Детето ми е не иска залъгалка

  • 1 443
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 939
Това е чудесно че не иска залъгалка.
 Съгласна съм и с другите момичета че това може да е период и да отмине, но го има и другия момент. Аз съм си смукала палеца до 6 годишна. Вчера бяхме в едно кафе с още 4 майки и една сподели че го е смукала 4 години, а другата имаше дъщеря на 14 години и каза че дъщеря и още има моменти на заспиване така. Изобщо не искам да те плаша, или да всявам смут, просто споделям опит, за да имаш идея за какво става дума.

 А моята дъщеря, също не искаше залъгалка. Научи се когато беше на 3 месеца и то аз я научих с много упорство от моя страна, защото искаше постоянно да суче и наддаваше в началото по 1800 гр. На мен ми се виждаше много, а и не можеш да я оставя за миг. Може да е било грешка тогавашното ми упорстване, но това е решение за мен, по лесно заспиване. Сега смуче биберон единствено, когато заспива, тя сама си я слага в устата и се унася!

 Успех!


Hug

# 16
  • Мнения: 75
Дано да е временно! И моето бебе не е фен на бибероната, предпочита си ръцете , но аз упорито се опитвам ( май безрезултатно ) да й я набутвам, защото горчивият опит е пред очите ми - другото ми почти бебе Mr. Green , което е на 1г. и 7м. и не вади палците от устата. Тя,  даже си ги менка - ту левия , ту десния. Вярвайте ми НИЩО не помага . С какво ли не мазах( и продължавам да мажа от единия си инат ) , но не - смуче , та пушек се вдига. А откакто тръгна и на ясла... #Crazy Така си се успокоява горкото. Та...май е по-добре бибероната.Няма да спиш една седмица , но ще я откажеш ( когато му дойде времето ), докато палецът е винаги на разположение , денонощно.

# 17
  • Мнения: 529
И моето момченце не иска биберон,много си харесва палеца,успокоява се с него и си заспива.Надявам се ,че ще отмине и няма да се превърне във вреден навик.

# 18
  • Мнения: 689
Моята щерка не искаше биберон, но и ръцете си не лапаше особено настървено. Трудно ни бе заспиването, но и купих от тези гумените, дето се лапат, като никнат зъбките. С тях долу-горе оправихме нещата.

# 19
  • Мнения: 4 434
Това с палеца ще отмине,а залъгалката:имам приятелка,нейното бебче така неискаше,но след като стана на 6 месеца я происка
Така,че не се знае след месец,два може да я поиска

Последна редакция: вт, 30 сеп 2008, 15:07 от Ciara*

# 20
  • Мнения: 2 467
Умно дете  Peace

Общи условия

Активация на акаунт