Тема за която се избягва да се говори

  • 7 799
  • 107
  •   1
Отговори
# 30
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
мъжът ти е педал и се чудиш какво да направиш?
нищо, пази го в тайна за да не се ебават с децата ти ...

# 31
  • Мнения: 145
Цитат
мъжът ти е педал и се чудиш какво да направиш?
нищо, пази го в тайна за да не се ебават с децата ти ...
Помолих вече веднъж да не се правят лични изводи, а да се разгледа самата ситуация

# 32
  • Мнения: 5 710

Ясно, за секса се разбра че едва ли някой би продължил да го прави с другата половинка в случай че се разбере. После, какво да направим и как да постъпим от тук на татък.

Аз бих продължила да правя секс  с мъжа си, ако разбера, че е бисексуален. Какво пречи, всъщност?
Ако е решил, че след Х години смееен живот всъщност е гей бих го разбрала и подкрепила - да върви да си търси щастието,докато е време. Няма да сме нито първите, нито последните разделени, разведни и т.н. Дали ще е заради друга, или заради друг за мен няма значение - ако не ме обича повече какво има да стоим заедно?
Странна тема, не те разбирам.

# 33
  • Мнения: 145
Добре да речем че постъпиш така. А детето??? Ще запазиш ли връзката възрастен - дете и до колко? Все пак то вече съществува.

# 34
  • София
  • Мнения: 62 595
За връзката възрастен-дете да се погрижи този, който е започнал да кръшка и има "алтернативна" ориентация и прочее. Нека той да обяснява защо и как, какво означават неговите постъпки и мислене. Иначе се получава като при много разводи заради изневяра - този, който кръшка (обикновено детето не остава при него) си вдига шапката или другият родител си вдига шапката, а родителят с детето трябва да обяснява и да успокоява детето. Нека този, който образно казано е сгазил лука да поеме отговорността от постъпките си.

# 35
  • Мнения: 145
Цитат
За връзката възрастен-дете да се погрижи този, който е започнал да кръшка и има "алтернативна" ориентация и прочее. Нека той да обяснява защо и как, какво означават неговите постъпки и мислене. Иначе се получава като при много разводи заради изневяра - този, който кръшка (обикновено детето не остава при него) си вдига шапката или другият родител си вдига шапката, а родителят с детето трябва да обяснява и да успокоява детето. Нека този, който образно казано е сгазил лука да поеме отговорността от постъпките си.
Това трябва ли да означава, че трябва да се стопира всякакъв контакт с виновният възрастен , или въпреки всичко е необходимо да се запази контакта възрастен с дете. Все пак става въпрос за сексуална ориантация, и как да предпазим детето от объркване

# 36
  • Мнения: 5 710
Добре да речем че постъпиш така. А детето??? Ще запазиш ли връзката възрастен - дете и до колко? Все пак то вече съществува.

Разбира се, че ще я запазя. Как мога да НЕ я запазя, какво ще кажа на детето" Татко е гей Иванчо, вече не ти е татко и няма да го виждаш, защото ще те зарази"?. Това, което аз бих направила  е да намеря достатъчно (не средновековна) информация по темата  'хомосексуализъм' и да се пообразовам малко извън глупостите за болести и заразни извращения. После ще разговаряме много дълго и напоително с мъжа си и ще обясним заедно на детето, че няма хомосексуалност, има сексуалност. Ако му е дошло времето ( на детето) да се обсъждат такива неща ще му обясним и защо на татко му се е налагало да се крие 20 години, че е гей.

По въпросът ти за децата и тяхната ориентация - обикновено с просто око се вижда потомството с каква ориентация е. Особено като прехвърли 15-16 години. Ако децата ми са с хомосексуални предпочитания - аз съм напълно О.К с това.  Моята роля на родител на първо място е да отгледам човек, който знае кой е.  Експериментирането в секса също е част от търсенето на отговора 'кой съм'. Даже много важна част. Само когато знаеш кой си можеш да си щастлив. Което пък е цел на човешкия живот.

# 37
  • София
  • Мнения: 62 595
Напротив, точно обратното. Детето трябва да има контакт и с двамата си родители. Най-малкото ще може да зададе интересуващите го въпроси и на двамата родители, а не само на този, с когото живее. Затова направих връзка с развода - всяко дете иска да знае защо родителите му не живеят вече заедно.  Много се съмнявам при една такава ситуация семейството да се запази.

# 38
  • Мнения: 5 710
Причината за всеки развод и разпад на семейството винаги е само една - отношенията между мама и татко не са каквито бяха и затова решават,че повече няма да живеят заедно. Това мисля за едно малко дете е напълно достатъчно, като информация.
По принцип не мисля, че присъствието на "Чичо Х" ( приятел на татко)  е по-малко травмиращо от това на  "Леля У" ( новата жена на татко). Когато навлезе във възраст, в която ще може да разбере каквото му се обяснява родителите сядат и обясняват по-подробно нещата от живота.

Последна редакция: нд, 28 сеп 2008, 10:22 от 10cent's

# 39
  • Мнения: 145
Причината за всеки развод и разпад на семейството винаги е само една - отношенията между мама и татко не са каквито бяха и затова решават,че повече няма да живеят заедно. Това мисля за едно малко дете е напълно достатъчно, като информация.
По принцип не мисля, че присъствието на "Чичо Х" ( приятел на татко)  е по-травмиращо от това на  "Леля У" ( новата жена на татко). Когато навлезе във възраст, в която ще може да разбере каквото му се обяснява родителите сядат и обясняват по-подробно нещата от живота.
Да но имаш мъж-жена в ролята на  "Леля У" ( новата жена на татко)., с което сексуално даваш пример кой пол с кой би трябвало да има влечение., което вярвам че всеки един родител иска това за детето си, т.е насока в сексуално влечение мъж-жена, а не жена-жена, или мъж-мъж или двете едновременно.

# 40
  • Мнения: 6 703
Според мен сексуалният пример не е точно към сексуалната ориентация, която е нещо вродено. Примерът е по-скоро поведенчески т.е. отношението към секса. Ако мама\татко имат свободно поведение твърде вероятно е и детето да има такова. Аз бих се постарала да огранича контакта \доколкото това е възможно\ само ако другият родител има прекалено "свободно" сексуално поведение и натрапва модели на детето.

# 41
  • Мнения: 145
Според мен сексуалният пример не е точно към сексуалната ориентация, която е нещо вродено. Примерът е по-скоро поведенчески т.е. отношението към секса. Ако мама\татко имат свободно поведение твърде вероятно е и детето да има такова. Аз бих се постарала да огранича контакта \доколкото това е възможно\ само ако другият родител има прекалено "свободно" сексуално поведение и натрапва модели на детето.
Как, ако имаш решение на съда за личен контакт на детето с другият родител. Знаеш ли какво става когато го вземе и какъв пример му показва в това отношение.

# 42
  • Мнения: 6 703
Нали разсъждавахме принципно, а не конкретно?!
Иначе за всеки случай би трябвало да има и конкретни решения.

# 43
  • Мнения: 418
Ти май от скука пускаш тази тема?

# 44
  • Мнения: 145
Цитат
Нали разсъждавахме принципно, а не конкретно?!
Иначе за всеки случай би трябвало да има и конкретни решения.
Така е. Не е конкретно. Просто  разглеждам дадената ситуация от различни ъгли като съпоставя и законите които са тясно свързани с това кое е правилното за детето, а ние сме зависими от тях, както и развитието на нашите деца дори и в това отношение.

Последна редакция: сб, 27 сеп 2008, 23:51 от tobeornottobe

Общи условия

Активация на акаунт