давам всякакви залъгалки и биберони, за да не се отбие-добре ама ръцете са й все в устата.Става адски неспокойна,плаче,понякога се и дере-ужасно е, ако няма нищо в устата.Кое е по-добро или кое е по- лошо от двете- залъгалка и ръцете?
Как да постъпя?

# 1
  • Мнения: 4 784
Незнам дали е по - добро, но в такъв случай, аз бих дала на детето си залъгалка, ако то я иска и се успокоява чрез нея.

# 2
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 503
Залъгалка Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 17 592
Не травмирай детето, не го лишавай от бибичката му, понеже си прочела някаква глупост. Това е мъчение и за двете ви - за нищо.

# 4
  • Мнения: 137
залъгалка ако я смуче, че моята не я иска като и я дам тя повръща

# 5
  • Мнения: 822
И ние сме с такъв проблем.Ръцете и са постоянно в устата.Спасението е залагалка.Според мен няма да се отбие,но аз не кьрмя  Cry

# 6
  • Мнения: 132
Давам й залъгалката- и за няма и минута заспива.След това й я извеждам от устата. В повечето случаи не се усеща.[quote author=muki01

# 7
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 503
Това, което бебето ти прави, е кърмаческа стачка. Моята дъщеря се наложи да я кърмя през 1 час, за да стимулирам лактацията в този период, и я носех на ръце, докато суче(добре, че имам бюст Д Mr. Green Twisted Evil)
Но, въпреки това, се преодоля и сука до 10 месец, когато я отбих доброволно. Помогна ми много и поемането на много течности, защото тя нямаше сила да засмуче тази мазна-гъста кърма, после също много ме стимулираше и суров бадем-от Била си купувах и след като го консумирах, имах значително повече кърма. Успех и не се предавай с кърменето  bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 5 079
Ако залъгалката я успокоява и не злоупотребявате с нея, не виждам защо да не и я даваш.
Синът ми ползваше и тя не ни е пречила да се кърмим дълго...
А защо като е нервна и си лапа ръцете, не я сложиш на гърда  Wink?
Това също може да е признак, че е гладна...

# 9
  • Мнения: 9 814
Макар че, съм против залъгалките, в случая по-добре залъгалка.

# 10
  • Мнения: 132
И ние сме с такъв проблем.Ръцете и са постоянно в устата.Спасението е залагалка.Според мен няма да се отбие,но аз не кьрмя  Cry
Много е трудно да си гледаш детето сам-особено когато ти е първо.Имам предвид ,че няма кой да ми дава никакви съвети. И в такъв момент разчитам само на интернет и каквото прочета от там-това е.Та някаолко пъти срещнах че и с биба пак може да се отбие детето. Tired, а а кърма имам колкото си ще.

# 11
  • Мнения: 3 869
Попитай в кърмаческия форум, тук само ще те объркат!
Олчето и Мартини вече са те насочили Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 674
Тя е по-малкото зло.

# 13
# 14
И на мен ми се струва, че преминавате кърмаческа стачка. И ние имахме такъв период и се ми се налагаше да приспивам малкия и докато е унесен да го слагам на гърдата, за да мога да го нахраня. Но не съм го лишавала от "биби". Успех, дано се справите.

# 15
  • Мнения: 112
Май наистина е кърмаческата стачка.  newsm78
И ние я преживяхме около 3-тия месец, после пък и скока в растежа около 6-тия месец...
А дали ако по-често й даваш да суче няма да се кротне, при нас това помага и само някои дни си лапа ръцете (и то ако сме на гости или имаме гости Crazy) и си мисля, че е просто период някакъв си. Иначе ние не ползваме биберон залъгалка!

Последна редакция: пт, 26 сеп 2008, 19:21 от LeAn

# 16
  • Мнения: 1 372
залъгалка

# 17
  • Мнения: 1 477
Залъгалката е по-малкото зло от двете.

# 18
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 760
Залъгалката е по-малкото зло от двете.
И при нас стана така.

# 19
  • Мнения: 2 803
Макар че, съм против залъгалките, в случая по-добре залъгалка.
Peace

# 20
  • Мнения: 257
Не травмирай детето, не го лишавай от бибичката му, понеже си прочела някаква глупост. Това е мъчение и за двете ви - за нищо.
Аз бих дала биба  Peace

# 21
  • Мнения: 1 554
залъгалка Peace

# 22
  • Мнения: 2 111
Давам залъгалка още от родилното.Това не е объркало сукането.Все още се кърмим.

# 23
  • Мнения: 423
Виждайки заглавието на темата, бях готова да дам категоричен отговор - залъгалка. Но като прочетох подробностите мисля, че е по-добре да се изчака малко със залъгалката, защото може да не обърка, но може и да обърка кърменето, аз не бих рискувала. В допълнение, няма да оставя да си лапа и ръцете, просто при най-малкото неспокойствие или помрънкване (което всъщност са си първите сигнали за глад) давам да суче, още преди да се сети за ръцете.

П.С. Каката я научих на залъгалка насила точно около 3-тия, 4-тия месец, защото беше започнала да си смуче усилено палеца и за това избрах по-малкото зло според мен. Но кърменето ни вече беше изградено и знаех, че това няма да ни създаде проблем.

# 24
  • Мнения: 2 521
И аз мисля че е по-добре да дадеш залъгалка Peaceи аз така направих,но това не попречи на кърменето-още го кърмя.А и по-трудно ще го откажеш след време от ръчичките в устата,отколкото от бибата Naughty

# 25
  • Мнения: 451
По добре е да дадеш залъгалка - от нея ще можеш да я отучиш като я скриеш, а от пръсчето няма да можеш ( няма как да го скриеш)

# 26
  • Варна
  • Мнения: 78
Ако детето се успокоява от залъгалката, давай я  Peace!

.............. по-трудно ще го откажеш след време от ръчичките в устата,отколкото от бибата Naughty
Peace

# 27
  • Мнения: 593
Казвам от опит по-добре залъгалка, отколкото пръсти. Големия ми син още си смуче палеца/2г. и 4мес./ За почна на 8 месеца като му изби пъвото зъбче, сам отказа залъгалката и започна палеца и така до днес. Пробвах всичко, което чух, но засега без никакъв ефект Rolling Eyes

# 28
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
от биба по-лесно ще се оттучи, но от палецаа  Peace

# 29
  • Мнения: 645
Залъгалка.

# 30
  • София
  • Мнения: 1 185
Аз мисля различно от това, което прочетох до тук. Защо трябва да се дава залъгалка, за да не си лапа ръцете - та нали бебетата така опознават света?!? Моят син постоянно си лапаше ръцете на тази възраст, като стана на 5-6 месеца и можеше стабилно да хваща предмети спря да си лапа ръцете, а започна да лапа всичко, което докопа. А по отношение на залъгалките съм за  Peace

# 31
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
По=лесно ще отвикне после от биберона,отколкото от палеца Peace

# 32
  • Мнения: 9 973
биба давай Peace

# 33
  • Мнения: 194
И аз съм за залъгалка Peace

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Не травмирай детето, не го лишавай от бибичката му, понеже си прочела някаква глупост. Това е мъчение и за двете ви - за нищо.
Peace

# 35
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Давах залъгалка когато беше съвсем малък. Сега я използваме само при заспиване, през останалото време не я търси.

# 36
  • На морето!
  • Мнения: 5 769
И аз съм за биберон-залъгалка.

# 37
  • Разград
  • Мнения: 518
Аз също давам залъгалка по-добре нея от колкото ръцете  Peace Много неприятно е да свикне да си смуче палеца - много трудно е отказването  Peace

# 38
  • Мнения: 1 264
Аз го научих на зълъгалка, точно защото нямаше спасение. Спеше малко, искаше непрекъснато да има нещо в устата си. Пиеше достатъчно мляко, чай за колики и повръщаше непрекъснато.
Не твърдя, че това е най-правилното, но за мен беше. Преди месец-два махнахме залъгалката.

# 39
  • Мнения: 2 334
Аз също давам залъгалка по-добре нея от колкото ръцете  Peace Много неприятно е да свикне да си смуче палеца - много трудно е отказването  Peace

И аз така мисля и процедирам Peace

# 40
  • Мнения: 374
По добре е да дадеш залъгалка - от нея ще можеш да я отучиш като я скриеш, а от пръсчето няма да можеш ( няма как да го скриеш)
Абсолютно съм на същото мнение! Бибата рано или късно ще я махнете после.

# 41
  • София
  • Мнения: 6 699
Според мен се опитай първо да кърмиш, ако бебето е неспокойно и си лапа ръцете. Ако не желае да суче, не виждам защо трябва да се дава залъгалка, според мен опознава части от тялото си, както пишеше в една книга (цитирам по памет) "бебето тъкмо открие възхитителния си палец и колко сочен може да бъде той и някой възрастен решава да му го отнеме.... Grinning). Бебетата имат силен сукателен рефлекс, това е факт, и гърдата (кърменето) би трябвало да го задоволи. Ако не му е достатъчно, може би кърмиш рядко/малко, сама казваш, че май се отбива. Ако искаш да продължиш с кърменето - влез и почети в кърмаческия. В сученето на палеца за мен няма нищо лошо, оставях дъщеря ми спокойно да си суче пръста на 2-3 месеца, на 10 вече сама се отказа, пълзеше и имаше по-интересни неща за правене и откриване. Нейни връстници още са с бибите, наскоро видях дете на 3 г. с биба.

# 42
  • Мнения: 2 587
Аз бих избрала залъгалка.

# 43
  • Мнения: 3 092
Илияна също си смучеше ръчичките за известно време - беше период и престана сама.
Не е ползвала залъгалка , само я кърмех.

# 44
  • Мнения: 304
мойте деца не са ползвали залъгалки,но в такъв случай бих им дала Peace

# 45
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако нямаш друг избор, по-добре залъгалка. Отучването от нея ще е по-лесно от отказването на палеца.

# 46
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Според мен по-малкото зло е залъгалката.

# 47
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 877
Смятам, че залъгалката е за предпочитане. Аз самата много трудно съм се отказала от палеца, и то доста късно. 

# 48
  • Мнения: 1 103
Определено залъгалката е по доброто  от двете .

# 49
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
залъгалка Peace

# 50
  • Мнения: 805
Залъгалка.
Това с пръстите най-малкото е нехигиенично и според мен - грозно!

# 51
  • Мнения: 3 268
Не виждам какво лошо има в това,бебе на 3 месеца да смуче залъгалка.Това е напълно нормално.Много по-лошо е да си смуче ръцете

# 52
# 53
  • Мнения: 781
По добре е да дадеш залъгалка - от нея ще можеш да я отучиш като я скриеш, а от пръсчето няма да можеш ( няма как да го скриеш)
Абсолютно съм на същото мнение! Бибата рано или късно ще я махнете после.
Подкрепям - залъглка Peace

# 54
  • Мнения: 439
от двете злини по-малката-бибето smile3541

# 55
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Голямата ми дъщеря не заспиваше без залъгалка, малката не можах да я науча. Изводът е-залъгалката е чудо за приспиването. Малкия звяр само с друсане заспива сега или със шишето с АМ, което в един момент ще е проблем. Не се успокоява, само се чуди какво да свърши. Аз съм за залъгалката. Както вече са и написали други-пръста не можеш да го скриеш, залъгалката-може.

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
от двете злини по-малката-бибето smile3541

Да и от бибата по-лесно се отучва, докато с пръста може да има сериозен проблем.

# 57
  • Мнения: 1 237
Аз също съм на мнение,че залъкалката е за препочитане пред пръста.

# 58
  • Мнения: 4 038
Залъгалка е по-добре от смучене на пръст.

# 59
  • Мнения: 41
Според мен се опитай първо да кърмиш, ако бебето е неспокойно и си лапа ръцете. ...
...Бебетата имат силен сукателен рефлекс, това е факт, и гърдата (кърменето) би трябвало да го задоволи. Ако не му е достатъчно, може би кърмиш рядко/малко, сама казваш, че май се отбива ...

За съжаление, не винаги кърменето задоволява сукателния рефлекс.  Cry 
Моето бебе е върл фен на залъгалките. След като се насуче, пуска гърдата и до 5-10 мин търси залъгалка (сигурна съм, че не остава гладна). Дори вечер, като си е изтървала залъгалката, ако се пробуди, в просъница си я намира, засмуква я и заспива.

И аз съм на мнение - по-добре залъгалка, отколкото палец. Залъгалката я "изгризва кучето", "взима баба Яга" и какво ли не, но пръстчето винаги е там.

# 60
  • Мнения: 1 546
Залъгалка. Не смятам, че залъгалката може да нанесе чааак такава злина и да е причина за отбиване. 

# 61
  • Мнения: 4 753
Залъгалка...   Peace 

# 62
  • Мнения: 498
Залъгалка. Peace
Моята щерка не искаше залъгалки,та си сука палеца до 1г. 8 месеца. ooooh!

# 63
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Залъгалка. Peace
Моята щерка не искаше залъгалки,та си сука палеца до 1г. 8 месеца. ooooh!

Пак не е толкова зле. Голямата ми дъщеря горе-долу на същата възраст я отучихме от залъгалката. Свекърва ми е смукала палец до 7кл., та после е ходила по логопеди заради шъшкане.

Общи условия

Активация на акаунт