ВТОРОКЛАСНИЦИ/19/.

  • 51 834
  • 540
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 1 312
Ние още сме нямали контролно по английски,нашата госпожа ги е изпитвала на взетите думички,поне с английския мога да похваля моето момче,много го влече и с голямо желание посещава часовете.Засега нямаме проблеми поне там  balloon

# 481
  • Мнения: 751
Етиа и ние стигнахме до тая задача да намерим обиколката на триъгълника. Crazy
Детето гледа,гледа и вика-Какъв бил тоз триъгълник с две страни,къде му била третата дължина. Joy
Ние сме болни,ама трябва и домашни да пишем,че да не изтърве материала. Wink
Добре дошла Шушони,включвай се по честичко в темичката. Hug

# 482
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
От началото на учебната година са имали точно 2 часа английски, през другото време на госпожата детето и е болно или тя самата е болна. Започнах да се замислям вече дали да не я запиша някъде на английски допълнително.  Whistling
Днес са имали физическо по програма, сложила си е кецовете в чантата, но си обула вместо анцуг дънките и ми се обажда нервна преди часа да ми се кара, защо забележете така безразборно съм била оставяла дрехи в стаята и и тя се обърквала.  Crazy
И  не знам за вашите деца, но моето си оправя раницата като само слага в нея и никога нищо не вади от там, съответно в петък раницата с кран се отлепя от земята и като я подканям да си я преразгледа ми се сърди и ми казва, че всичко и трябвало, музика може да нямаме, но ще носим учебника, за да ни заякнат гърбовете!

# 483
  • София
  • Мнения: 6 210
Днес са имали физическо по програма, сложила си е кецовете в чантата, но си обула вместо анцуг дънките и ми се обажда нервна преди часа да ми се кара, защо забележете така безразборно съм била оставяла дрехи в стаята и и тя се обърквала.  Crazy
И  не знам за вашите деца, но моето си оправя раницата като само слага в нея и никога нищо не вади от там, съответно в петък раницата с кран се отлепя от земята и като я подканям да си я преразгледа ми се сърди и ми казва, че всичко и трябвало, музика може да нямаме, но ще носим учебника, за да ни заякнат гърбовете!
Joy аз вече свикнах, че по дифолт съм виновна за всички неволи в живота на моето дете! Програмата съм му оформила в колонки в един екселски файл на компютъра, като се принудих всеки ден от седмицата да "фъцна" в различен цвят, защото диването почва да гледа първия час на понеделник, втория час на вторник, третия час на сряда и т.н., като на края пита "Ама днес петък ли е?"  ooooh!
Раницата си оправя... Как ли? Вади всичко, гледа програмата, приготвя и прибира учебници и тетрадки. Сутрин тръгваме и няколко пъти пред входа го фиксирам, че е подозрително подвижен! Поглеждам детайлно, ми нашия без раницата! Ама така е, по-важно му е да си чуе хороскопа сутрин, отколкото да си сложи раницата на гърба като тръгваме.

# 484
  • София
  • Мнения: 3 421
За английският - Кремена се справя чудесно с четене, запомняне, произношение. Виж правописа на думите е друго нещо, колкото по български няма проблем, толкова се борим по английски. И хем ги пише за домашно тези думи по не знам колко реда и пак не ги запомня - един път ги пише правилно, един път не.

Раницата си реди от първи клас сама. Подреждала съм я много малко в началото. Сега ако предложа да я подредя тя докато е в банята(за да си ляга по-бързо) ми отговаря, че все съм й забравяла по нещо и по-добре тя да си я реди. Създала си е нейн ред - подрежда ги по часове и като мине часа ги слага отзад и така до последния час.

За задачата с триъгълника аз подозирам техническа грешка - сигурно са имали предвид правоъгълник. Няма как на този етап да карат децата да разсъждават върху два варианта на равнобедрен триъгълник.

Последна редакция: ср, 29 окт 2008, 22:14 от Етиа

# 485
  • Мнения: 1 312
И аз раница не подреждам,оставила съм го сам да се оправя,ако е забравил нещо е за негова сметка  Crossing Arms

# 486
  • София
  • Мнения: 18 046
И  аз съм ги оставила сами да си оправят раниците.И те така по предмети си нареждат нещата.Учебната и съответно малката тетрадка по даден предмет пъхат в учебника.Така хем не забравят нещо, хем нещата им са своево рода "окомплектовани" за всеки час.
Колкото до английския, днес вече са правили втори тест за тази учебна година.Ежедневно пишем новите думи по 10-15 пъти, но явно голяма част от тях изписват машинално, тъй като  след ден-два вече не помнят добре правописа.Иначе с четенето и превеждането на самите текстчета нямат проблем.И двечкити твърдят, че тестът бил изключително лесен...Но ще видим Mr. Green

