Хайде да споделим за отбиването!

  • 4 959
  • 47
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 295
Здравейте,
Нямате си представа колко се радвам, че я има тази тема!
Дъщеря ми е същата, като дъщерята на Ниночка по-горе. Аз вече нямам нерви... нощем никога не е спала по цяла нощ, това са близо 11 мес. вече, винаги поне 1-2 пъти се е будила за кърмене. Това добре, но, от няколко месеца положението е просто трагично - буди се поне по 4 пъти, сега вече май иска да спи до мен, а ако я сложа заспала в креватчето й, се събужда след 1 мин. За да не реве, трябва да й дам да посуче, и това е... Кърма вече не знам колко имам, тя АМ не иска. Пробвам понякога с кисело мляко, но и от него много мъничко изпива. Изобщо нощем нищо не действа, освен да я взема и да й дам цица! Денем не я кърмя, освен естествено, ако нищо друго не действа за успокоение и тя започне да истерясва. Добре, че това се случва много рядко.
Искам да я отбия, но просто не издържам рева й, ако не стана, не я взема и т.н. Ако се опитам да й дам нещо от шише, тя се събужда съвсем, бута го... Вода, чай почти не пие, а и никога не е пила, само сокчета и то по около 100 мл. на ден. Мислех, че не е свикнала с шишето, но как тогава пие сока? Биба също не е искала никога, като изключим мен в ролята на бибата. Не знам вече какво да правя, в никакъв случай не искам да чакам тя сама да се откаже, просто защото аз дотогава ще съм се стопила. Това съвсем сериозно - след толкова месеци неспане, продължавам да отслабвам... Да не говорим, че не мога да я оставя вечер, и да изляза например. Може, но ако съм я приспала преди това. И то тя спи 3-4 часа, след което започват буденията през час-час и половина.
Не знам какво да правя... прекъснах си следването, ето сега пак пропускам една сесия, защото нямам сили да чета. Всички ми обясняват, че докато се кърмим, ще е така... Аз лично никога не съм искала да кърмя повече от 6 мес., но каква стана тя... 
Последно някой ми каза, че аз явно ще трябва да изчезна за няколко дни, и да се отучи така, но... дали?

# 46
  • София и наоколо
  • Мнения: 53
Кърмих малкия си син до 2год  и 1 месец- денем, нощем - постоянно на поискване-това е най-лесния начин за хранене и отглеждане на едно сладко и прекрасно бебенце. Никога не ми е тежало, че ставам нощем-той толкова бързо се нахранваше че понякога сутрин се чудех дали съм ставала въобще. Разболях се и се наложи изведнъж да го отбия-много ми беше мъчно, защото имах голямо желание да го кърмя и много мляко. Една седмица малкия плачеше по малко преди лягане, но после се успокои- при всяко приспиване му пеех много и така го отвличах. Yanast  е абсолютно права някои неща стават по-лесно отколкото сме си ги представяли-  децата ни преживяват нещата много по-бързо от нас. Аз лично имах проблеми със спирането на кърмата, но намерих много ценни съвети тук във форума. Желая успех на всички майки решили да отбият вече порасналите си дечица.

# 47
  • Мнения: 199
Момичета, не мога да споделя опит все още, но искам да ви благодаря за това, че разказахте вашите истории   bouquet . Незнам дали е удачно тук да си задам въпроса затова се извинявам предварително: при нас кърменето през деня може да е често, но няма проблем да суче само за заспиване без много усилия ако му разнообразявам деня и няма някакво неразположение. През нощта обаче суче непрекъснато, вече не иска да спи в креватчето си, спи при нас, усещам го в просъница дори незнам по колко пъти суче. Като бебенце си спеше в неговото легло, заспиваше си сам. Сега аз ли му изпуснах края (взимах го при нас в леглото и заспивах , защото не издържам без сън) или просто на тази възраст си минават през този етап и да правя ли нещо по въпроса с нощните кърмения или да го оставя той сам да си прецени? Снощи за първи път спах в другата стая, е събуди се чак към 4.30, но баща му не успя да го укроти и пак се гушнахме.
Бях се поизплашила напоследък от пристрастяването,  но след като прочетох успешните завършеци при вас съм много по-спокойна и продължаваме да си се кърмим, дано и при нас всичко да протече толкова плавно и естествено  Praynig. Благодаря ви, че ви има Hug

Общи условия

Активация на акаунт