Тук във слънчева Елада есента ни изненада (Гърция -13)

  • 19 409
  • 298
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 213
Здравейте и от мен момичета:) Привет на новите дами, с които не се познаваме:) Умът ми беше напоследък зает с преместването в Истанбул, затова се извинявам, че не съм писала. Пък и на моят човек дядо му хванал настинка, излязъл в открито море и после пнвмонията му беше в кърпа вързана, а след това получи и сърдечен удар. Ужас беше, той тича от Истанбул в последния момент, дреме цяла нощ на Венизелос да се добере до Лесвос накрая. Всичко се размина що-годе, слава Богу:)

Спендър, ами ти си подхванала моята любима тема - Защо обичам гръцките мъже;) Аз тук съм пристрастна, казвам си го. Може би е до човек. Имам много български момчета и мъже приятели, но дори и да не бях с грък, пак щях да искам да имам гръцко гадже. За външността също не говоря - средиземноморските мъже са много хубави и определено за мен имат много по-мъжествено излъчване:) На вкус и цвет товарищи нет;)

Толкова съм се увлякла, че сватосвам мои приятелки за братята на моя човек (той има двама;)) и двамата сме като бабки;)

Не знам за вас, но аз най-много обичам островитяните. Като съм в Кипър при моите приятели или в Лесвос при роднините му, там се чувствам като при родата в Тракия  Grinning Grinning

За кукла му и т.н. го изпитах на свой гръб като почнах да се разхождам сама из Атина. Вместо Добър ден тези хора ти викат насреща Simple Smile Но аз съм желязна и веднага се научих да маневрирам Mr. Green Той затова е спокоен като съм в София, че никой не ме сваля  Mr. Green

Иги, честито!!!! Браво мила:) Стсиках ти палци от разстояние:)

Повечко писах, ама отдавна не се бях включвала:)

А, момичета, миналия четвъртък имахме годишнина откакто се познаваме и моят човек цял ден увърта докато ми предложи:) Той си знае, че щ го взема отдавна, ама беше много притеснен:) Аз гледах да не го затруднявам:) Че в Лесвос не може деца без брак;) Той сега замисля нещо с негов приятел-златар в Истанбул, истанбулски грък;)

Целувки на всички

# 256
  • Мнения: 130
Eее Лина, явно сме от една кръвна група  Joy И аз съм пристрастна към гръцките мъже, и изобщо към Гърция. Още преди 10 години, когато за пръв път се озовах в Атина, реших, че искам да живея само тук. А съм пътувала доста по цял свят. Но само в Гърция се чувствам у дома си. За себе си знам, че тук е моето място и доста помогнах на съдбата, за да се озова точно тук  Joy Хубава, лошо, за мен Гърция е моето място. Даже, ако не бяха близките ми, хич нямаше да се връщав често в България. Засега не ми липсва емоционално.
А за гърците като мъже...ехххх  Sunglasses и аз съм на твоето мнение, много повече ми допадат, ама все пак това наистина си е лично мнение. А и попаднах наистина на чудесен мъж. Пък той казва, че ние българите сме студени като пингвини  Joy Иначе и той е от острови - майка му е от Халкида, а баща му от Кефалония, но живеем в Атина. Той не може да си представи, че няма да живее в мегаполис, аз бих предпочела някое малщо спокойно селце на морето.
Да ти кажа и ние с мъж ми, вси сватосваме познати, ама досега нямаме постигнати положителни резултати  hahaha
Честита годишнина и всички останали хубави неща, които предстоят   bouquet
Иги, успех в ученето, аз напредвам бавно бавно. Имам чувството, че наистина като станеш на възраст  Joy Joy Joy по-трудно се учи. За мен говоря де. Все пиша с грешки като първолак  #Crazy
На всички останали момичета, прекрасен ден.

# 257
  • Мнения: 213
Благодаря за всички хубави пожелания, Спендър   bouquet
Като си свикнала сама да се справяш от ранна възраст после е трудно да дундуркаш някой мъж, който да иска хем да го издържаш, хем все да ти натяква, че му подкопаваш егото Simple Smile На моя му разказвах за един репортаж по нашата Тв, в който баща на пет деца казва: жена ми изкарва повече от мен, защо да работя???? Ето това направо го шашна  Mr. Green

Той се разбира добре с българските колеги в София, макар че някои неща му се струват странни, спрямо жените. Един път държал вратата отворена на едно момиче в магазин по Витошка. И понеже избирал подаръци, а наоколо нямало кой да му помогне, момичето отново го доближило и му обяснило на английски. После момчето, с което тя била, я издърпал отвън крещейки: Откъде го познаваш този и т.н. Simple Smile

Неговите колеги го бяха учили на български жаргон и т.н, вчера той му изброява и ме пита за точното значение. Голям смях беше  hahaha Казали му, че е "ебати пича"  Joy и му заръчали да си го напише на табелка на бюрото. Той ме пита какво значи и имах проблеми с превода на първата фраза, та ми се наложи да давам пример с "ебаси готината мадама"  hahaha hahaha hahaha

# 258
  • Мнения: 1 372
Здравейте момичета! Това с вестика го прилагам вече, наблягам и на гръцката телевизия, докато бях в Германия ме заразиха с няколко сериала, които също допринасят в развитието. Мисля да подновя и ученето от учебника.
ThracianLina добре дошла отново.
Момичета по отношение на сватосването -кумът ни е свободен и е добра партия! Като предлагате другите може да го включите в листата Joy Joy Joy
veselinap много е неприятно това което се е случило, но важното е че всичко е с добър край. Приятно дооздравяване и дано повече не ви гостуват такива заболявания.

# 259
  • Мнения: 130
Иги, на колко е кума ? Joy Joy Joy Имам една приятелка мома на 37 , и ми е голям дерт Joy обаче е хубавица и много я харесват гърците, висока, руса, със сини очи като паници, ама хич не можем да случим на правилната кандидатура  newsm78
Леле, на сводническа агенция го обърнахме  Joy Joy Joy

# 260
  • Мнения: 558
... висока, руса, със сини очи като паници, ама хич не можем да случим на правилната кандидатура  newsm78
Леле, на сводническа агенция го обърнахме  Joy Joy Joy
да не се окаже проблемът във височината... че гърците като цяло не са никак високи... моите 181-182 см са голям проблем...мъже горе-долу моя ръст директно са ми казвали,че съм им много висока  Sad... аз не разбирам що мъжете така се комплексират от по-висока жена newsm78 а за съжаление високите мъже са кът... нито тук има много, нито из скандинавските страни....

моите първи впечатления от Гр бяха ужасни...може би защото бях там през ноември...пътувах от летището към центъра на Солун с автобус...минавахме покрай едни схлупени къщурки,много мръсно и хората дребни и мургави като мангали...после отидохме в Атина и там едно студено, сиво и пусто, после и до остров Тинос стигнахме..е там ожалих всички млади хора... 1 кафе  и 2-3 таверни/ресторанта работеха..умряла работа... през пролетта и лятото вече беше съвсем различно и се влюбих  Heart Eyes  но много харесвам и Италия, защото е по-зелено...

Последна редакция: чт, 13 ное 2008, 14:35 от pepelja6ka

# 261
  • Мнения: 213
Пепеляшка, така е  Mr. Green Аз съм 1,76-77 и се водя за висока  Flutter Това с ръста на гърците обаче в България се е превърнало в мит  Laughing Отива моят на една вечеря с българските колеги, там е шефът с жена му. Тя му шепне нещо на ухото на мъжа си и после Гъркът пита за какво става въпрос. Жената казала: ама той е много висок и не е дебел (1,89 см), грък ли е????

Вчера като прочетох твоя виц му го казах и той се смя до откат  hahaha

# 262
  • Мнения: 2 786
Здравейте, момичета  Hug
Имам доста приятели в Гърция и всичките са над 1.80см  Laughing
Сигурно не са чистокръвни гърци, щом не е типично  Wink
Искам да ви питам, има ли някоя мама, която живее в Каламата или близо до там?
Интересува ме как е най-лесно да се стигне до там (по суша или въздух), колко отнема, какви полети има и прочие.
Прочетох, че има малко летище, но било само за чартърни полети.
Канени сме на гости там от близка моя приятелка и обмисляме с моя да попътуваме пролетта, но мен ме човърка още от сега, а със сигурност не ми се пътува дълго по суша Sunglasses

# 263
  • Мнения: 130
Не е вярно това за гърците! Моят мъж е 1.90 и даже е малко слаб за моя вкус. Но затова пък аз я докарвам на гъркиня - метър и шейсе на токчета и с приятно закръглени задни части  Joy Joy Joy
И аз за пръв път се озовах в Атина през ноември далечната 1999 г. Тогава ни пратиха на един десетдневен семинар. Спомням си, че тръгнахме от София в един студ и лапавица, а се озовахме в слънчев рай. Та тогава, застанала на Акропола, заявих на колежката - тук ще живея някой ден. Тя естествено ме взе на подбив, а и тогава още си бях женена за българин. Наскоро я срещнах и още си спомня тези ми думи. Та понякога мечтите се сбъдват...
Щастлива, съжалявам, нямам информация за каламата, дано някой друг помогне

# 264
  • Мнения: 558
ми много странно, защото аз рядко съм виждала по-високи от мен мъже... а не е като да не се оглеждам  Flutter вървейки по улиците аз съм все най-високата..в баровете/дискотеките също... е, поне не може да ме изгуби човек  Wink.... вие сигурно по каталог сте ги избирали вашите Thinking

Къде се намира тая Каламата, някъде на север или на юг? В северната част има летища само в Солун и Кавала, а на юг само в Атина. Има тук таме и някакви малки, но само чартъри на определени компании кацат там, например летището около Патра Peace

# 265
  • Мнения: 130
Ми почти по каталог  Laughing Моят си го избрах по интернет. Само, че след месец като ми изпрати снимка вече изобщо не ми пукаше как изглежда.  Но това, че се оказа хубав мъж беше само допълнителен бонус, не лош  hahaha
Каламата е на юг. Някъде на Пелопонес, мъж ми казва, че било много красиво и има вкусни маслинил Обаче още не сме ходили там.

# 266
  • Мнения: 2 934
на края на Пелопонес:)

Ето ориентировъчни цени за билета отиване и връщане София- Каламата
http://www.pamediakopes.gr/dreamflight/ResultsOfSearch.aspx?lang … mp;calendar=False
 а това е за Атина - Каламата
http://www.pamediakopes.gr/dreamflight/ResultsOfSearch.aspx?lang … mp;calendar=False

Наистина е много хубав град, с много хубави магазини:)

# 267
  • Мнения: 2 786
Благодаря, Хипатия  Hug
Явно ще се ходи там пролетта  Grinning

# 268
  • Мнения: 21
Здравейте на всички от мен!Отдавна не съм се включвала Embarassed
Специално за Щастлива -Поздрави от Каламата!
От Атина е на 4часа път с автобус!До Атина знаеш....С влак има доста път и смени...
А за самолет знам,че има полет Солун-Каламата.Зависи как ще организираш пътуването си...
Заповядай!Надявам се да ти хареса тук!

# 269
  • Мнения: 2 786
Мирена, благодаря!
Като гледах снимки от града и направо се влюбих, мноооого красиво.
Значи нещо до Солун ще измислим и от там със самолет.
Хич не ми се таралянка по влакове и автобуси  Laughing
Калинихта  Wink

Общи условия

Активация на акаунт