# 487
  • Мнения: 10
Ох, чета ви и ми става смешно понякога... Тия наши деца, наистина са доста изобретателни. За оценките съм съгласна с някои майчета, наистина като че ли за поощрение им ги пишат. Моят син вчера донесе 3 по математика Confused Криво ми стана, честно казано, при положение че наблягаме много сериозно на задачките. Такъв един съкрушен е и той...
 Голям проблем е да ви кажа, че все не си дава домашната за проверка, и друго - че въобще не записва каква му е тя, бил забравял все. ooooh!
На каква задачка попадам аз по математика: Умалителят е с 27 по-малък от умаляемото. Колко е разликата?
 Незнам дали класните на децата ви са споменавали нещо по въпроса, но нашата класна е твърде недоволна от учебника и сборника по математика  Confused


# 488
  • Мнения: 2 803
Моята дъщеря вчера много плака. Понеже в бележника й писали петица по физическо, а останалите й оценки били само шестици. Чудя се по какви критерийй оценяват децата за физическо при положение, че е от спортните деца и е доста подвижна.  newsm78 Аз й обясних, че петицата е хубава оценка, но вътрешно ме беше яд.

# 489
  • Мнения: 6 029
Doro, не си го слагайте на сърце, все пак е някво физическо там  Grinning

# 490
  • Мнения: 2 803
Doro, не си го слагайте на сърце, все пак е някво физическо там  Grinning

Наистина, права си. Ще ни мине и с другите майки това си коментирахме. Все още децата ни са ентусиазирани да учат, много старателни и прецизни и едно физическо им помрачи вчера настроението на повечето.
Миналата седмица на родителската среща, г-жата по физическо каза , че ако трябва да ги оценява по критериите спуснати от МОН на всички ще пише 3-ки и по-рядко 4-ки.

# 491
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
................. диването почва да гледа първия час на понеделник, втория час на вторник, третия час на сряда и т.н., като на края пита "Ама днес петък ли е?"  ooooh!

 Joy
За мой срам  Embarassed, аз оправям чантата. Бях се зарекла да не го допускам, ама като си помисля, че и дребният е на пълен работен ден от 8 до 17ч. ми става жал и .... така е засега.

Наш'та г-жа не е така щедра откъм оценки. Оценките от контролни  и диктовки нанася само в тетрадките, не и в бележник. А и е съвсем обективна, според мен - за 2 грешки при диктовка Саши има 5+. Против съм да има оценки по физкултура, рисуване, ДБТ, музика. Не ми е ясно кое и как точно се оценява, освен старанието  Thinking.

# 492
  • Мнения: 48
 Simple Smile   добро утро мами!

Пиша, за да се похваля. Не знам как в при вас, но при нас с промяната на часа има и голяма промяна в подготовката за лягане. Докато преди все се гонехме да си ляга, то сега сама си казва, че и се спи и иска да си ляга. И сутрин става по-лесно. Ами то така си е голям кеф    Sunglasses

Болничките да оздравяват, а другите да се пазят    Hug

И добре дошли на новите второкласници - лека да им е учебната година    Simple Smile

...и аз се зачудих какъв е този знтибиотик при вирус, но знам, че понякога се изписва антибиотик, ако са възможни усложнения от вирусната инфекция.

Хайде само 6-ци да има днес    Peace

# 493
  • Мнения: 719
Привет момичета и благодаря за топлото посрещане. Hug
Ще се постарая да съм по-редовна при вас. Embarassed

Айяла, тъкмо си мислех че съм единствената,която все още подрежда раница.  Embarassed Не че няма да се справи и сам детето, ама е толкова разсеян. ooooh! Ще набута всичко както и да е вътре, половината учебници ще се изпонамачкат съответно, и аз не мога да търпя и започвам аз.  Whistling Кога ще стане по-подреден акъла не ми ги побира. Crossing Arms

Doro , не се кахъри за няква 5-ца по физическо. Ники има една 6-ца но и аз мисля че не са много обективни тез оценки. На много малко места наистина покриват критериите на МОН.  Rolling Eyes

За английския, справя се детето не мога да се оплача. Дори си мисля че го влече и му е от любимите. Нашта учителка по английски е всъщност и класната му, така че тя набляга специално на това. Simple Smile

_tonitta_, ако става въпрос за математиката на Просвета и нашата учителка не ги харесва особенно. Тези на Булвест били по-добри. Thinking




# 494
  • Мнения: 2 439
На каква задачка попадам аз по математика: Умалителят е с 27 по-малък от умаляемото. Колко е разликата?
 

Тази задача остана без решение при нас. Казах на дъщерята, че щом няма условие, няма как да има решение. А този сборник е уникален. На предната страница имаше израз 30-/11+9+11/, който реално прави -1. И той остана без решение.

Общи условия

Активация на акаунт