Ти какво сготви? Снимай, покажи! -13-та тема

  • 50 360
  • 500
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 1 679
labrex, моля за рецептата за панна котта Hug

pep-4о, как приготвяш магданозено-чесновото песто? Аз останах с впечатление, че не уважаваш много магданоза.

Представям си го с магданоз, чесън, зехтин, босилек, сол - нещо друго???

# 451
  • Мнения: 9 776
Патладжан печен в микровълновата.Нарязан на малки парчета и разбъркан със зехтин,балсамов оцет,малко чесън,магданоз и сол. Simple Smile

Може ли да кажеш преди да сложиш патладжана в микров. фурна нещо обработваш ли го? Пробвала съм да пека на обикн. фурна, заедно с пиперки, но не знам защо зверски залепнаха newsm78. Кажи как точно го печеш, моля те!

# 452
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Представям си го с магданоз, чесън, зехтин, босилек, сол - нещо друго???

аз правя по тази рецепта магданозено песто, нямам спирка в яденето  Blush

босилек не се слага Wink

# 453
  • Мнения: 4 358
labrex, моля за рецептата за панна котта Hug

Не виждам снимките на Лабрекс и не мога да гадая за нейната красота, но аз съм правила Панакота с кисело мляко по ето тази рецепта  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=295640.0
Виж пък може да ти хареса, докато Лабрекс се включи (нали е работно момиче Wink)

# 454
  • Мнения: 1 679
asyalein, Бъни, благодаря ви за отговорите. В най-скоро време ще ги направя и двете  smile3525

# 455
  • Мнения: 4 434
asyalein, Бъни, благодаря ви за отговорите. В най-скоро време ще ги направя и двете  smile3525
ммм разгледах темата изглежда вкусно,но да питам На малки деца може ли да се дава желатин Blush

# 456
  • Мнения: 569
  smily_5q Hug
 Картофите соте, не знам дали така се правят по ресторантите примерно , но аз ги правя ето така:
 Обелвам , измивам и нарязвам на кубчета желаното количество картофи.
 Варя в подсолена вода - но внимавам да не се разварят!
 Отцеждам сварените картофи и поставям в съд за пържене.
 Добавям около 50 гр. масло, 3-4 скилидки пресован чесън и още малко сол и бъркам внимателно докато получат леко златист цвят.
 Накрая добавям ситно нарязан копър и 1-1 1/2 ч.л. червен пипер , разбърквам за около минута и готово.

# 457
  • На небето
  • Мнения: 5 530
бутерки с топено сирене:
за дребния, картофи на микровълнова с царевица сирене и кашкавал:
за нас, лучена яхния с ориз с добавка варени картофи:  десерта е бисквитени сладоледи и бисквитени бонбони:

# 458
  • Мнения: 569
  Бъни ето и за теб:
  Пилето по Грузински :

  1 глава лук
  1 голям морков( или 2 малки)
  1 голям домат9или 2 малки)
  2 с.л. доматено пюре
  3 големи картофа
  3 пилешки бутчета или 3 пилешки филета по желание
  3-4 с.л. подквасена сметана
  по една червена , жълта и зелена чушка
  2-3 кисели краставички
  10-тина маслини(черни)
  сол, черен пипер , червен пипер, 2-3 скилидки чесън

  Пилешките бутчета се сваряват в подсолена вода, обезкостяват се и месото се накъсва на средно големи късчета. Бульона се запазва
   В глинено гърне се нарежда лукът, нарязан на филийки, върху него морковите на колелца, доматите със доматеното пюре и половината картофи също на колелца- така наредени се посоляват леко.
   Следващият ред е пилешкото , което се поръсва с пресен черен пипер , червен пипер , малко сол, чесън на ситно и подквасената сметана.
   Следва още един ред от другата половина картофи и накрая предварително изпечените , нарязани на лентички чушки и нарязаните на тънко кисели краставички.Нареждат се маслините.
   Всичко това се залива с бульона от пилето.Слага се капака на гърнето и се готви около час и половина в силно загрята фурна Hug

 Рибата в плик, вчера за пръв път  я направих така , стана много вкусно. Обикновено слагам повече подправки , но исках да дам и на малкия от нея, затова бях по-въздържана...

  Рибата се измива и осолява
  1 глава лук се нарязва на ситно и в купичка се стрива с малко сол, нарязан магданоз и сока от 1 лимон.
  Поставих рибата в плик за печене във фурна и в тавичка.
  Половината от тази плънка сложих вътре в рибата , другата половина отгоре,поръсих с червен пипер , и няколко малки бучки масло върху рибата,половин ч.ч. топла вода, завързах плика и за 40 мин във силна фурна.

  
  

# 459
  • Мнения: 2 015
Estell- каква е тази лучена яхния?Много приятна ми изглежда! Grinning
Дай рецептичка ако обичаш!  bouquet  bouquet

# 460
  • Мнения: 2 779
Estell и на десерта, ако може .
Мерси   bouquet

# 461
  • Мнения: 4 358
Дина Hug, тази вечер ще е пилето живот и здраве

# 462
  • Мнения: 774
Някой беше споделил рецепта за скумрия на фурна с много лук. Търсих, но не можах да я открия. Ако някой се сети, моля да сподели

Риба плакия на SvetletoS, е може би рецептата, която търсиш.

Dina767, да не се повтарям! Знаеш какво ще кажа! eat Благодаря ти за рецептата за тортата. Тук при мен намерих тази смес за блатове, но шоколадова. Ще потърся и ванилова, щом така ги препоръчваш. Peace

esy, тъкмо щях да питам къде се изгуби няколко дни! Моля те за рецептата на хайдушкия кебап!  bouquet

# 463
  • Мнения: 1 505
Момичета да се отчета и аз с това което се хапваше последно време в къ6ти.
спагети- http://media.snimka.bg/0943/008141767.jpg
пилешки късчета панирани- http://media.snimka.bg/0943/008141693.jpg
и за обяд днес измишлиотината ми пилешко с моркови със сусам-


И имам едно предложение към вси4ки от вас които все о6те нямате теми4ка в лиубими рецепти,да си направите и там да си събирате вкусотиите,4е така се губят вкусните рецепти които приготвяте.


# 464
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
yagodka, благодаря ти, точно нея търсех  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт