Тук във слънчева Елада есента ни изненада (Гърция -13)

  • 19 408
  • 298
  •   1
Отговори
# 240
  • загубено
  • Мнения: 6 617
Добър ден и от мен

И аз да си кажа за зехтина.
На мен ми идва в ядене малко 'тежичък'.
Но за малкият готвя само с него,
за пържене слънчогледовото олио най-ми допада.
Ангинарес,не съм готвила никога.Опитвала съм но май не са моето ядене.
Чувала съм че се приготвят бавно,някакво киснене в 100 води.....
Не знам до колко е вярно.



# 241
  • Мнения: 1 372
Да споделя и аз за зехтина - "обожавам го", само по време на бременността в някой ястия не ми допадаше. Съгласна съм че това със студено-пресования зехтин си е чиста проба търговски трик. Не пържа нищо в къщи, рибата я пека във фолио /просто така ми харесва много повече/. Бурени и аз не ям! Въпреки че обожавам марулята /която също си е чиста трева/, хортата не мога да я възприема. Сирене в къщи се яде с килограми, да не кажа с тонове. И аз и съпругът ми не сядаме на масата без сирене.

# 242
  • Мнения: 2 149
И аз готвя само със зехтин,пържа картофи със слънчогледово олио Wink
Моя мъж не сяда на масата без фета WinkАз мога и без.
Ангинарес много обичам,правя ги с моркови,копър и сгъстявам с яица,брашно и лимон.Едно от любимите ястия е,стига да няма конци Wink Пресните ангинарес след почистване се киснатвъв вода и се мажат с лимон да не потъмнеят .Аз купувам замръзени Wink
Кексове и банички-използвам витам(масло),но гледам да не присъстват често в менюто ни.
Хорта и ние много обичаме,с много лимон е идеална за гарнитура на рибата.Любимият ми вид е влита,само тя не ми горчи Wink Обожавам и кестени,нали сега им е сезона Wink

Йоана я хвана някакъв вирус с висока Т.Снощи имаше 38.6,само се моля да изкараме леко вечерта.Давам и депон,и редувам с проспан на всеки 3 часа.

Последна редакция: пт, 07 ное 2008, 18:37 от mery_79

# 243
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен и добре дошли на всички нови момичета!
Аз също готвя само със зехтин.Пържа извънредно рядко с царевично олио.
Страстен любител съм на хорта и въобще на всички салати.Фета обаче не обичам-ям по принуда.Обожавам българското краве сирене.
Ангинарес не съм и опитвала-не са ми симпатични

Mery бързо и леко оттърваване на малката от вируса

Мами как отказахте децата си от залъгалките и на каква възраст?Анестис е на 19 м и е пристрестен фен.
Iou какво е мнението ти като зъболекар?
 

# 244
  • Мнения: 57
ako niakoi moze da mi dade linka s koito privezdame ot latini4a na kirili4a ste sam blagodarna!!  bouquet

za zalagalkite sega. Simple Smile
 nie kasvame na roditelite 4e do 3 godisna vuzrast triabva da sa spreli s zalagalkata.
 rasbira se niama da 4akas deteto da stane na 3, i da mu vzemes zalagalkata.
 mnogo predi tova triabva da zapo4nes da mu vzimas po niakolko minuti v na4aloto,do 4asove.
 posle ste mu ia vzimas za 4elia den ,a samo nosta ste go davas na deteto za da ne pla4e..
 a taka leka po leka ste se oturves ot tova!
 mnogo vnimanie oba4e kato mu vzemas zalagalkata da ne zapo4ne da smu4i prusta mu...
mislia naprimer 4e utre moze da mu ia vzemes za 1 4as.moje v na4aloto da pla4e no triabva da si silna  Embarassed
sled tova,ponedelnik pak za edin 4as,vrotnik 4as i 10 minuti...a sled 2-3 mese4a za 4ial den!!

skoro ste pisa za zalagalkite podrobno.sega prosto niamam mnogo vreme.kato pisa ti ste si pervata koitao ste go pro4etes(samo 4e ste e na gru4ki)
 nali ve4e ste xodili na zabolekar prosto za da proveri zabkite na Anestis?

# 245
  • Мнения: 4
iou благодаря ти.Истината е че още не съм го водила Embarassed,а пък и не вярвам да си отвори устата за преглед -дори на мен не позволява да видя зъбите му.
Кирилизираща използвам http://2cyr.com/.

# 246
  • Мнения: 57
мисля 4е триябва да го водиш поне веднъж.не толкова за прегледа долкото за да види как е 4овека с бялата престилка,4е няма нисто страшно.
 пове4ето хора се страхуват от (зъбо)лекари то4но защото не са ги водили като де4а, за да им мине страха,а след това са 4ували разни истории за болка и се страхуват без при4ина

# 247
  • Мнения: 1 372
Мери дано скорошно подобряване и дано изкарате нощта леко. Аз съм на мнение че залъгалката трябва да започне да се отнема някъде след 18тия месец на детето /разбира се не за сметка на пръста/. Ако ще си смуче пръста по-добре залъгалка. А по отношение на зъболекарите съм съгласна че се създава излишен страх у хората и още повече при децата. В днешно време с всички технологии и техники посещението при зъболекар може да бъде почти "приятно"

# 248
  • Мнения: 57
kade ste vsi4ki? newsm78

# 249
  • Мнения: 130
Здравей  iou , ми тук ама сигурно всеки чака някой друг да пише  Joy hahaha шегувам се, де
 iou , я кажи познаваш ли гъркиня, женена за българин? винаги е обратното  Grinning
офффффффф, момичета, кажете как се преодолява страх от летене. ще се побъркам вече. при психиатър ли да ида?

# 250
  • Мнения: 4 111
Spender, наш приятел българин е женен за гъркиня от доста години, май съм го споменавала вече, не съм сигурна.

# 251
  • Мнения: 57
Лично аз не..но с сигурност има

 за да каза истината не намирам българите за хубави мъже Embarassed

# 252
  • Мнения: 130
Е, Лилянчо, значи имало и такива случаи. Абе, за да съм честна, и аз харесвам гърците като мъже много повече от българите. Най-вече отношението им към семейството. а и други работи, де  Joy Joy Ама може просто да не съм попадала на правилните  #2gunfire със сигурност момичетата тук, женени за българи са на друго мнение и са прави. Ама, ние женените гърци ... да си ги похвалим де  Joy
Аз  почнах сериозно да уча гръцкия и сега всяка вечер съм на уроци. Досега се оправях говоримо, но писмено и граматиката ми са доста зле, та реших да го изуча както си трябва. При положение, че знам още три езика и превеждам, реших, че може да работя и с гръцки. Ето един много полезен и безплатен сайт, ако някой ще го учи тепърва. То тук, май всички момичета го говорят, ама знае ли се http://www.kypros.org/LearnGreek

# 253
  • Мнения: 1 372
Аз съм женена за грък, така че потвърждавам теорията че са по-предпочитани от мен самата отколкото българите. Според мен всичко е до човек, аз съм случила на такъв /надявам се да не се променя/ и съм доволна има и много недоволни. Имам приятелка гъркиня женена за българин. За отношението им за семейство съм съгласна, че  по-различно от това на много българи, но нека не обиждаме и мъжката половина на нашата нация. Аз се мъча с гръцкия. Говоримо вече е сравнително добре, обаче писмено и граматиката ми куцат. Преди да родя ходех на частни уроци и имах напредък и сега когато започна зимата и мъжът ми е по-разтоварен в работата си мисля да подновя обучението си.

# 254
  • Мнения: 1 567
Мили момичета привети и от мен...
Нямаше ни няколко дни, зашото бяхме в Инфекциозна болница. Елпида беше с остър гастроендерит. Приеха ни в петък след като вдигна 40,7 Т и цял ден не излезе от тоалетната. Аз се паникьосах от всякъде. Беше на системи...
Но Слава Богу, вече е добре и в къщи...
Иги, вземи един вестник/списание/книга и започвай да четеш....
После от там (вестни/списание/книга) мъжът ти да ти прави диктовки. И с червено да ти поправя грешките. Вярвай ми помага и се учи така. Поне при мен този метод сработи...

Общи условия

Активация на акаунт