За първа година в детската градина! - 6 част

  • 13 149
  • 303
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 885
Стефан навърши една година и се върнах на работа. Т.е. няма начин да не съм запозната с темата с болничните.  Crossing Arms Ето

Чл. 13. (1) Болничен лист за временна неработоспособност на един осигурен се издава еднолично от лекуващите лекари и стоматолози до 7 дни непрекъснато, независимо дали той се разрешава от един или повече лекари, но за не повече от 40 дни с прекъсване в една календарна година.


Тема в бг-мамма по въпроса с болничните.

Последна редакция: сб, 27 сеп 2008, 21:13 от немирница

# 16
  • София
  • Мнения: 2 708
От другата седмица и аз се присъединявам към васс пълна сила, и двете ми деца започват от 01.10. Много ми е притеснено, не искам да мисля какво ме очаква и с двамата, но няма начин. Направихме изследванията и сега чакаме резултатите. За сега каката има желание, обяснявам, тя разбира, но не знае на практика каво точно ще е. Дано попаднем на добри учителки и лелки, защото тя ми е много стеснителна, ама мнооого. Не знам кой д аоставя първо в сряда (в едно и също ОДЗ са) каката или малкия, тя е много притеснителна, разумна, но се притеснява от хората (както вече споменах  Embarassed ), а пък той е много привързан към мен, но пък доста по - общителен като цяло. Какво бихте ме посъветвали?

# 17
  • София
  • Мнения: 6 260
Първо каката, после малкия.  Peace Те подсъзнателно и така са си свикнали - по-малкото дете гледа какво прави по-голямото и повтаря, защото си мисли, че така се прави.  Hug Пък и като е по-стеснителна, каката може и да не заплаче, а ако малкият е по-експресивен като характер, ако оставиш първо него, сигурно ще реагира по-бурно и като ревне, ще го предаде и на каката.

# 18
  • Добрич
  • Мнения: 5 454
Ние със съпруга ми се редуваме за болничните, за да не отсъства често само единия от работа.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 708
Първо каката, после малкия.  Peace Те подсъзнателно и така са си свикнали - по-малкото дете гледа какво прави по-голямото и повтаря, защото си мисли, че така се прави.  Hug Пък и като е по-стеснителна, каката може и да не заплаче, а ако малкият е по-експресивен като характер, ако оставиш първо него, сигурно ще реагира по-бурно и като ревне, ще го предаде и на каката.

И аз си го мислих този вариант, на нея мога по - добре да и обясня, да ме разбере и да го направи, но вътрешно може би ще и е много трудно (тя си таи болката в нея), може да я травмирам, а ако оставя първо малкия и той се залиса с играчките (така ставя доста често) може и да мине без рев при него, ама може и не. Нея в детски клуб не мога да я оставя, него мога ако е някакво сравнение.

# 20
  • у дома
  • Мнения: 965
И ние сме тук
проблема ми е, да не би психически да се повреди нещо,
що то само за тая градина говори вече цял ден, било гадно, всички я дразнели, буталия и т.н.
И аз все това се питам, дали стреса от тръгването на ДГ, няма да и се отрази. Със сигурност, вече и се отразява на теглото. Много е отслабнала. Вашите деца как са?
Но, пък, всички ми повтарят, че всички деца са така... И аз съм била така. Даже баща ми скоро ми разказа, как толкова се  е стресирал от оставянето на мен и сестра ми на детска, че веднъж си е тръгнал с белите чехли /някой помни ли ги  newsm78/ и се е усетил чак на спирката...  Joy


# 21
  • София
  • Мнения: 790
Здравейте и от мен!

В петък си взех Рали със сополи и сега си седим в къщи и се лекуваме  Tired 4 дни ходи и айде  Confused Явно е студено в градината, защото е само настинка, но сега като поседи в къщи няколко дни не ми се мисли как ще е като тръгне наново

здравейте,
мой та щерка е в първа група от 4 дни,
с много голям мерак тръгна, подготвена, че там ще яде, ще спи, ще си играят, пеят и т.н.
първият ден влезна много наперена, много лесно се разделихме на входа, чао-чао и така,
аз си казах, че е супер разбрано дете.....
обаче много плака на втория ден, че и следващите, и вече не иска да ходи,
по цял ден нищо  не яде, госпожите казват, че било нормално,
но, на мен ми е притеснено, от вечерта се пазари да не ходи на градина,
дали няма да я разболея така  Confused


Все едно говориш за моята госпожица. На 3-я ден започна да се храни по малко, само каквото и харесва, но отказва да спи. Седи си в креватчето и гледа през прозореца. Не се притеснявай, продължавай да и говориш колко е хубаво, какви интересни игри има и др. подобни. Защото при дъщеря ми забелязвам че все пак и харесват танците, песните, рисуването...
А иначе е много нервна, направо раздразнителна вечер, понеже не е спала, сърди се, или се гушка в мен. Моли ме да не ходим, плаче  Tired Обаче от време на време казва че там не е лошо, просто я усещам че се чувства несигурна, притеснява се...
Оххх, дано свикнат по-бързо дечицата  Praynig

