Развод и пак заедно

  • 6 280
  • 80
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 167
Jade, разбирам те напълно и те поздравявам за различната позиция.   bouquet
Мисля, че отговорва на върпоса на авторката е в това дали се обичате или не. Ако се обичате - всичко може - разведене или не ще бъдете щастливи, което е важно. Вече, когато се правят сметки за имоти, пари и други облаги това няма нищо общо с Любовта и аз не го разбирам.

Аз познавам такова семейство направо са цирк,разведоха се без да спират половия си живот заедно, а сега са гаджета и плануват сватба doh даже той и поръча кола да и купува и т.н. направо се чудя как е възможно това,а и пропуснах да ви кажа,че сега са влюбени ужасно много един в друг.

Тази история ми хареса . Живота наистина е вълнуващ Grinning

# 46
  • София
  • Мнения: 4 066
   Jade, сега разбрах позицията ти. Смешна ми е, но си е твоя, всеки има право на собствен живот.  Peace Защо възприемаш брака като "завързване" ? Завързването е в главата, с подпис или не ти ще си все толкова вързана, колкото искаш. Бракът няма смисъл, няма основателна причина да съществува, за гражданския говоря. Бракът е любов и безкрайно доверие, за мен няма разлика между брак и съвместно съжителство. В този ред на мисли, да се преструваш,че даваш "свобода" на партньора , като щедро се разведеш с него  Laughing, ми е безкрайно смешно. Но, пак казвам, това си е твоята позиция и аз я уважавам.  Hug
    А и темата беше малко по-различна. За човечеца разводът е възпитателна, дори наказателна мярка.  Shocked ooooh! Тя не го слуша и той ще се разведе с нея, но пак ще живеят заедно, щото на льольото тя му е удобна. Хем иска да е Мъж, хем не му стига сулукът!  hahaha

# 47
  • Мнения: X
Да,това е разликата.Той иска да се развежда,един вид,за да я накаже,че не /слушала/.
И то точно,когато трябва да се сдобият с ново жилище... newsm78 как да не се усъмниш?!
А относно твоята позиция Jade , нещо хем ми е ясна,хем...aunt Ogg ти го е казала,бракът е в главата ти...дали ще е с подпис или не...разводът по тази причина е най-малкото глупав...
Не се ли замисляш,че няма как да скриеш този факт от децата...какъв ще е отговорът ти на въпроса: Защо сте се развели?Защо живеете заедно?Не се ли обичате?Едва ли ще чакаш да станат на 20,за да разберат подбудите ти.

# 48
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 925
Не се ли замисляш,че няма как да скриеш този факт от децата...какъв ще е отговорът ти на въпроса: Защо сте се развели?Защо живеете заедно?Не се ли обичате?Едва ли ще чакаш да станат на 20,за да разберат подбудите ти.
Децата ми нямат нищо общо с брака ми. Те са заченати с любов и това дали имам или не развод с баща им не ги касае изобщо. Все пак решението за брак се взема без тях, за развод - също.
Те си остават в същото жилище, със същите родители и абсолютно същото отношение.

Ако все пак ме попитат "Защо сте се развели", със сигурност няма да чакам да навършат 20, ще отговоря с това, което написах и по-горе.

# 49
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Jade , уважавам твоята позиция, макар че според мен е малко... да кажем зациклена на тема подпис, но щом вие се чувствате добре - значи така е трябвало да стане.

Обаче доколкото разбрах от поста на авторката - тук проблемът е друг. Господинчото е изтъкнал за повод на развода факта, че жена му не е достатъчно смирена за неговия вкус. Тоест използва развода за наказание. Което според мен е подло и гадно. И много прозрачно. А под него прозира още нещо - още по-подло и гадно. Така че не виждам паралела между твоя случай и този от темата.

# 50
  • Мнения: 36 096
Какви бяха подбудите ми? Ще обясня. Нищо общо с финансовата страна на въпроса. Като чета по-горе излиза, че всеки брак е преди всичко пари, облаги и удобства. Повдига ми се от това  Sick
Затова и промених отношението си към брака. Сега съжалявам, че съм се омъжила, но не заради човека, който съм избрала, а заради цялата нелепост на брака - да те вкара в релсите и да ти създаде социален и материален статус.
Аз мога и без брак да обичам, децата ми могат да са щастливи с двамата си родители и без те да са женени, а мъжа ми няма нужда да знае, че съм вързана за него. Лошото е, че преди 6 години не се замислях за това и постъпих като всички - пих шампанско, чупих пита и обещавах невъзможното  Mr. Green

Много, много ми е приятно да прочета истински адекватно мнение по въпроса   bouquet
толкова ми е омръзнало да отговарям защо съм с някого от 13 години, имаме две деца и не сме подписали и нямаме намерение да го правим  Twisted Evil

Джейд,  Heart Eyes

# 51
  • София
  • Мнения: 4 066
Бубанка, няма никакво значение дали си подписала или не. Вие сте си семейство-живеете заедно, имате деца, държите се като семейство. Не знам какво толкова има за обясняване, освен на разните баби,лели,стринки и пр. Не вярвам приятелите ти да се учудват или да го мислят за странно.  Grinning За какви релси става въпрос, при положение,че поне 30% от двойките живеят без брак. Вече е много по-екзотично да се сключи брак без да е бременна жената и без да има нужда от документи -кредит, гражданство и т.н.  Joy Но да се разведеш, щото уж да си получи той свободата...смешки! Той човек насила свободен не става, нали. Както и да е, аз приемам и двете форми, стига всеки да си поема отговорността. Щото какво като са подписали и после и дава по 40лв за дете? Какъв материален статус е това,че да ти е стимул за нещо?
НО ако мъжът ти изтъкне като причина за отказ от брак това, че не готвиш, не чистиш и не слушаш толкова, колкото той иска? Ммм, я кажи каква ще ти е позицията? smile3515

