Да развенчаем по суеверие

  • 18 551
  • 123
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 15 467
Това със няколко развалящи се уреди накуп и в същото време да си без пари за ремонт или нов, не е суеверие а закона на Мърфи.

# 61
  • Мнения: 1 134
Много се радвам да срещна здравомислещи хора.  Simple Smile
Мисля, накрая тази тема да я разпечатам, ламинирам и раздавам на познати и непознати. Laughing

Последна редакция: вт, 30 сеп 2008, 14:55 от MamaZ

# 62
  • Мнения: 2 891
Не съм суеверна. Чантата ми седи предимно на земята. Няма да се предам на подобни безумства  Grinning Суеверието е началото на нещастието!

# 63
  • Мнения: 1 318
Чупя огледала, оставям си чантата на земята, особено когато ровя за ключове по джобовете и ми тежи... черна котка ми минава път почти всеки ден, но не съм забелязала да ми се случат нещастия Rolling Eyes Абе ако не вярваме на такива суеверия си мисля, че ще живеем доста по-щастливо Flutter

# 64
  • София
  • Мнения: 442

Да не се подстригваш по време на бременност.
 
 

Е, това е само,  ако искаш момченце. Иначе може.

Така ли било? Щото аз се зачудих като видяха девойка, а то защото съм се подстригвала миналия месец, така ще да е станало  Grinning

# 65
  • Мнения: 20
Чувала съм, че не е хубаво да се подарява часовник на много близък човек защото ще се скараш с него. И все пак ако подариш той трябва символично да ти го плати, т.е. да ти даде стотинки. Също ако мъж и жена се избършат едновременно на една и съща хавлия след като са се измили, ще се скарат. Не е хубаво да шиеш нещо скъсано на дреха, която вече  си облякъл. Ако все пак я зашиеш трябва да стоиш със стиснати зъби. Не трябва  да се казва, че ти е трепнало окото защото "окото казало - аз виждам всичко и мълча за това и ти ще мълчиш". Не трябва да се стои със скръстени ръце пред гърдите защото така си заключваш късмета. Има още много ама не се сещам сега. Аз лично всяка сутрин първо си обувам десния чехъл, пантоф или обувка, няма значение. И те така...
s-ena ти ме разби, то и аз съм суеверна и мислех че знам бая суеверия ама тц....Simple Smile) няма да се зачитам мн мн чее...Simple Smile)))

# 66
  • Мнения: X
Е как няма да се скарат, ако ползват една хавлия. Току виж единият си избърсал лицето в нея преди да разбере, че другият си е избърсал задника преди това, и ей ти на скандал.

# 67
  • Мнения: 592
Не съм суеверна, но черната котка ми е на късмет Peace

# 68
  • Мнения: X

Къде е логиката да не вършиш домакинска работа по разни църковни дати?

За да си починеш поне по празниците.
Аз съм чела - не помня къде, че неработенето на празник е жертва, която хората принасят на Господ. Защото трудът е този, който ги изхранва, и като не работят един ден, те се лишават от благата на труда. И правят жертва по този начин . Simple Smile

# 69
  • Мнения: X
Точно един път ми се случи и лошо нещо на петък 13ти... нанизах си пръста на една игла, бях на 10... Joy

Ихаааа. И целуна ли те принц, като се събуди след сто години? Crazy

Някъде бях чела, че синьото мънисто не е да те пази от уроки, а просто привлича погледа на гледащия те.
Макар че пак не разбирам какво от това като го привлича, с какво ти помага - с нищо, така или иначе.
Мънистото е с лъскава повърхност обикновено - така отразява енергията на погледа обратно. Ако те е погледнал някой с лоши очи, ще му се върне, без да те засегне Simple Smile.

Последна редакция: вт, 30 сеп 2008, 18:08 от Анонимен

# 70
  • Мнения: 216
За бременоста да не се казва до третият месец е защото по принцип след 3-ят месец значително намалява риска от помятане та един вид да си сигурен че всичко е наред.

За подстригването на бременни- казват че ако е момче му подстригваш от пишлето, или без значение от пола: че му подстригваш акъла

# 71
  • Мнения: 1 447
Още се сещам за бременността,че колкото по-късно я споделиш с останалите,толкова по-късно ще проговори детето ти.

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 647
Да ви кажа честно то и нещо толкова невинно като да кажеш "Наздраве" на кихнал човек също е било суеверие... днес вече си го използваме по-скоро като поздрав, но преди е имало такова суеверие, че ако кихне човек и някой не му каже бързо наздраве, тоя човек ще изгуби името си  newsm78  Joy Като бях малка имах една енциклопедия за суеверията - от къде са се появили и как са се развивали във времето, но почти всичко съм забравила, не знам къде се е дянала хубавата книжка, а вътре имаше доста полезни неща за суеверните, които искат да се отърват от това бреме... затова ми беше любопитно дали сами ще измислим нещо  smile3501 Ако някой се сеща нещо, да пише  Wink

ПС: Ако някой има идея защо се казва "Добър вечер", а не е толкова разпространено "Добра вечер" да пише, че ми е много любопитно  Thinking

# 73
  • Мнения: 14 654
Като братовчед ми го урочасат (а това се случва твърде често, почти ежедневно), ужасно му помага гасенето на кибритени клечки във вода, която той после трябва да изпие. Причината е, че ако това не му помогне, той е наясно, че следва да му счупят яйце в една купа, пълна с вода, която сам да крепи над главата си, а ако и това не му помогне, ще го заведат при една бабичка, от която се бои, за да му лее коршум. Затова е най-добре да му помогнат клечките и той си го знае.

# 74
  • Мнения: 25 623
"Добър вечер" май идва от руския, там "вечер" е от м. р.

Общи условия

Активация на акаунт