# 22
  • Мнения: 332
минавам да се опла4а Cry-от днес сме с повръщане,нормално както казва госпожата,толкова деца имаше с този вирус в групата и то си ходеха на градина #2gunfire #2gunfire #2gunfire.В нашата градина също е мн студено-като го вземам краката и ръцете са ледени Thinking
Ина4е и ние се будим с мисълта,4е днес ве4е е ваканция и няма да ходи на градина,определено им е мнооогоо тежко на де4ицата ни.

# 23
  • Добрич
  • Мнения: 5 454
 При нас в петък и двете учителки / и сутрин и след обед / казваха на родителите за понеделник да занесем елечета на децата заради студа.

# 24
  • Мнения: 332
аз го пускам с тънка греика,но я намирам всеки път прилежно зака4ена в шкаф4ето-това не е дело на моето дива4е Crossing Arms,ро е ясно 4е в понеделник няма да е,но за след това ако се повтори.....

# 25
  • Варна
  • Мнения: 5 533
куки, ние по принцип ги водим двамата с мъжът ми. Аз оставям малкия, а той голямата. Когато ги водя само аз първо оставям малкия и това още от миналата година, когато Иво тръгна на ясла. По лесно ми е да уговоря голямото дете да стои и да чака, докато оправям малкото, за да влезе в стаята. Обратният вариант води до гонене на Иво из коридора и по стълбите, докато сестра му се преобува.
И ти да вземеш да се отчетеш и в една друга тема, където отдавна не си идвала. Hug

# 26
  • Мнения: 1 949
Е, да...но аз бих предпочела детето ми да се храни...повече от 1 седмица не бих го оставяла да гладува така....пък нека се пазари после....

бе спокойно, моята така първия ден не яла нищо. В нас изяде половината хладилник  #Crazy На другия ден обаче била първа на масата. Няма да се оставят гладни Wink

# 27
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Е, да...но аз бих предпочела детето ми да се храни...повече от 1 седмица не бих го оставяла да гладува така....пък нека се пазари после....

оф, де да знам,
госпожата казва, че яде по малко, но аз я познавам, и знам, че не яде хич,
проблема ми е, да не би психически да се повреди нещо,
що то само за тая градина говори вече цял ден, било гадно, всички я дразнели, буталия и т.н.

МОни, не бива да се повреждат така лесно психически
щото ако сега стане...то и в училище ще стане...и значи нещо децата ни не са ок
човек трябва да е приспособим иначе...нали знаете за динозаврите.....
бъди спокойна - не се лудва така лесно
виж че ще мрънкат и правят всичко по силите си да стане на тяхното...че ще страдат ...но в живота има далеч по-лоши неща от това детето да иде на дг - моя приятелка почина когато сина й бе на 3г.....гледа го баба му - щото бе разведена майката....и оцеля и е страхотно дете и не се поболя и не се побърка
че и на дг си ходеше щото бабата трябваше с нещо да гледа това детет....

# 28
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Е, да...но аз бих предпочела детето ми да се храни...повече от 1 седмица не бих го оставяла да гладува така....пък нека се пазари после....

бе спокойно, моята така първия ден не яла нищо. В нас изяде половината хладилник  #Crazy На другия ден обаче била първа на масата. Няма да се оставят гладни Wink
абсолютно съм съгласнаот глад се не мре така лесно и не се разболява човек...
уви в някои държгави е доказано че децата могат много дълго да гладуват...някои цял живот....

# 29
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
куки, ние по принцип ги водим двамата с мъжът ми. Аз оставям малкия, а той голямата. Когато ги водя само аз първо оставям малкия и това още от миналата година, когато Иво тръгна на ясла. По лесно ми е да уговоря голямото дете да стои и да чака, докато оправям малкото, за да влезе в стаята. Обратният вариант води до гонене на Иво из коридора и по стълбите, докато сестра му се преобува.
И ти да вземеш да се отчетеш и в една друга тема, където отдавна не си идвала. Hug
аз съм сама
обаче оставям баткото щото щерката кротува докато той иде - слагаме обувките му и той се качва къде сам къде с учителак....с подаръка си нагоре /той е на 3 етаж/
а после оставям щеракта щото там е рев в стаята и тя се разстройва докато я преобуя и ревва
та ако баткото е с нас и той ще ревне и ще стане страшно ама много страшно...
затова пир мен порядъка е др
зависи кое дете е по-спокойъно докато др влиза

Общи условия

Активация на акаунт