Тема за която се избягва да се говори

  • 7 788
  • 107
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 197
Сексуалната ориентация на другите си е лично тяхна работа. Не ме касае и не ме дразни ако е различна от моята. Не мисля, че хората с "обратна" сексуална ориентация са болни - всеки има право на избор, естествено ако и двамата партньори са достатъчно възрастни да осъществят връзката си. Не мисля, че познаването на такива хора по някакъв начин ще се отрази зле на мен или на детето ми. Надявам се да успея да и обясня, че има и различни от общоприетото хора.
По отношение на описаната от теб ситуация обаче не съм съгласна с поведението на въпросния хипотетичен (или не толкова) гей. Мисля че в една връзка, особено такава с дете партньорите са длъжни да споделят такива важни неща. Също не бих приела ако единия от родителите е предразположен или болен от генетично предаващи се болести и не предупреди другия за това. Описаното поведение е некоректно, но от друга страна факта, че един човек е гей не го прави лош родител. Така че ако освен факта, че не е споделил навреме за предпочитанията си не е станало нещо кой знае какво.

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Да бе, изобщо не се говори по тази тема, само във форума сме я коментирали има-няма стотина пъти Laughing

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
За каква точно сексуална ориентация става въпрос - демострирана външно или интимна (по убеждение или вътрешно усещане)? Питам, защото съм с впечатления, че в някои среди е модерно и печеливша стратегия да се демонстрира и практикува определена сексуална ориентация. Служебно, така да се каже, а не по убеждение.
Със сигурност има хора, които наистина, някак без да го искат или някой да им е повлиял имат влечение към същия пол и това няма как да се промени от средата. Явно си го носят. Има и транссексуални, които също си го носят и не се влияят от средата.

А за родителите с неясна ориентация мога да кажа, че поне за момент са имали биологически подходящата ориентация, щом заедно са заченали и отглеждат дете.

# 18
  • Мнения: 145
Ще поставя въпроса и ситуацията малко в по опростен вариант.Та - двама родители имат дете, в последствие единият разбира за другия че е сексуално неориентиран.Как постъпвате-развеждате се за да не се даде погрешен пример на дето, продължавате да живеете с него като обяснявате на детето че той/тя е такъв/такава, разделяте се и запазвате отношенията си на приятелска основа.

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, те това не мога да си го представя за мъжа ми! Просто няма как да стане.

# 20
  • Мнения: 145
Цитат
Е, те това не мога да си го представя за мъжа ми! Просто няма как да стане
.
Добре, все пак ако попаднеш в такава ситуация, как би постъпила?

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
Не зная точно. Предполагам, че като начало повече няма да правя секс с него.

# 22
  • Мнения: 145
Това питам, кое всъщност е правилното. Как да се постъпи в такава ситуация с цел да предпазим детето но същевременно то да не губи контакта с другият родител. Това беше целта на темата

# 23
  • Мнения: 6 701
Зависи какъв родител е и дали демонстрира тази своя сексуалност.
Ако е грижовен родител и не демонстрира неориентираната си сексуалност не виждам как би могъл да навреди на детето.

# 24
  • Мнения: 145
Цитат
Зависи какъв родител е и дали демонстрира тази своя сексуалност.
Ако е грижовен родител и не демонстрира неориентираната си сексуалност не виждам как би могъл да навреди на детето.
А би ли продължела да живееш с него под един покрив и да продължавате да бъдете семейство.

# 25
  • Мнения: 6 701
Много зависи какво ми е състоянието и дали мога да си позволя да живея сама.
Зависи и той какво иска. Зависи на колко съм години, а бе от много неща зависи.
Определено обаче няма да правя секс с него.

# 26
  • Мнения: 145
Цитат
Много зависи какво ми е състоянието и дали мога да си позволя да живея сама.
Зависи и той какво иска. Зависи на колко съм години, а бе от много неща зависи.
Определено обаче няма да правя секс с него.
Ясно, за секса се разбра че едва ли някой би продължил да го прави с другата половинка в случай че се разбере. После, какво да направим и как да постъпим от тук на татък.

# 27
  • Мнения: 378
На мен пък ми е интересно друго:КАК на 20 и колко там години. осъзнават,че са с обратна ориентация а дотогава са били само с мъже(пример с жена в случая) и на толква години разбират какви всъщност са се родили ей това не го разбирам. newsm78 Аз мисля,че просто хората се раждат такива а не впоследствие стават има някаква объркация в гените на човека,но това е моето мислене и обяснение.А по темата чесно казано незнам какво да кажа  Cry

# 28
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
увеличавате семейството с още един член или гъз и делите разходите на 3

# 29
  • Мнения: 145
Цитат
увеличавате семейството с още един член или гъз и делите разходите на 3
Е тук вече ме разсмя истински Joy Joy Joy, но все пак как да решим проблема. Поставени сме /примерно/ в тази ситуация и е необходимо да се вземе решение.

Общи условия

Активация на акаунт