Тук във слънчева Елада есента ни изненада (Гърция -13)

  • 19 389
  • 298
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 57
през декември няма намаления,а има оферти.
намаленията са през февруари! Simple Smile

# 151
  • София
  • Мнения: 67
Извинявам се но аз като лудите пак да попитам ако отида до 13.12 ще намеря ли добри оферти за дрехи и обувки по магазините Embarassed 

# 152
  • Мнения: 57
зависи какво смяташ за добра оферта.
 ако например си търсиш обувки за 20е,трудно ше намериш(ако намериш изобщо)

# 153
  • Мнения: 334
Зависи къде си свикнала да пазаруваш и съответно права е iou, какво смяташ за добра оферта. Ако има кой да те разведе, сигурна съм, че ще намериш качествени неща на прилични цени, особено като имаш предвид, че повечето стоки, които се продават в България за италиански примерно, са стари колекции с 200% надценка. Има за всеки джоб по нещо, а и самата разходка си струва Simple Smile

# 154
  • София
  • Мнения: 67
Ходих август до Солун и се разходих само по улицата на която се намират трите Зари искам да си купя дрехи които да не са по 50 евро.За съжаление нямам познати които да ме разведат из магазините и  за това разчитам на вас да ме упътите къде да си напазарувам за мен и детето.Благодаря предварително  bouquet

# 155
  • Мнения: 130
Igi_toneva, mamaK, благодаря ви за пожеланията. Желая на всички да имат много чудесни празници, та дори и без повод  Hug
Amarillys, не знам, колко голяма е твоята дъщеря, а и има различни деца. Моята е на 17, но от малка е много самостоятелна и отговорна. Когато се разведох, тя беше на 11, а работата ми беше свързана с много командировки, та почти всяка седмица поне една нощ, беше сама от 11-годишна. Просто тогава нямахме друг избор, но тя стана много самостоятелна и отговорна. Чисти, готви, пере, гледа кучето, плаща сметки, сега се пазари за кола  Grinning. Сега живеем в една кооперация, в която имат апартаменти моите родители, баба ми, леля ми, но тя си е сама в апартамнета (когато не е прибрала гаджето де  Laughing) и не иска някой да я надзирава. Но и аз се прибирам всеки месец почти за по 3-4 дни, а и все пак родителите ми са в съседния апартамент, ако нещо се наложи. Всеки ден се чувам и с дъщеря ми, и с наште - досега никога не са ми се оплакали, че създава проблеми слава богу, дано всичко да си е наред. А и в училище се справя доста добре. Не знам дали ти помогнах, но така е при нас.

# 156
  • Мнения: 334
Spender, браво на детенце, че е самостоятелно и на теб, че си го научила на това! Помня аз като отидох да уча в София на 19, за нищо не ме биваше, две яйца не можех да си изпържа, да не говорим, че умирах от страх като останех сама и само някой да звъннеше на вратата, звънях на майка ми във Варна hahaha Е, научих се впоследствие, дано и децата ми един ден не ги направя същите Thinking ...май че така ще стане Mr. Green

# 157
  • Мнения: 1 567
Здравейте мамчета и бебки в Гърция. Има ли някой в Солун, който си е записал консултации в Express Service? Искам да обменим опит...

консултации или рандеву за преглед или изследвания. Мисля, че това зависи от пакета, който си платила с Експрес сервис...
Какво имаш в пред вид под консултации??

# 158
  • Мнения: 1 372
Поздравления Спендър! Много е важно децата да са оправни и отговорни. Така им е по-лесно и на тях. Аз бях на 13, когато майка ми имаше здравословни проблеми и се наложи да гледам къщата, да пера, готвя, гладя, да гледам и баща ми и да ходя на училище. Не ми беше лесно, но го приех като предизвикателство. Слава Богу майка ми се оправи, а когато на мен ми се наложи да се отделя от тях се справях много лесно. Сега когато имам семейство и дете се справям бързо и лесно с домашните задължения и така ми остава повече време за детето. Дано да мога и дъщеря ми да я направя оправна! Praynig  Praynig Praynig

# 159
  • Мнения: 334
Отново страната е в стачка! Какво е вашето мнение? Подкрепяте/не подкрепяте? Усетихте ли я по някакъв начин? Според вас ще има ли резултати? За обществото: обоснован ли е този толкова често срещан тук начин на протест?
Ще се радвам да чуя вашата гражданска позиция Peace

