"Тате работи ... парички". Ние ли ги учим на това?

  • 8 244
  • 165
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 556
Радостина, вероятно ти не допускаш, че е възможно човек да работи нещо, което му харесва и в същото време да изкарва пари, което си е твое право  Grinning

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
Това е твоят пост. Кажи ми какво не съм разбрала от него. Къде пишеш нещо за харесването на работата, че май недовиждам?

Не знам за вас, но аз винаги съм работила заради парите, нямам друг стимул, освен финансовия, за да се разработя. И да, ако не работя, няма да имам пари най-вероятно от един момент нататък. Работата ми е необходима, а на който не му е от голяма важност, може и да обяснява друго на децата си.

# 17
  • Мнения: 2 556
Радостина, хората обикновено работят неща, които ги привличат с нещо, но може би без обяснение това е трудно за досещане. Ето, обяснявам. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 3 456
Не става въпрос за неважност на парите и важност на нещо друго. Ако е само работата заради парите би трябвало да учим децата, че няма значение какво правят, стига да получават пари, така ли е? И мога да посоча доста примери за дейности, които са доста странни и дори незаконни или твърде далеч от всякакви морални норми. За какво тогава да им обясняваме, че има значение какво учат и работят, вместо да им кажем "стани, мама, пр.....ка, за един път много ще ти плащат"? НАрочно давам такъв драстичен пример, защото той точно отгаворя формално на правилото "работя заради пари". Единствено заради пари човек може да работи година, две три или десет. В един момент се пречупва.
Що за логика, що за разсъждения, що за преиначаване на нещата. Кой тук говори за незаконни дейности ? Защо смяташ, че щом смятаме парите за важен фактор, от това следва, че учим децата си, че няма значение , какво правят стига да печелят пари? Кой тук твърди подобно нещо ? За мен е важно, колко печеля- инвестирала съм много време и труд в образованието и квалификациите , радвам се , че трудът ми е високо ценен и заплатен. В това няма нищо  незаконно или неморално.

# 19
  • София
  • Мнения: 17 592
Брат ми работеше в БАН, когато се роди племенникът ми. Геофизик е по образование.
Познайте сега какво работи. Дали е това, което обича? Дали е това, за което може да говори с часове?
Брат ми работи... парички.

# 20
  • Мнения: 3 456
Да, аз си мислех, че не ги учим ние на това, а те са събрали две и две. Просто не мога явно да вляза в главиците на 4-ри годишните, например.
Белинда и Бърборка, не се бях замислила, че тези малки пакостници имат нужда от сериозен аргумент, за да разберат, че ги оставяме през деня Thinking
Моята дъщеря не е имала нужда от сериозен аргумент. Върнах се на работа(заради заплатата), когато тя беше на три месеца, така че тя помни някога да не съм работила. Както казах в моя дом раотата, заплатата ("паричките") се разглеждат съвсем нормално- без крайности.

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
Много се палите и не виждам кой знае каква последователност в обясненията. Хем си пишете тук в прав текст, че работите заради парите, хем не било така и си харесвате работата. Ако е така защо не го написахте направо? Можехте просто да напишете, че заплащането е важно, но е важно и човек също да харесва това, което работи.

Логиката ми е достатъчно стройна и само дава пример в правилото "работя заради парите". Ако принципно човек работи заради парите, т.е. парите са водещия мотив не би трябвало да има проблем и с вида на работа. Какво значение има дали си инженер, ако можеш да заработиш повече като сервитьор? Или работата ти да е на ръба на закона, но да можеш да осигуриш материално благополучие на семейството си?

Много добре знаем за какво става въпрос. Малката подробност е, че не винаги нещата изглеждат много красиви и проятни. Във всеки случай човек, който се чувства добре с работата, която върши или с професията, която упражнява, то той не би имал проблем да обясни с две думи на детето си какво прави. Виж, друг въпрос е, ако не си харесва работата и е там само заради парите. Тогава, естествено ще говори за пари.

# 22
  • Мнения: 2 556
За мен няма вариант да не работя, съответно съм избирала да работя нещо, което ми е ОК в дългосрочен план и ми харесва, работи по света има много, всеки си избира.

Децата, които са над 2 годивна възраст много добре знаят какво работят родителите им, моите са били при мен в работата много пъти и са напълно наясно.

Радостина,  доста си личи, че нямаш работа, след като според теб ако водещото са парите, професията задължително е п..ка или сутеньор примерно  #Crazy Това ли ти е представата за високоплатени хора  Rolling Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
Пишеш глупости и се заяждаш. Много добре обясних, а ти разбра защо дадох тези примери, но се правиш на ударена.

Бай дъ уей, това дали работя на заплата или не не е твой проблем, защото не си ти човекът, който ми покрива разходите. Затова и нямаш право да ми гледаш в паницата.

# 24
  • Мнения: 2 556
На мен ми се стори, че ти гледаш в паницата на другите с изказването, че който работи за пари, се пречупва? Лично за мен ти си постъпила добре, че не работиш, в работата има много нерви, които си си спестила. Но мненията ти именно за работещите хора бяха твърде крайни. Мен не ме касае другите защо работят, казах аз защо го правя и ти не одобри мотивите ми  Wink

# 25
  • Мнения: 3 456
Много се палите и не виждам кой знае каква последователност в обясненията. Хем си пишете тук в прав текст, че работите заради парите, хем не било така и си харесвате работата. Ако е така защо не го написахте направо? Можехте просто да напишете, че заплащането е важно, но е важно и човек също да харесва това, което работи.

Много добре знаем за какво става въпрос. Малката подробност е, че не винаги нещата изглеждат много красиви и проятни. Във всеки случай човек, който се чувства добре с работата, която върши или с професията, която упражнява, то той не би имал проблем да обясни с две думи на детето си какво прави. Виж, друг въпрос е, ако не си харесва работата и е там само заради парите. Тогава, естествено ще говори за пари.
Кое точно в моите изказвания не ти е ясно и последователно. Да, работя за пари (всеки работи за пари), да харесвам работата си.
Те нещата малко станаха както по време на учителската стачка. То тяхното било призвание , затова трябвало да не гледат на парите като на нещо важно. Нямали право да стачкуват и въобще всички глупости, които се изговориха тогава, само защото хората искаха нормални заплати.

# 26
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво общо има учителската стачка? Както вече написах, не е добре да се залита в нито една от крайностите - работа за без пари или работа само за пари.

Това за пречупването на много хора, които работят някъде или нещо само заради парите е описано отдавна. Има си специалисти, които могат да обяснят подробно. Аз като прост потребител само съм чела за тези проблеми написаното в браншовите и научните списания.

 Мисля, че се изразих достатъчно точно и ясно. Също така ми е ясно, че всеки възприема написаното според собствената си гледна точка, т.е. чете избирателно.
Всеки родител си носи отговорноста какво обяснение дава на детето си за това как и защо работи. Както се казва, каквото посееш, такова и ще пожънеш.
Що се отнася лично до мен, децата ми знаят всички неща, които съм работила от момента, в който съм излязла от дома на родителите си, включително какъв е бил стандартът ми на живот. Знаят и мотивите ми. Надявам се да са разбрали, че няма срамна работа, стига да е нормална, но и не може постоянно човек да работи само за прехраната, а е добре да получава удоволствие от това, което върши. И може всичко да работи човек през живота си, но е важно да се стреми да се развива.

Последна редакция: сб, 27 сеп 2008, 16:59 от RadostinaHZ

# 27
  • Мнения: 3 456
Много се палите и не виждам кой знае каква последователност в обясненията. Хем си пишете тук в прав текст, че работите заради парите, хем не било така и си харесвате работата. Ако е така защо не го написахте направо? Можехте просто да напишете, че заплащането е важно, но е важно и човек също да харесва това, което работи.


Още в първия си пост съм го написала, затова не разбирам, защо постоянно ми опонираш.

Както вече написах, не е добре да се залита в нито една от крайностите - работа за без пари или работа само за пари.
Освен теб никой друг в темета не изпада в подобни крайности. Аз дори изрично писах, че в нащия дом не изпадаме в крайности по темата пари -работа и че  съм водила детето си на работа да види, да разгледа. Писах, че харесвам работата си, че съм горда с това , което съм постигнала.



# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
Ок,. Значи всичко е ясно. Дори нямах предвид теб, но ти беше толкова възмутена от моя пост, че помислих, че си се разпознала в работещите предимно заради парите.

# 29

Общи условия

Активация на акаунт