Тема за която се избягва да се говори

  • 7 801
  • 107
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 710
Причината за всеки развод и разпад на семейството винаги е само една - отношенията между мама и татко не са каквито бяха и затова решават,че повече няма да живеят заедно. Това мисля за едно малко дете е напълно достатъчно, като информация.
По принцип не мисля, че присъствието на "Чичо Х" ( приятел на татко)  е по-малко травмиращо от това на  "Леля У" ( новата жена на татко). Когато навлезе във възраст, в която ще може да разбере каквото му се обяснява родителите сядат и обясняват по-подробно нещата от живота.
Да но имаш мъж-жена в ролята на  "Леля У" ( новата жена на татко)., с което сексуално даваш пример кой пол с кой би трябвало да има влечение., което вярвам че всеки един родител иска това за детето си, т.е насока в сексуално влечение мъж-жена, а не жена-жена, или мъж-мъж или двете едновременно.


Не ме разбра, а и аз направих правописна грешка снощи , която излезе и смислова. Поправих се.
Във вр-ка с това, което казваш имаме различия в убежденията за това какво може да се дава пример, и за какво не.
Не познавам хора, чиято сексуалност се е оформила по пример на мама и татко. Напротив,точно обратното е. Всеки млад човек, който познавам смята, че сексът е обетована само за него територия, която е открил сам и не се предполага че мама и татко имат достъп до нея tooth Тези, които са следвали 'сексуален пример' от родителите си предполагам, че дават големи суми за психотерапевти в по-зряла възраст.
Родителите могат да дадат ( в идеалния случай) пример за това какво е любов. Обич, топли отношения, грижа  и т.н. реални примери с които учат децата си какво е семейство. Не можеш да ме убедиш, че двама хомоексуалисти не могат да направят това за едно дете. Могат, и още как.  Доказано е , че децата не 'прихващат' хомосексуалност от родителите. Мисля, че това дори няма какво да се обсъжда. Това, което 'прихващат' е широк мироглед, толерантно отношение към различните и устойчивост във враждебна среда, което хич не е безполезно в този свят. Разбира се, при наличието на интелигентни хора, които знаят какво искат за детето си.

Аз не разбрах това дете ( потърпевшото) на колко е години?

# 61
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, родителите дават пример за любов и грижа. Но според мен има нещо отвъд това. При положение, че болшинството от семействата се състоят от хетеросексуални майка и баща и те създават модела в мисленето що е то майка и що е то баща и дали семейството е от майка и баща или от двама бащи или от две майки. Предполагам, че за едно дете с по-различно семейство ще е много трудно да обяснява някои случки и изобщо се справи във външния свят с представянето на семейството си. Вижда ми се доста по-сложно и рисковано. А в един момент родителят с друга ориентация ще престане да се крие от детето си и ще му каже за начина си на живот.
 Поне за себе си мога да кажа, че не бих искала като дете да бях изпаднала в ситуацията да имам един родител, който има за гадже човек от неговия пол или в един момент е трябвало да живея с две майки или с двама бащи. Поне не в БГ.

Последна редакция: нд, 28 сеп 2008, 11:33 от RadostinaHZ

# 62
  • Мнения: 5 710
Абе , малко ми е сложно така общо да разсъждавам за 'детето'. На колко години е това дете?
Защото аз до 10-12г. възраст например, бих държала детето ми да не знае каква точно функция има 'приятеля на татко". Ако приятелят на татко не се гримира и има горе долу андро-вид мисля, че проблеми с това няма. Ако е тип "азис" мога да обясня  например какво е ексцентричност и да дам примери на хора на изкувството и т.н. Но не бих намесвала секса , като аргумент толкова рано.

Бих държала и за 'приятелката на татко" същото неведение, но това рядко се случва, напротив. Татковците, напуснали невръстни дечица редовно представят братче/сестриче след 9 месеца от раздялата с мама. Кое е по-объркващо за едно дете, което има ясна структура в главата си 'мама, татко и аз' е лесно да се сетим и сами. Сто пъти предпочитам детето да се вижда от време навреме с Чичо Иван и лека полека да го опознава, като интересен, цветен и по-различен човек, отколкото с новата си мама, сестрички, братчета и пр. материализирали се за нула време в живота му образи, които са в крайна сметка нараняващи една крехка психика, нали? Вечните мисли "о, татко има нова жена и гушка моите други братчета и сестричета, а не мен"...и т.н.

Ако говорим за дете 12-16г. подхода е по-зрял, ако говорим за млад човек 16+ съвсем различен и т.н.
При всички положения плавен преход и задълбочаване в детайлите с времето (!) са гарантиран успех - темата за сексуалността иска да си въвел първо  разни други понятия ( т.е ценности).

# 63
  • Мнения: 1 289
Ами аз не разбирам каква дискусия може да правим, след като не знаем точния казус на авторката. Или просто трябва да си представим, че половинките ни са се събудили един ден гейове...

# 64
  • Мнения: 145
Цитат
Ами аз не разбирам каква дискусия може да правим, след като не знаем точния казус на авторката. Или просто трябва да си представим, че половинките ни са се събудили един ден гейове...
Не е необходимо да имаш точни детайли, просто разгледай идейната ситуация от различните ъгли и напиши какво мислиш.А дискусия ще се получи от изразени мнения

# 65
  • Мнения: 5 710

Не е необходимо да имаш точни детайли, просто разгледай идейната ситуация от различните ъгли и напиши какво мислиш.А дискусия ще се получи от изразени мнения

Аз пък държа да разбера твоето мнение, извън нарочната модерация на темата, която правиш във всеки постинг от началото й. 

# 66
  • Мнения: 1 289
Ами определено бих се разделила (развела) с човека. Ако (както в случая) имам дете, бих била принудена да поддържам контакт с него, защото все си остава баща. Като оставим настрана унижението от цялата ситуация, би трябвало да има обяснение за роднини и приятели. Естествено няма да тръбя, че мъжа ми се е оказал гей, но как да се запази тайна, ако въпросния човек го видят някъде под ръчичка с "новата му приятелка" или даже още по-зле? Контакти с него бих поддържала дотолкова, доколкото да вижда детето отвреме навреме, но само толкова. Не се виждам как бих преглътнала подобно нещо - то си е клиничен случай. tobeornottobe, много се надявам да не изпадаш (или да не си изпаднала вече) в тази ситуация.  Praynig

# 67
  • Мнения: 12 666
Аз доколкото разбрах вариациите и модерациите, авторката иска законът да защити детето от контакт с погрешно сексуално неориентирания родител.

# 68
  • Мнения: 1 289
Аз доколкото разбрах вариациите и модерациите, авторката иска законът да защити детето от контакт с погрешно сексуално неориентирания родител.

Ако е така, няма как да стане.

# 69
  • Мнения: 265
Няма конкретен случай , а само разсъждаваме ........Авторката да не пише случайно някоя дипломна работа по психология на вече модерната тема за сексуалната ориентираност  newsm78
Та по темата : Евгени Минчев в едно предаване каза ,че разбираш кога си гей още в детската градина , когато започнеш да се заглеждаш , не в учителката и лелката , а в параджията или градинаря - не може след като си създал семейство да разбереш  , нали ? И това според него , а той ги знае нещата  Laughing Наскоро по GTV гледахме едно предаване с дъщеря ми "Гей , ерген ,сгоден " , тя ме попита какво означават , започнах да обяснявам когато стигнах до гей и казах : като Азис , но не се кипри като него , тя се засмя и каза ,че разбира .....на 10 години е . Какво е разбрала ,тя си знае , но знае -това е . Няма какво подробно да се обяснява или прикрива - рано или късно всичко се разбира , въпрос на време ,  и никой не се чувства неудобно

# 70
  • Мнения: 1 559
Това-да вземеш пример от родител,някак много.. много не ми се вързва newsm78.Щото нали ти е ясно,че тези геyoве,не са създадени все пак от еднополови  същаства Crazy.Или както е в доста случаи,наркомани и разни криминални тинейджърчета,са точно деца на възпитани учители и доФтори Sick(за последното ве4е също много се замисляm,след репортажа по БТВ за "семейството ",на което им умира бебето след раждането,та там така наречения доФтор Sick,се осра по бели гащи с изказванията си,но тва е тема на друг разговор)
Та не виждам смисъл ,да се ограничвт достъпа на децата Naughty ,до такивата им(в последствие станали) родители.
Бих се замислила по обстойно обаче за компанията в която движи детето/цата ми.Е там най се моделират те ooooh!

Упс, едното змийче излезе, хайде давй мила де тевидя какво още ще роди главицатата ти?????

Абе ти моята главица не я мисли Flutter.....тя зарад туй си е на мойте рамене,аз да му бера  грижата за сивото в нея. Wink

# 71
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако е момче - никакъв шоу-бизнес и мода!  Wink

# 72
  • Мнения: 2 388
Не е по темата, но може тук да пуснеш утре снимка с пръстена.

# 73
  • Мнения: 1 559
Не е по темата, но може тук да пуснеш утре снимка с пръстена.

май съм изтървала нещо  newsm78,казвай бържeeeee  Laughing

# 74
  • Мнения: 2 388
Не е по темата, но може тук да пуснеш утре снимка с пръстена.

май съм изтървала нещо  newsm78,казвай бържeeeee  Laughing

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=333943.0

Извинявам се за спама.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт