Питанки за захранването

  • 2 125
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Брех, това захранвене изглежда много сложно  Thinking
Искам да попитам кашите сами ли си ги правите или си купувати инстантни? А пюретата?

Само домашно приготвена храна!

# 31
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131

Да уточня, че до годинката не смятам да давам повече от 50-60 гр на прием - каквото и да било, и да замествам кърмене.

Аз още не съм заместила кърмене и кърмя ПРЕДИ да дам твърдата храна и искам да ти кажа, че Мартин понякога не иска да яде пщрето или кашата, друг път пък хапва малко - около 30-40 грама, а има и 3-ти вариант - да издумка 200 гр и да хленчи за още  Simple Smile Така че ако детето си иска повече от 50 грама, не го ограничавай!

Забравох да уточня - до скоро иамше само 2 твърди яденета, но от 2 дни има и закуска в 09:00, която е около 70-100 грама пресни пасирани плодове!

# 32
  • Мнения: 6 243
Брех, това захранвене изглежда много сложно  Thinking
Не е сложно, Валка! Само така изглежда.
Като почнеш да даваш каша и пюре, се оказва, че бебето яде някои и не яде други някои и ти в движение му правиш режим дето няма нищо общо с нищо друго на света (нещо като нож, нещо като цвете, както е казал оня). Пък и ден с ден не ми мязат - днес ти се готви, утре - не, днес отиваш на гости у любимата свекърва, утре ти е един хубав ден....

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 921
А дали ще извърша голяма грехота, ако давам само купени каши и пюрета newsm78

Ами просто мразя да готвя Embarassed Embarassed Embarassed
...а пък и такива нищожни количества...

Има ли някой тук, който е на моя хал или само аз съм калпазанката ooooh!

Моля ви не ме бийте!!! Praynig

# 34
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
А дали ще извърша голяма грехота, ако давам само купени каши и пюрета newsm78

Ами просто мразя да готвя Embarassed Embarassed Embarassed
...а пък и такива нищожни количества...

Има ли някой тук, който е на моя хал или само аз съм калпазанката ooooh!

Моля ви не ме бийте!!! Praynig

Ами то си заслужава да готвиш САМО, ако имаш откъде да вземаш хубави и плодове и зеленчуци, например ако имаш връзка със селото! Аз си имам една баба на село, която отглежда папу за МАрти  Wink Иначе, ако ги купуваш от пазара си губи смисъла! Аз по принцип не готвя вкъщи, но такова удоволствие ми доставя да готвя за малкото диваче  Laughing

# 35
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ми недей готви всеки ден,де - никой не те кара Grinning Взимаш 1кг зеленчук,вариш на пара,пасираш,слагаш във формички за лед или в пластмасови кафени чашки,замразяваш,буташ във фризера и си готова - като дойде време за ядене,само размразяваш 1-2 кубчета и си правиш произволни смески.Като си направиш от 7-8 вида зеленчуци така (не наведнъж) и за няколко месеца забравяш за готвенето.
Иначе и аз купувам готови чат-пат - специално плодовите,защото още няма откъде да взема нормални нетретирани плодове - на село още няма нищо,само зеленчуци чакам да ми донесат Grinning

# 36
  • София
  • Мнения: 2 210
А дали ще извърша голяма грехота, ако давам само купени каши и пюрета newsm78

Ами просто мразя да готвя Embarassed Embarassed Embarassed
...а пък и такива нищожни количества...

Има ли някой тук, който е на моя хал или само аз съм калпазанката ooooh!

Моля ви не ме бийте!!! Praynig

Изобщо не се притеснявай- нищо няма да и стане на Тони от готовите пюрета, а от кашите съвсем. Само мога да те посъветвам каши да купуваш от тези с по-малко захар, 4е пове4ето са адски сладки. По мое мнение най-несладки са на Хип и Слънчо. А за готвенето- при положение, 4е не оби4аш, а и с две деца май е по-трудно и откъм време- можеш да готвиш по-голямо количество и да замразяваш. Аз така направих, когато тръгнах на работа, ина4е готвех през 2 дни- готвя например 3 порции-едната изяде на деня, другите-още топли в буркан4ето, обръщам наопаки и от топлото те "дръпват" и после в хладилника. А като трябваше да по4на работа бях замразила във форми4ки за лед различни зеленчуци-варени и пасирани и майка ми му правеше разли4ни комбинации. Аз да си призная не съм правила домашни каши. Значи и аз съм от "калпазанките". Успех  и целувки на сладурковците! Grinning

# 37
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
И още една идея за замразяване, освен във формички за лед - в наилонови ръкавици, които продават в аптеките. Аз така правя с месото - готвя го, пасирам и го бутвам в петте пръста и когато дойде ден за ядене на месо, отрязвам едното пръстче и го смесвам със зеленчуците. Иначе правя зеленчуково пюре за 4-5 дни, като бурканчетата слагам в камерата на хладилника и досега не е имало проблем като спукване например!

А за кашите - отнема 4-5 минути да се направи, но пък трябва и да се охлади. Еднократно си правя млян ориз и елда. Освен това в кашите винаги добавям пресен плод, но след като изстине кашата! Не мисля, че е толкова трудоенко. Просто трябвая да му намериш цаката  Wink

# 38
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 921
...най-несладки са на Хип и Слънчо.

...А като трябваше да по4на работа бях замразила във форми4ки за лед различни зеленчуци-варени и пасирани и майка ми му правеше разли4ни комбинации.

...Успех  и целувки на сладурковците! Grinning

Еми, права си, тази оризова каша на Нестле, която купих наистина е без захар, има само аромат на ванилия и изобщо не сладни...сигурно за това малко и не и се нрави като е направена с вода вместо кърма, ноооо...да свиква Twisted Evil
Мерси за целувките, връщаме ти ги двойно за малкия чаровник Wink

А дали на някой му се обяснява как да сготвя на пара, ако нямам такава специална тенджера newsm78 Има ли и други начини?
Простете, но съм много "боса" в кухнята Embarassed
И още един въпрос... Понеже нямам изобилие от формички за лед, ако реша да замразявам дали не са подходящи онези найлоновите формички, които са подобни на торбички?

# 39
  • Мнения: 249
А дали ще извърша голяма грехота, ако давам само купени каши и пюрета newsm78

Ами просто мразя да готвя Embarassed Embarassed Embarassed
...а пък и такива нищожни количества...

Има ли някой тук, който е на моя хал или само аз съм калпазанката ooooh!

Моля ви не ме бийте!!! Praynig

...Абе, Jade защо се притесняваш толкова?
Вярно, че е хубаво да са домашно производство, ама пък ако не знаеш какво си купила от пазара като зарзават?
Just a Girl е права! Ако няма откъде вземеш "чисти" продукти, каква е гаранцията, че това , което готвиш е по-добро от купешкото? newsm78 ... Даже, ако наистина се спазват правилата на приготвяне на готовите храни,  би трябвало те наистина са приготвени с био-продукти!

...Аз кашите си ги приготвям сама! ... Оказа се наистина много лесно... Кафяв ориз - изпекох, смлях повече и в кутия... Вечер в 40 мл вода слагам 1 чаена лъжичка брашно и в хладилника.(ползвам балкото шишенце на  Авент, като съм сложила капачето, а не бибата!) ...Сутрин изсипвам това нещо в малка купичка и на котлона - готово е буквално за 2 минути.(правя я достатъчно гъста, защото после от кърмата се разрежда!)... След това го връщам отново в шишенцето и затварям...Изчаквам няколко минути и след това директно го слагам на помпата Авент и изцеждам малко кърма...и готово!
...Това е с ориза!...С царевичното брашно е още по-лесно, защото си купуваш фино смляно брашно и дерзаеш....Виж елда и просо още не съм правила, но ще видим!
...А иначе и аз съм се заредила с едни готови каши-и-и - просто не е истина!!! Sick
...Между другото Мимето много харесва и двата варианта каши!...Но мисля, че царевичната повече!...С готови още не съм я пробвала. Купила съм само безмлечни.

...За пюренцата ще видя какво ще правя... Когато имам възможност и "чисти" продукти смятам да й готвя (въпреки, че голямата ми дъщеря - домашните хич не искаше да ги яде!)...А иначе вчера си накупих и някои готови! (просто гледах да не съдържат захар, сол, мляко - суроватка, лимонена киселина, глутен, стабилизатори и консерванти....Ще пробвам, пък ще видим!
...Така, че аз ще съм нещо "смесено"!
...Абе то, както и за количеството , така и за вида на храната - детето ще си покаже!  yes yes yes
...Аз засега спрях  да се притеснявам...ще караме бавно и полекичка...и без това с тези мои алергии! Sick

# 40
  • Мнения: 6 243
А дали на някой му се обяснява как да сготвя на пара, ако нямам такава специална тенджера newsm78 Има ли и други начини?
за бебешка храна - не. Ако беше агне - можеше да го сложиш на бирени бутилки, речни камъни или клонки. Но има едни приспособления в домашните потреби, не са скъпи, които са точно за готвенена пара - приличат на фруктиери и се нагласят според размера на тенджерата ти. Ако нямаш такова нещо, просто вари зеленчука понормалния начин и го пасирай с водата, в която е врял - полезните вещества са във водата и оттам бебето пак ще ги вземе.

Цитат
И още един въпрос... Понеже нямам изобилие от формички за лед, ако реша да замразявам дали не са подходящи онези найлоновите формички, които са подобни на торбички?
Няколко майки са писали,че точно тях използват. На мен би беше по-лесно от магазин за 1 лв. да си купя две формички за 1 лв. общо и така.

# 41
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 742
Формичките за лед стерилизирате ли ги?

# 42
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Формичките за лед стерилизирате ли ги?

Аз ползвам ръкавици, а не формички за лед, както споненях по-горе и не ги стерилизирам. Не му стерилизирам и приборите за хранене! Все пак е захранен на 6 месеца  Wink

# 43
  • Мнения: 6 243
Формичките за лед стерилизирате ли ги?
Не. Когато ми притрябваха, тя беше вече на 6 месеца, което според мен е достатъчна възраст, за да не се стерилизират приборите (в т. ч. и тия формички). Мия ги в съдомиялната - тя вдига доста висока температура, така че хигиената им е гарантирана.

# 44
  • Мнения: 280
Jade, хайде и аз да се включа с един съвет, с риск да не бъде одобрен от повечето практични мами  Wink Това със замразяването и размразяването на храна е добре да не ти става практика - най-добре е мъничкото да яде прясно сготвена храна. При захранването мисля, че няма нищо страшно да започнеш и с готови пюрета (в началото), и аз така процедирах (не от мързел, просто вярвам, че в областта на детските храни производителите все пак се стараят).
Веднъж пробвах и аз да замразявам (да пестя време и т.н.), но на следващия ден, когато трябваше да й го предложа...ами не е същия вкус...
Затова (и досега) й готвя преди да наближи часа за хранене и гледам в рамките на седмицата обедните ястия и следобедните закуски да не се повтарят. И понеже са малки порцийки, не губиш много време и не мисля, че ще ти е досадно, като знаеш за кого го правиш и как ще го излапа доволно (или пък ще куса 2-3 лъжички и...дотам  Wink и така се случва, при всичкото твое старание)...
Сигурна съм, че ще справиш и скоро ще пишеш какво и как лапа малкото  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт