Чиста Молитва

  • 11 247
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 197
Може и по-късно, никой няма да те върне. Но не бива да ходиш на църква преди да са ти чели чистата молитва.
Точно така. Просто не трябва да е преди 40-тия ден.
Иначе при кръщенето няма значение дали на майката са и чели молитва, важното е кръстницата да е кръстена.

# 16
  • Мнения: 9 973
на 40 ден го заведох

# 17
  • Мнения: 1 372
Смятам че няколко дни по-късно не е фатално. Моята дъщеря я заведохме на 41 вия ден, защото тогава имаше служба в църквата.

# 18
  • Мнения: 1 134
Най - добре е да е точно на 40-тия ден. Майката - за да й се прочете въпросната молитва, а бебето, за да го "представят" на Бога.
Другото, което малко хора знаят е, че най - късно до тертия ден след раждането се освещава специална вода в църквата за родилката. Peace

# 19
  • Мнения: 263
Не съм правила подобно нещо. Не мисля , че има смисъл.

# 20
  • Мнения: 1 153
Не съм правила подобно нещо. Не мисля , че има смисъл.
Това е религиозна традиция, за някои има смисъл Peace

# 21
  • Мнения: 822
Може да ти четат тази молитва по-късно.На нас ни я четоха на 60 ден и попа ни каза,че докато не ти четат тази молитва не трябва майката да влиза в църква.Също ни каза,че ако искам да кръстя бебка,трябва да ни е четена тази молитва.

# 22
  • Мнения: 4 784
Ходих, но сама. Молитвата е за майката. Пробвай с търсачката, има доста теми по въпроса във форума.

# 23
  • Мнения: 371
И аз не съм ходила късно разбрах за тази молитва  Whistling

# 24
И ние ходихме точно на 40 ден. Тя се чете да пази майката и новороденото.

# 25
  • София, център
  • Мнения: 3 455
На 40-тия ден четоха и на мен.

# 26
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Аз не съм правила

# 27
# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Ние не можахме да отидем точно на 40-ия ден, защото таткото точно тогава беше в командировка. Питахме попа дали е фатално и той каза, че може да отидем в следващите дни. Така че чистата молитва ни я четоха на 42-ия ден.  Peace

# 29
  • Разград
  • Мнения: 518

Аз също  Peace

Общи условия

Активация на акаунт