Да си смуче ръцете или да й дам залъгалка

  • 2 434
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 112
Май наистина е кърмаческата стачка.  newsm78
И ние я преживяхме около 3-тия месец, после пък и скока в растежа около 6-тия месец...
А дали ако по-често й даваш да суче няма да се кротне, при нас това помага и само някои дни си лапа ръцете (и то ако сме на гости или имаме гости Crazy) и си мисля, че е просто период някакъв си. Иначе ние не ползваме биберон залъгалка!

Последна редакция: пт, 26 сеп 2008, 19:21 от LeAn

# 16
  • Мнения: 1 372
залъгалка

# 17
  • Мнения: 1 477
Залъгалката е по-малкото зло от двете.

# 18
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Залъгалката е по-малкото зло от двете.
И при нас стана така.

# 19
  • Мнения: 2 803
Макар че, съм против залъгалките, в случая по-добре залъгалка.
Peace

# 20
  • Мнения: 257
Не травмирай детето, не го лишавай от бибичката му, понеже си прочела някаква глупост. Това е мъчение и за двете ви - за нищо.
Аз бих дала биба  Peace

# 21
  • Мнения: 1 554
залъгалка Peace

# 22
  • Мнения: 2 111
Давам залъгалка още от родилното.Това не е объркало сукането.Все още се кърмим.

# 23
  • Мнения: 423
Виждайки заглавието на темата, бях готова да дам категоричен отговор - залъгалка. Но като прочетох подробностите мисля, че е по-добре да се изчака малко със залъгалката, защото може да не обърка, но може и да обърка кърменето, аз не бих рискувала. В допълнение, няма да оставя да си лапа и ръцете, просто при най-малкото неспокойствие или помрънкване (което всъщност са си първите сигнали за глад) давам да суче, още преди да се сети за ръцете.

П.С. Каката я научих на залъгалка насила точно около 3-тия, 4-тия месец, защото беше започнала да си смуче усилено палеца и за това избрах по-малкото зло според мен. Но кърменето ни вече беше изградено и знаех, че това няма да ни създаде проблем.

# 24
  • Мнения: 2 521
И аз мисля че е по-добре да дадеш залъгалка Peaceи аз така направих,но това не попречи на кърменето-още го кърмя.А и по-трудно ще го откажеш след време от ръчичките в устата,отколкото от бибата Naughty

# 25
  • Мнения: 451
По добре е да дадеш залъгалка - от нея ще можеш да я отучиш като я скриеш, а от пръсчето няма да можеш ( няма как да го скриеш)

# 26
  • Варна
  • Мнения: 78
Ако детето се успокоява от залъгалката, давай я  Peace!

.............. по-трудно ще го откажеш след време от ръчичките в устата,отколкото от бибата Naughty
Peace

# 27
  • Мнения: 593
Казвам от опит по-добре залъгалка, отколкото пръсти. Големия ми син още си смуче палеца/2г. и 4мес./ За почна на 8 месеца като му изби пъвото зъбче, сам отказа залъгалката и започна палеца и така до днес. Пробвах всичко, което чух, но засега без никакъв ефект Rolling Eyes

# 28
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
от биба по-лесно ще се оттучи, но от палецаа  Peace

# 29
  • Мнения: 645
Залъгалка.

Общи условия

Активация на акаунт