за бързи въпроси и отговори, за тези, които нещо ги вълнува, но не искат тема 2

  • 36 844
  • 975
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 115
Детето ми е почти на 1 година, а все още няма инстинкт за дъвчене Rolling Eyes Злоядо е по принцип.
Всичко пасирам на гладка каша. В противен случай ..му се гади ooooh!даже е повръщал.
Давала съм бисквитки, да свиква да дъвчи, ноо не му се харесват. Извърта глава с гримаса Sick В най-добрия случай само ги смучи. Това в реда на нормалното ли е?
Трябва ли нещо да правя или просто да си чакам да се появи този дъвкателен инстинкт?
Благодаря всички  bouquet, които ще ми отговорят, че вече доста се притеснявам.

# 16
  • София
  • Мнения: 44 121
Пебс, ваксината е "Заушка, рубеола и морбили". По-другата седмица и ние ще ходим да я слагат на Тони. Педката изрично ни предупреди, че не само Тони, а и всички в семейството трябва да сме здрави, преди да се постави ваксината; явно ще очакваме неприятни реакции  Confused .
Гуш на Лизи  Hug !

То за абсолютно всяка ваксина трябва да са здрави всички в къщата на детето....

# 17
  • Мнения: 1 745
 ooooh!
Благодаря ви!Явно е имало за какво да се притеснявам! Tired
Angel_Dust,ти беше ли давала предварително нещо за Т или не? Rolling Eyes
Кали Мей, Hug

Лорена,ако ще те успокоя,и аз пасирам всичко! Wink Но ти опитвай и с други неща.Примерно моето дете хапва много неща,но ако са на малки късчета!Само с лъжицата май иска да е на пюре. Thinking
Свари морков,картоф или каквото обича,на малки кубчета и му давай самичко да си хапва!Дано успееш!  bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 44 121
Не, тази реакция дойде по-късно - както писах, при тази ваксина е седмица или 10 дни след ваксината (вече не помня точно, тогава стана и при нас....но обрива си беше наличе, така че нямаше много съмнения с какво е свързано цялото това чудо....).

Някои деца обаче дори не я усещат....като с всяка ваксина и при тази си има рисковете....така си е с ваксините - слагаш - трепериш, не слагаш - пак така....

# 19
  • Мнения: 1 763
Лорена, ще те посъветвам да режеш нещата на много малки парченца. Моето дете от 8 месеца започна да дъвче много ситно нарязана храна, с по-едри парчета се дави. Друг е въпросът, че обикновено нямам нерви да режа толкова ситно и ми е по-лесно да пасирам.

# 20
  • Мнения: 78
и аз да се включа с въпросче Grinning чудя се вече как да разнообразявам пюретата и онзи ден взех, че купих соя на парченца, но се чудя дали е подходящо да е дам бебка още няма 7 мес

# 21
  • София
  • Мнения: 3 524
Не, тази реакция дойде по-късно - както писах, при тази ваксина е седмица или 10 дни след ваксината...
при коки нямаше реакция, но при доста деца от юлските отчетни имаше реакция- Т,  и какво ли не. надявам се да се разминете. Praynig
а що се отнася до това да са здрави и всички вкъщи- това се отнася за абсолютно всяка ваксина, не само за паротит (заушка), морбили и рубеола Peace

Kally May
както ти бях писала, коки имаше 119 хемоглобин, общо взето това е средна стойност. минимум е 108- анемия, макс- 128  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 39 768
Хайде и аз да се запиша с въпросче.
Вчера излизахме сутринта (9 и нещо). Студено беше. Дияна се обрина (лицето), по скоро беше зачервена и тук-там по някоя петно.
Реших като се приберем да взема книжката и да пратя мъж ми и Дияна до Спешното. Мъж ми все Псилобалсам да я намаже и каза "ама Тани какво да мажа? Няма какво да намажа". Бузите на Дияна - чисти, бели, без каквато и следа да е от зачервяване и петна. Сутринта Дияна хапна кроасан с шоколад, и пи някакъв сок. Не вярвам да е хранително, нямаше да мине толкова бързо (за минути).
Сутрин мъж ми я води до у-ще, но не ми е казвал да има проблем. Аз имам студова алергия, но на мен ми се подуват пръстите и болят. Дияна нямаше такива признаци.
Въпросът ми не е как да я лекувам. А с какъв крем да й мажа лицето преди излизане.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 899
AnMary, има едно кремче за лице на билкова основа на Бюбхен точно против студ, може него да пробвате.
Аз останах много доволна от него миналата зима, защото го ползвах за себе си - моят юнак ревеше от миризмата  ooooh! и тогава го мазах с обикновеното мляко на Бюбхен, а кремчето остана за мен  Mr. Green !

# 24
  • Мнения: 1 745
AnMary,и аз мажа бузките на малката с крема за студено време на Бюбхен!Има и Нивеа,но на нея не й понася козметиката на Нивеа! Peace
Обаче сега при рязкото застудяване забравям да я намажа и в момента бузките са й доста сухи.Не знам с какво да я мажа.Опитвах с какви ли не кремове-Здраве,БейниТан,на Нивеа един бебешки,но нищо!Има ли някакво кремче за лице за бебенца? newsm78

# 25
  • Мнения: 9 973
дори и след разходка,като намажа с Нивея бейбе,бузите се отпускат...доволна съм от него

# 26
  • Мнения: 9 973
Аз вместо запис да питам за тая ваксина на 1,1 г. -за какво беше и имали ли са дечицата ви странични ефекти от нея?
Сега в сряда ще ходим да я слагаме и се притеснявам! Rolling EyesЕдна майка ми каза,че на нейното дете му се подули лимфни възли и не знам си какво,и то 1 седмица след ваксината!Казали й,че това е странична реакция... newsm78

чух,че в момента я няма тази васкина
и ние ще се ваксинираме на1.10

# 27
  • Мнения: 2 131
AnMary, аз нямам опит с по-голямо детенце, но мога да ти кажа, че бебешкият крем за лице на Себа мед е много добър. Продава се в тубички. Аз самата също съм си мазала лицето с него.
Относно студовата алергия - аз имам, и при мен също се проявява с обриви. Появи ми се през тийнейджърските години и тогава какви ли не лекари обиколихме, за да установят какво е. Появяват ми се обриви по лицето, кокалчетата на пръстите на ръцете, коленете и бедрата. Изчезват веднага след като се прибера и се стопля. След пубертета вече сравнително рядко ми се случва да се обривам от студ.

# 28
  • София
  • Мнения: 39 768
Щом има Себамед, може би и Клоран и Мустела има. Ще проверя в денонощната аптека.
При мен е само по пръстите на ръцете. Побеляват, от малкият до средния, без капка кръв; пъпки (подкожни) и ме болят ставите.

# 29
  • Мнения: 2 111
Мустела има колд крем за студено време.Мисля да го купя.
http://www.roditeli.info/mustela/bebe/protection/

Общи условия

Активация на акаунт