Според мен е много по-добре с кърма. Нормалните каши са си млечни. Безмлечните са направени с цел да се правят с кърма, вместо с АМ, или, всъщност повече за алергични деца, т.е. само тогава с вода. Тук не говорим за такива деца. И аз първо дадох с вода и въобще не и хареса, а след това с кърма проблем нямаше. Все още давам само безмлечни каши. Само оризът се разгражда толкова бързо и наистина става за кратко време много течна консистенцията. Но повечето други зърнени каши не са чак така, успявам да я с нахраня с лъжичка преди да се втечнят. Моята беше слабичка и освен първия път не съм и взимала повече ориз, предпочитам по-калоричните каши. По-добре е да се започне с Ориз и рожкови (на Нестле), понеже чист ориз действа запичащо за незрялото стомахче, особено ако е най-първа храна. Аз лично винаги добавям малко плодово пюре от разхлабителните, но когато започнах кашата, още не бях въвела никакъв плод и затова малката се запече. Затова с кашата въведох някой и друг плод, за да не я давам чиста.