# 160
  • Мнения: 1 567
Отново страната е в стачка! Какво е вашето мнение? Подкрепяте/не подкрепяте? Усетихте ли я по някакъв начин? Според вас ще има ли резултати? За обществото: обоснован ли е този толкова често срещан тук начин на протест?
Ще се радвам да чуя вашата гражданска позиция Peace

По принцип в момента виждаш гражданската позиция των δημοσίων υπαλλήλων. Нещата в частния сектор са много по-различни. Поне за мен. Имайки в пред вид законодателството и най-вече прилагането му.... чудя се  как тая държава функционира...

# 161
  • Мнения: 130
Здравейте момичета,
Igi , Лейла, и на мен ми се наложи много рано да остана сама, в смисъл, че родителите ми живеяха много години в Москва, а аз от 8-ми клас се върнах в София, да завърша. И аз си мисля, че това ме направи по-оправна в живота, и че за децата е по-добре да са по-самостоятелни. Тук в Гърция, имам чувството, че малко прекалено разлигавят децата и понякога имаме спорове с мъжът ми по този повод. Не че и аз не съм й треперила, и съм й звъняла по 50 пъти на ден като беше сама и съм й угаждала, ама не ми се струва че гърците прекаляват.  Не знам, кажете дали и вие мислете така. А сетих се и за друго дето още не мога да свикна тука. Май няма връзка, ама ми дойде в момента. Вие как реагирате, когато почти непознати хора се втурват насреща ви с викове - агапи му, кукла му...и т.н. Аз още се стряскам  Laughing
А по повод на стачките. Харесва ми, че хората имат чувството, че могат да променят нещо  Joy Бих искала наистина да е така, но май всичко си е планирано от друго място (нямам предвид Господ  Grinning) Но във всеки случай ми харесва повече от покорството на българите.  А и като журналист ми е интересно, какъв би бил живота, ако не съществуват средствата за информация.

# 162
  • Мнения: 146
консултации или рандеву за преглед или изследвания. Мисля, че това зависи от пакета, който си платила с Експрес сервис...
Какво имаш в пред вид под консултации??
[/quote]
Имаме годишен абонамент. Проследява я Д-р Костопулу. Тя е завеждащ педиатриата и е доста натоварена. Винаги отиваме със запазен час и винаги чакаме по 2 часа, а ни преглеждат за 5 мин. Освен това Експрес е в Каламария, а ние живеем в Ставруполи... Исках да знам как са решили проблема останалите мамчета. Притеснявам се защото скоро предстои и тежка имунизация - 14 месец.

# 163
  • Мнения: 1 567
АААА, въпросът ти е свързан с педиатъра... Ами така кажи де,  Laughing Laughing Laughing

По принцип с раждането всеки родител си избира педиатър. По принцип частен. Ако имате застраховка към ИКА, тогава може и там. В πολυιατρεία του ΙΚΑ. Може пак на частно.
Ако имате ταμείο του Δημοσίου тогава може да си изберете един педиатър със σύμβαση με το Δημίσιο и да водите детето там.
Ако имате др ταμείο, например ΤΣΜΕΔΕ, водите детето където искате и после осребрявате бележката от педиатътра в касата.
По принцип това са опциите, поне тези които се сщам в момента...

Мойте наблюдения са, че Експрес Сервис и услугите му се ползват предимно за изследвания и прегледи от типа на checkup. И ако примерно се наложи спещно да викаш посред нощите... да кажем... За педиатър не знам... аз оне не съм чувала майките да използват пакета за основно следене на децата ...

# 164
  • Мнения: 1 372
Аз също смятам, че тук прекалено много се трепери на децата и че е малко в повече от необходимото. Забелязвам го най-вече при "поотрасналите" деца Joy
Относно стачките - хубаво е наистина, че народа не е покорна овца, но пък от толкова много стачки се чудя кога им остава време да работят. А и май всички тези стачки са само за да не работят, защото така или иначе нищо не се е променило.
По отношение на кукла му и агапи му вече свикнах. Маниер. Да ти кажа често по - добре ми звучи от българското "пикла" /за да не урочасат детето/.
Без телевизия, радио и вестници мога, но не и без Интернет. Сраснала съм се с компютъра Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт