Отопляват ли се помещенията в детските градини до пускане на парното?

  • 3 398
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 034
в гардината на дъщерите ми отопляват.

# 16
  • София
  • Мнения: 498
Пускат нещо така казаха, но е факт , че на всички дечица караката и ръцета са им ледени като ги вземем. И естествено вече сме в къщи със сополи , а само 2 седмици ходи .  Дано скоро пуснат парното.

# 17
  • Мнения: 46 526
Пускат радиатор при нас.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 296
В нашата група осветлението не включват следобяд в 5ч.,за какво отопление може да става въпрос?! Rolling Eyes
Дъщеря ми по принцип ходи по-тънко облечена и миналата седмица ми направиха забележка,че нямала връхна
дрешка(жилетка или суитчър)в гардеробчето.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Явно не е нашата градина само от тези, които не отопляват. В помещенията е много студено. Най много е 15 градуса. Дали тези икономии ги правят заради делигираните бюджети. Мисля си, че е напълно възможно да е така, защото на нас не ни разрешават да ползваме кърпи за ръце и носим от тези за еднократна употреба. Аз предложих да купим сешуари- по удобно ще бъде, но госпожата каза, че не може защото щели да харчат ток и да се сърдят колегите от другите групи. Та се замислих икономиите за заплати или ДМС на гърба на децата ни ли ще се изкарват newsm78

# 20
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Днес дъщеря ми е за първи ден тази година, не отопляват групата и не е само това-поради предстоящ ремонт са прибрали всички играчки, вкл. и тези, които ние сме купили и занесли. Същото е застигнало и килимите, пак купени от нас. Обяснението-понеже са сборни групи и са с други учителки в нашата група много деца, са прибрали всичко това, защото се "води" на учителките newsm78Е*си недомислието ooooh! Tired

# 21
  • Мнения: 1 237
И при нас май няма печки,но утре ще попитам специално за това.

# 22
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 При нас отопляват и е доста топличко. Peace

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Сега се връщам от градината. Говорих с госпожата и тя ми каза, че било забранено да се отоплява с ел. уреди. Всички, които отоплявали били в нарушение Rolling Eyes

# 24
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
А някой знае ли със сигурност от утре пускат ли парното или не? Поне за градините и училищата Praynig

# 25
  • София
  • Мнения: 659
Дали тези икономии ги правят заради делигираните бюджети.
Аз доколкото знам градините все още не са минали на делегирани бюджети (поне така каза директорката на нашето ОДЗ преди няколко дни на родителската среща).
 Явно всичко зависи от самата градина. Синът ми е първа група и на тях им включват радиатор и даже като лягат да спят им го местят за малко и в стаята, в която спят. В яслата също им пускат отоплителни уреди.
 
А някой знае ли със сигурност от утре пускат ли парното или не? Поне за градините и училищата Praynig
По новините казаха, че отоплителния сезон започва от 1 октомври, но ще пуснат парното само ако три дни температурата е под 12 градуса и не се очаква затопляне.

# 26
  • Мнения: 7 640
във Филиала при нас пускаха радиатор, сега в централата ми се вижда студено Confused

# 27
  • Мнения: 2 197
В яслата на дъщеря ми се отопляват с нещо. Честно казано не знам с какво, но вътре е много топло. Аз я водя съвсем леко облечена, защото е топло. Тя не обича да и е топло. Аз също.

# 28
  • Мнения: 3 715
В нашата градина е доста студено и днес учителката каза, че една майка ще носи радиатор, за да не мръзнат децата. Мъжът ми и той ще занесе един радиатор следобяд като отиде да вземе детето. Дано скоро им пуснат парното.

# 29
  • Мнения: 550
В нашата градина все още не са започнали да отопляват,макар,че си е доста студено в помещенията. Онзи ден ни предупредиха да им слагаме по- дебели панталони...
Вчера сина ми си намокрил слипчетата в тоалетната,никой не го е видял,седял е мокър докато не го взех,ръцете,носа и коремчето му бяха ледени!Редовно краката  и ръцете му са студени,когато го прибирам следобед!Нямам никаква представа кога и по какъв повод ще включват парното,сигурно ще чакат снега! newsm78Моля се да не се разболеем!Чакам директорката да се върне на работа за да я попитам лично кога ще започнат да отопляват.

Общи условия

Активация на акаунт