# 52
  • Мнения: 36 096
Бубанка, няма никакво значение дали си подписала или не. Вие сте си семейство-живеете заедно, имате деца, държите се като семейство. Не знам какво толкова има за обясняване, освен на разните баби,лели,стринки и пр. Не вярвам приятелите ти да се учудват или да го мислят за странно.  Grinning


вече не се учудват, макар всички да се изпожениха след нас  Laughing


Цитат
НО ако мъжът ти изтъкне като причина за отказ от брак това, че не готвиш, не чистиш и не слушаш толкова, колкото той иска? Ммм, я кажи каква ще ти е позицията? smile3515

права си, нелепо е, излязохме извън темата на момичето

пп аз не съм от послушните, да не би това да е тайната причина все още да съм мома  Grinning

# 53
Много нелепа ситуация от която ще ми е много трудно да изляза.Вчера получих препис от молбата за развод боля ме много,а от мъжа ми вече 2 дни няма и следа

# 54
  • Мнения: X
Това би трябвало да отговори на много от въпросите ти...
Jade, не мисля,че ако кажеш на едно 10 или 12-13 годишно дете "Разведох се с баща ти,защото го обичам."  newsm78 то ще те разбере.Това имах предвид,като казах,че ще трябва да чакаш да станат на 20.Аз не го разбирам,камо ли едно дете...
И според мен пак не е адно и също ,когато те попитат за родителите ти ,да кажеш "Те са разведени." или "Те живеят на съвместни начала."Имам син на 12 и съм ги чувала как обсъждат родителите на 2 от децата ,които са разведени...за протокола,не знам дали живеят заедно...
А дали с брак или без...щом човек е решил да живее с някого,той неминуемо се вкарва в някакви релси,коловози и тем подобни линии...една хартийка нищо не променя...а ако един мъж иска да се чувства свободен ,един подпис няма да го спре...както личи от много от темите тук...

# 55
Точно така постъпих и аз, като съпруга ти, когато подадох молба за развод. Сега след като развода е факт разбрах, че съм го изиграла по жесток начин, но нямах смелост да му кажа истинската причина, че има друг в живота ми. Заблуждавах го, че само на документи и това нищо не значи, но сега се чувствам гадно. Е, то мина доста време, но все пак като се сетя и ми идва да си нацеля един. Thinking

# 56
  • София
  • Мнения: 4 066
Бубанка, така е! Мома ще си седиш докато не се научиш да слушаш, ама-ха! Crossing Arms

Авторката, как така няма и следа? Изобщо не го знаеш къде е?! Кво да ти кажа-с развод или без, той вече май е налице. Оправяйте си документите и изчезвай. Очевидно не те уважава особено, щем даже не е благоволил да се обади...

# 57
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 925
Но да се разведеш, щото уж да си получи той свободата...смешки!
Ох, или аз не мога да обяснявам или вие не ме разбирате. Никъде не съм казала, че искам да му давам свобода с този жест. Той си е бил свободен винаги, както и аз.
Всичко това с фиктивния развод е просто символично. Да, безсмислено е, но е също толкова безсмислено, колкото да си останеш женен, щом си спрял да вярваш в брака, като официална форма на съжителство.
Вероятно за вас е неразбираемо - ок. Приемаме различията си и толкова.
Всичко това по-горе го написах не за да ви скандализирам със "смешното" си решение, а да ви кажа, че има и други хора, които биха предприели подобна крачка, като причините за това на са задължително финансови, материални или социални изгоди.

Не мога да знам какъв е конкретния случай, но ако ми се случваше на мен нямаше да искам съвет оттук, най-малкото, че потребителите тук и представа си нямат що за човек е съответния мъж. Преценката им е чисто субективна, изградена на базата на това, което е написала гостенката. Не се наемам да давам съвети, нито да квалифицирам, защото причините за подобно желание от негова страна могат да са много, а гостенката е тази, която трябва да си прегледа връзката и да открие има или няма проблеми в нея и от какво естество са.

# 58
  • Мнения: 476
Имам основателна причина да се разведа и тя е, че брака ми няма основателна причина да съществува...

Прочетох това изречение поне 10 пъти, само защото ми беше трудно да повярвам, че някой с едно изречение е изказал мнението ми по този въпрос. Поздравления.
Единствената разлика е, че моето отношение към брака не се промени след сключването му. Аз преди да го направя имах вече изградена представа и не исках да се обвързвам с безмислието му, но ми се наложи за съжаление. Почти съм сигурна, че и мъжът ми мислеше така.

# 59
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Много нелепа ситуация от която ще ми е много трудно да изляза.Вчера получих препис от молбата за развод боля ме много,а от мъжа ми вече 2 дни няма и следа

Тез мъже полудяха ли нещо, що ли?

Май всички почнаха да се държат като пълни магарета /исках друга дума да използвам, ама айде/

Към авторката - като не те иска този мъж, каквото и да правиш, няма да останеш с него.  По-голяма глупост от тази за развод и съвместно съжителство не бях чувала. Всичко е продиктувано от скрити мисли, лъжа и лицемерие.
И въобще мъжете вече се страхуват да се държат като мъже и да си казват нещата право в очите..

По-добре късайте изведнъж и дано истинската ти голяма любов те чака зад ъгъла  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт