Развод и пак заедно

  • 6 274
  • 80
  •   1
Отговори
Здравейте мили момичета,искам да попитам как бихте реагирали ако мъжът ви ви каже че иска да се разведете-по документи, и след това да останете да живеете заедно newsm78

# 1
  • Мнения: 17 546
Е, само толкова ли? Все си мисля, че трябва да обясни по какъв повод иска подобно нещо. Иначе има хора, които заради материални и документни машинации правят подобни неща.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 735
Едва ли ще се съглася,но трябва и малко инфо от преди развода.Гадно ще ми е.В случая зависи каква е причината и какви са финансовите възможности и на двамата.Иначе доста възрастни двойки като се разведат продължават да живеят под един покрив,развода е бил факт много преди това.

# 3
Бяхме разделени около месец,от една седмица се виждаме,снощи ми каза че бил пуснал документи за развод и не могъл да си ги оттегли,каза че иска да се разведе защото вече го бил решил.Неговите претенции са че не сме се били разбирали и го било страх да остане семеен с мен,била съм имала лошо отношение към него и така съм щяла да се променя-да стана по добра и по смирена

# 4
  • Мнения: 17 546
Глупости! Не се хващай на подобни въдици. Като ще се развежда, до там. Не можел да си оттегли документите, дрън-дрън. Ти как смяташ, верно ли ще се промениш, ако си живеете заедно разведени? И дали наистина така ще стане? Някаква "шейна" ти се готви, на мен така ми изглежда.

# 5
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
иска да ебе по домашному дорде намери друга сякаш.

# 6
  • Мнения: X
И на мен ми звучи много подозрително.По-вероято е да става въпрос за някакви имуществени облаги или нещо подобно.По-добре говори с адвокат за различни варианти и възможности след развода-как точно стоят нещата в материално положение.

# 7
И аз мисля че е някаква пързалка,затова не знам как да реагирам.Та нима ако се разведем ще можем да градим семейство-никога.Имаме брак от 2год.скоро трябва да се нанесем в ново жилище,което е в къщата на родители те му и аз мисля че него го е страх от този факт-я ако му взема нещо Twisted Evilправи така че обувките ми да сочат винаги навън.

# 8
  • Мнения: X
Ти сама си отговаряш на някои въпроси.Защити се и не оставяй да те манипулират.След отговора ти почти съм сигурна,че става въпрос за материални и финансови неща.

# 9
  • Мнения: 17 546
скоро трябва да се нанесем в ново жилище,което е в къщата на родители те му и аз мисля че него го е страх от този факт-я ако му взема нещо
Заклевам се, че тук съзирам намесата на родителите му! А щом той се навива на подобно нещо... ба си човека... ooooh! Момиче, сериозно се замисли с какви хора си имаш работа.

# 10
  • Мнения: 378
Аз познавам такова семейство направо са цирк,разведоха се без да спират половия си живот заедно, а сега са гаджета и плануват сватба doh даже той и поръча кола да и купува и т.н. направо се чудя как е възможно това,а и пропуснах да ви кажа,че сега са влюбени ужасно много един в друг.

# 11
  • София
  • Мнения: 344
Не се връзвай на такива неща. Може да спре развода и сега, може и след първото дело. Най-вероятно ти замазва очите, за да не му създаваш проблеми и да не се опъваш при развода.
Намери си адвокат и добре си пресметни ходовете. Ако пък става въпрос за голяма любов тя ще оцелее и ще бъдете заедно отново.

# 12
  • Мнения: 12 674
Неговите претенции са че не сме се били разбирали и го било страх да остане семеен с мен,била съм имала лошо отношение към него и така съм щяла да се променя-да стана по добра и по смирена

E, чак пък развод. И един хубав бой върши работа.

# 13
  • Мнения: 71
Звучи особено ТЪПО.

Неговите претенции са че не сме се били разбирали и го било страх да остане семеен с мен,била съм имала лошо отношение към него и така съм щяла да се променя-да стана по добра и по смирена

Да му имам претенциите! Той какво - опитва се да те плаши или що? Дай да се разведем, пък ако не ме гледаш добре, ако не ми переш чорапите - шута и навън, щото сме разведени! Яяяя моля! Развеждай се и му вземи и малкото, което има сега! Циркаджия!

# 14
  • София
  • Мнения: 622
Каква голяма любов, какви пет лева. Нямаше да те въвлича в такива циркове. За мен тази връзка си е приключила щом се стига до тук. Намери си адвокат, вземи си своето, ако трябва протакай развода, за да видиш точно за какво става въпрос и ако питаш мен -обичаш го, не го обичаш- не ти трябва такъв мъж. А детенце има ли в картинката?

# 15
  • Мнения: 13 512
иска да ебе по домашному дорде намери друга сякаш.
Абсолютно! Това  положение е унизително.

# 16
  • Мнения: 2 175
Познавам доста такива семейства - в техните лучаи става дума за "внезапно" забогатяване и необходимост от прехвърляне на авоарите на нероднински лица..Затова се и развеждат, но иначе си остават заедно..
Обаче - и двамата са наясно, т.е обсъдили са го..

# 17
  • на майната си
  • Мнения: 425
Такава обида ако чуя, с гръм и трясък ще го напусна. Не споменаваш деца, ако нямате такива плюй си на петите и не се обръщай, този п..тьо нищо не заслужава. Виж ако имате деца, бих се амбицирала заради тях да му взема каквото докопам, но аз съм си зла  Twisted Evil.
2 години не са много - ще ги метнеш в графа несполучлива.
Ако причината е в имота и техните - още по-зле за него, а то на това си намирисва. Смирена - звучи като извадка от средновековен роман  #Cussing out.

# 18
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Не се връзвай на такива неща. Може да спре развода и сега, може и след първото дело. Най-вероятно ти замазва очите, за да не му създаваш проблеми и да не се опъваш при развода.
Намери си адвокат и добре си пресметни ходовете. Ако пък става въпрос за голяма любов тя ще оцелее и ще бъдете заедно отново.

Че и на последното дори.

Може да съм параноик, но според мен се опитват семейно да те изпързалят. За мен това означава, че си пътник по принцип и е въпрос на време да те изхвърлят като мръсно коте. Наеми си адвокат, и се махай от тоя зверилник.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 059
иска да ебе по домашному дорде намери друга сякаш.

Така си е!  Peace

# 20
  • Мнения: 130
Бяхме разделени около месец,от една седмица се виждаме,снощи ми каза че бил пуснал документи за развод и не могъл да си ги оттегли,каза че иска да се разведе защото вече го бил решил.Неговите претенции са че не сме се били разбирали и го било страх да остане семеен с мен,била съм имала лошо отношение към него и така съм щяла да се променя-да стана по добра и по смирена
ООООО я му тегли една...аман от тези мъже....еее това бива бива, ама и ние сме си виновни, че им позволяваме да ни правят на глупачки! Искал това, искал онова- мн иска!
Ама направо  smile3513
да хваща пътя!

# 21
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Хайде да се съберем 50-100 мами и да го набием тоя умник!  Twisted Evil Tired

# 22
  • Мнения: 1 062
Бъдещия ти бивш мъж, се е побъркал. Ти съгласна ли си "обувките ти да сочат винаги на вън"?
Хайде да се съберем 50-100 мами и да го набием тоя умник!  Twisted Evil Tired

Там съм.
генииииии, кажи си адреса моля.

# 23
  • Мнения: 71
Хайде да се съберем 50-100 мами и да го набием тоя умник!  Twisted Evil Tired

Само 50-100 ??  Mr. Green  afwitch  newsm29 jedi fight smile3517 angel008

# 24
  • Мнения: 1 796
скоро трябва да се нанесем в ново жилище,което е в къщата на родители те му и аз мисля че него го е страх от този факт-я ако му взема нещо
Заклевам се, че тук съзирам намесата на родителите му! А щом той се навива на подобно нещо... ба си човека... ooooh! Момиче, сериозно се замисли с какви хора си имаш работа.

Ммда на някаква интрижка понамирисва, ужас!
Разкарай го тоя умник Naughty

# 25
  • Мнения: 1 243
Ако това, че иска развод, за да те лиши от бъдещи материални облаги, е истина....Само мога да кажа, егати мъжа  Sick Не си заслужава дори и да мислиш по въпроса дали да бъдете заедно. Остави го да върви при маминка,а ти си подреди живота.  Hug

# 26
  • Мнения: 1 447
Ако това, че иска развод, за да те лиши от бъдещи материални облаги, е истина....Само мога да кажа, егати мъжа  Sick Не си заслужава дори и да мислиш по въпроса дали да бъдете заедно. Остави го да върви при маминка,а ти си подреди живота.  Hug
Напълно съм съгласна.

# 27
  • Мнения: 1 886
А бе, к'ви са тези мъжеее,бе, пълен ужас! Не само бой: бой и е..ане, че да види какво е да си прее.ан!

# 28
  • Мнения: 36 043
иска да ебе по домашному дорде намери друга сякаш.

анджък!

# 29
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
брей какви емоции ....
да се обеси казвате а ? преди това да се изнасили и измъчва .... брех да му се невиди.
ако въпроса беше за даден от мъж в подобна ситуация нея щяхте ли да искате да я линчувате след здрав ебан?

# 30
  • Мнения: 130
брей какви емоции ....
да се обеси казвате а ? преди това да се изнасили и измъчва .... брех да му се невиди.
ако въпроса беше за даден от мъж в подобна ситуация нея щяхте ли да искате да я линчувате след здрав ебан?


мн ясно, че не!

# 31
  • Мнения: 1 447
брей какви емоции ....
да се обеси казвате а ? преди това да се изнасили и измъчва .... брех да му се невиди.
ако въпроса беше за даден от мъж в подобна ситуация нея щяхте ли да искате да я линчувате след здрав ебан?


Ами остава да бъде пусната такава тема от мъж,та да видим какви ще са отговорите.

# 32
  • Мнения: 206
Скоро за такъв селски тарикат не бях чувала !!!
'ма мноо нагъл тоя бе !
Съгласна с всичко казано до тук ! За боя също!

# 33
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ти си познаваш човека... на теб как ти се вижда това извинение?

# 34
  • София
  • Мнения: 2 952
Бий му шута и го забрави.
Момичете, не се хабете да се събирате 50-100 по тъпи поводи, по-добре пийте по бира.... Не заслужава да се занимавате с него. Искал смирена жена, такива приказки ме карат да ми се обръща обяда  Sick Sick Sick

# 35
  • Мнения: 71
Бий му шута и го забрави.
Момичете, не се хабете да се събирате 50-100 по тъпи поводи, по-добре пийте по бира.... Не заслужава да се занимавате с него. Искал смирена жена, такива приказки ме карат да ми се обръща обяда  Sick Sick Sick

Че тя бирата после за отмора  Mr. Green .

Сериозно - по темата отново - тоя човек крои нещо, ама вземи го преслушай по-подробно. Направи се на съгласна, поразпитай го да видиш накъде бие и после...със сопата по главата и да му дойде акъла.

# 36
  • Мнения: 190
Ами разведи се с него, но му измъкни, каквото можеш. Казваш, че месец сте били разделени и след това е поискал развод - предполагам, че имате проблеми във взаимоотношенията си от известно време, т е проблемите не са настъпили с иска му за развод.

# 37
  • Мнения: 2 673
Тук ми намирисва на две неща.
Първо - тоя доста често вечеря с мама а тя му готви ...спести си мъкненето на буркани от "мама" в новия дом.
Втори - щом си те иска и  hahahaразведена, явно в леглото си му допадаш..Къде къде е по-лоша алтернатива да си легне с майка си  Whistling
пред голяма дилема е момчето, но щом е решил нека се развежда, ако на теб ти е добре - не се съгласявай поне за година ще му отровиш нервите.. Mr. Green

# 38
  • Мнения: 355
Здравей, хубаво са ти казали момичетата - задължително се консултирай с адвокат. Аз се абстрахирам от чувства в момента, защото иначе не знам какви думи бих му хвърлила на твоя, но за мен професионално нещата изглеждат така:
Вие сте семейство и се местите в ново жилище. Предполагам, че в закупуването на това жилище не участваш финансово (нали е в къщата на родителите му). Независимо от това, даже и да не се превърне в СИО (семейна имуществена общност), т.е. по документи да е само негово, че дори и на родителите му, то е вашето семейно жилище. При развод, особено ако имате и деца, съдът ще постанови (може и временно, може и до навършване на пълнолетие на децата) в жилището да останеш ти. То няма да стане твое, в никакъв случай, но ще имаш правото да го ползваш, да живееш в него определено време. Тук се взимат предвид много обстоятелства - деца и тяхната възраст, имаш ли друго жилище на твое име, в същия град ли е и т.н. Освен това в случай, че мъжът ти реши да се разпореди с това жилище (продажба, ипотека) задължително е необходимо и твоето съгласие, независимо, че не си собственик по документи, по простата причина, че живееш там с него и си му жена. Възможно е да има и други  имотни причини, пак с цел избягване придобиването им на общо име.
Все пак не мога да се сдържа и да не напиша, че като съпруга и майка на две малки деца подобен род прояви просто ме хвърлят в оркестъра. Това е изключително непочтено поведение от страна на човека, с който си се събрала да бъдеш най-близка в целия си живот, да споделяте всичко - за добро и лошо и ех..романтика и лоялност някаква, да му се невиди. Много добре си помисли с какъв човек си лягаш всякак вечер и какви ти ги крои зад гърба, че няма и почтеност малко да ти каже каква всъщност е работата. Аз много добре бих си помислила и за деца от този мъж, аман от ...(не, няма да го напиша, сещайте се)!

# 39
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Здравейте мили момичета,искам да попитам как бихте реагирали ако мъжът ви ви каже че иска да се разведете-по документи, и след това да останете да живеете заедно newsm78
Аз пък ще отговоря на този въпрос точно.
Всъщност не на мен са ми предлагали подобно нещо, а аз го предложих преди няколко месеца на съпруга си. Той не се съгласи и все още сме женени. Не се съгласи, защото спред него така сме щели да задраскаме едно събитие, което беше много весело и много наше, а именно - сватбата.

Какви бяха подбудите ми? Ще обясня. Нищо общо с финансовата страна на въпроса. Като чета по-горе излиза, че всеки брак е преди всичко пари, облаги и удобства. Повдига ми се от това  Sick
Затова и промених отношението си към брака. Сега съжалявам, че съм се омъжила, но не заради човека, който съм избрала, а заради цялата нелепост на брака - да те вкара в релсите и да ти създаде социален и материален статус.
Аз мога и без брак да обичам, децата ми могат да са щастливи с двамата си родители и без те да са женени, а мъжа ми няма нужда да знае, че съм вързана за него. Лошото е, че преди 6 години не се замислях за това и постъпих като всички - пих шампанско, чупих пита и обещавах невъзможното  Mr. Green

# 40
  • София
  • Мнения: 4 059
Обясни тогава защо искаше да се разведеш и да продължите да живеете заедно? Rolling Eyes

# 41
  • София
  • Мнения: 622
Джейд, правилно ли разбирам- предложила си на мъжа си да се разведеш с него, за да му покажеш, че го обичаш?

# 42
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Обясни тогава защо искаше да се разведеш и да продължите да живеете заедно? Rolling Eyes
Аз май го обясних, но щом не е станало ясно...
Защото нямам нужда да бъда завързана за леглото, в което и без това лягам всяка вечер, по собствено желание!

Да, Елито, правилно разбираш. Може и да звучи глупаво за някого, но точно това беше идеята ми. А той я разбра, макар да беше шокиран доста в началото.

# 43
  • Мнения: 12 674
Джейд, поради тези причини много хора не се женят. Но да тръгнеш да се развеждаш без основателна причина - не го разбирам.

# 44
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Вероятно е трудно да бъде разбрано от страничен човек. Аз не претендирам за правота, просто разбиранията ми се промениха доста след като семейството ни мина през определени перипетии. На базата на тях и на начина по който ги преживяхме, реших да му предложа развод, като подарък за 6-тата годишнина от сватбата ни. Знам, че звучи лудо, но ако всички бяхме последователни и праволинейни... света щеше да е толкова скучен Mr. Green
Шегата настрана, не съм се отказала от тази идея, просто чакам той да стане готов за нея.

Имам основателна причина да се разведа и тя е, че брака ми няма основателна причина да съществува...

# 45
  • Мнения: 167
Jade, разбирам те напълно и те поздравявам за различната позиция.   bouquet
Мисля, че отговорва на върпоса на авторката е в това дали се обичате или не. Ако се обичате - всичко може - разведене или не ще бъдете щастливи, което е важно. Вече, когато се правят сметки за имоти, пари и други облаги това няма нищо общо с Любовта и аз не го разбирам.

Аз познавам такова семейство направо са цирк,разведоха се без да спират половия си живот заедно, а сега са гаджета и плануват сватба doh даже той и поръча кола да и купува и т.н. направо се чудя как е възможно това,а и пропуснах да ви кажа,че сега са влюбени ужасно много един в друг.

Тази история ми хареса . Живота наистина е вълнуващ Grinning

# 46
  • София
  • Мнения: 4 059
   Jade, сега разбрах позицията ти. Смешна ми е, но си е твоя, всеки има право на собствен живот.  Peace Защо възприемаш брака като "завързване" ? Завързването е в главата, с подпис или не ти ще си все толкова вързана, колкото искаш. Бракът няма смисъл, няма основателна причина да съществува, за гражданския говоря. Бракът е любов и безкрайно доверие, за мен няма разлика между брак и съвместно съжителство. В този ред на мисли, да се преструваш,че даваш "свобода" на партньора , като щедро се разведеш с него  Laughing, ми е безкрайно смешно. Но, пак казвам, това си е твоята позиция и аз я уважавам.  Hug
    А и темата беше малко по-различна. За човечеца разводът е възпитателна, дори наказателна мярка.  Shocked ooooh! Тя не го слуша и той ще се разведе с нея, но пак ще живеят заедно, щото на льольото тя му е удобна. Хем иска да е Мъж, хем не му стига сулукът!  hahaha

# 47
  • Мнения: X
Да,това е разликата.Той иска да се развежда,един вид,за да я накаже,че не /слушала/.
И то точно,когато трябва да се сдобият с ново жилище... newsm78 как да не се усъмниш?!
А относно твоята позиция Jade , нещо хем ми е ясна,хем...aunt Ogg ти го е казала,бракът е в главата ти...дали ще е с подпис или не...разводът по тази причина е най-малкото глупав...
Не се ли замисляш,че няма как да скриеш този факт от децата...какъв ще е отговорът ти на въпроса: Защо сте се развели?Защо живеете заедно?Не се ли обичате?Едва ли ще чакаш да станат на 20,за да разберат подбудите ти.

# 48
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Не се ли замисляш,че няма как да скриеш този факт от децата...какъв ще е отговорът ти на въпроса: Защо сте се развели?Защо живеете заедно?Не се ли обичате?Едва ли ще чакаш да станат на 20,за да разберат подбудите ти.
Децата ми нямат нищо общо с брака ми. Те са заченати с любов и това дали имам или не развод с баща им не ги касае изобщо. Все пак решението за брак се взема без тях, за развод - също.
Те си остават в същото жилище, със същите родители и абсолютно същото отношение.

Ако все пак ме попитат "Защо сте се развели", със сигурност няма да чакам да навършат 20, ще отговоря с това, което написах и по-горе.

# 49
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Jade , уважавам твоята позиция, макар че според мен е малко... да кажем зациклена на тема подпис, но щом вие се чувствате добре - значи така е трябвало да стане.

Обаче доколкото разбрах от поста на авторката - тук проблемът е друг. Господинчото е изтъкнал за повод на развода факта, че жена му не е достатъчно смирена за неговия вкус. Тоест използва развода за наказание. Което според мен е подло и гадно. И много прозрачно. А под него прозира още нещо - още по-подло и гадно. Така че не виждам паралела между твоя случай и този от темата.

# 50
  • Мнения: 36 043
Какви бяха подбудите ми? Ще обясня. Нищо общо с финансовата страна на въпроса. Като чета по-горе излиза, че всеки брак е преди всичко пари, облаги и удобства. Повдига ми се от това  Sick
Затова и промених отношението си към брака. Сега съжалявам, че съм се омъжила, но не заради човека, който съм избрала, а заради цялата нелепост на брака - да те вкара в релсите и да ти създаде социален и материален статус.
Аз мога и без брак да обичам, децата ми могат да са щастливи с двамата си родители и без те да са женени, а мъжа ми няма нужда да знае, че съм вързана за него. Лошото е, че преди 6 години не се замислях за това и постъпих като всички - пих шампанско, чупих пита и обещавах невъзможното  Mr. Green

Много, много ми е приятно да прочета истински адекватно мнение по въпроса   bouquet
толкова ми е омръзнало да отговарям защо съм с някого от 13 години, имаме две деца и не сме подписали и нямаме намерение да го правим  Twisted Evil

Джейд,  Heart Eyes

# 51
  • София
  • Мнения: 4 059
Бубанка, няма никакво значение дали си подписала или не. Вие сте си семейство-живеете заедно, имате деца, държите се като семейство. Не знам какво толкова има за обясняване, освен на разните баби,лели,стринки и пр. Не вярвам приятелите ти да се учудват или да го мислят за странно.  Grinning За какви релси става въпрос, при положение,че поне 30% от двойките живеят без брак. Вече е много по-екзотично да се сключи брак без да е бременна жената и без да има нужда от документи -кредит, гражданство и т.н.  Joy Но да се разведеш, щото уж да си получи той свободата...смешки! Той човек насила свободен не става, нали. Както и да е, аз приемам и двете форми, стига всеки да си поема отговорността. Щото какво като са подписали и после и дава по 40лв за дете? Какъв материален статус е това,че да ти е стимул за нещо?
НО ако мъжът ти изтъкне като причина за отказ от брак това, че не готвиш, не чистиш и не слушаш толкова, колкото той иска? Ммм, я кажи каква ще ти е позицията? smile3515

# 52
  • Мнения: 36 043
Бубанка, няма никакво значение дали си подписала или не. Вие сте си семейство-живеете заедно, имате деца, държите се като семейство. Не знам какво толкова има за обясняване, освен на разните баби,лели,стринки и пр. Не вярвам приятелите ти да се учудват или да го мислят за странно.  Grinning


вече не се учудват, макар всички да се изпожениха след нас  Laughing


Цитат
НО ако мъжът ти изтъкне като причина за отказ от брак това, че не готвиш, не чистиш и не слушаш толкова, колкото той иска? Ммм, я кажи каква ще ти е позицията? smile3515

права си, нелепо е, излязохме извън темата на момичето

пп аз не съм от послушните, да не би това да е тайната причина все още да съм мома  Grinning

# 53
Много нелепа ситуация от която ще ми е много трудно да изляза.Вчера получих препис от молбата за развод боля ме много,а от мъжа ми вече 2 дни няма и следа

# 54
  • Мнения: X
Това би трябвало да отговори на много от въпросите ти...
Jade, не мисля,че ако кажеш на едно 10 или 12-13 годишно дете "Разведох се с баща ти,защото го обичам."  newsm78 то ще те разбере.Това имах предвид,като казах,че ще трябва да чакаш да станат на 20.Аз не го разбирам,камо ли едно дете...
И според мен пак не е адно и също ,когато те попитат за родителите ти ,да кажеш "Те са разведени." или "Те живеят на съвместни начала."Имам син на 12 и съм ги чувала как обсъждат родителите на 2 от децата ,които са разведени...за протокола,не знам дали живеят заедно...
А дали с брак или без...щом човек е решил да живее с някого,той неминуемо се вкарва в някакви релси,коловози и тем подобни линии...една хартийка нищо не променя...а ако един мъж иска да се чувства свободен ,един подпис няма да го спре...както личи от много от темите тук...

# 55
Точно така постъпих и аз, като съпруга ти, когато подадох молба за развод. Сега след като развода е факт разбрах, че съм го изиграла по жесток начин, но нямах смелост да му кажа истинската причина, че има друг в живота ми. Заблуждавах го, че само на документи и това нищо не значи, но сега се чувствам гадно. Е, то мина доста време, но все пак като се сетя и ми идва да си нацеля един. Thinking

# 56
  • София
  • Мнения: 4 059
Бубанка, така е! Мома ще си седиш докато не се научиш да слушаш, ама-ха! Crossing Arms

Авторката, как така няма и следа? Изобщо не го знаеш къде е?! Кво да ти кажа-с развод или без, той вече май е налице. Оправяйте си документите и изчезвай. Очевидно не те уважава особено, щем даже не е благоволил да се обади...

# 57
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Но да се разведеш, щото уж да си получи той свободата...смешки!
Ох, или аз не мога да обяснявам или вие не ме разбирате. Никъде не съм казала, че искам да му давам свобода с този жест. Той си е бил свободен винаги, както и аз.
Всичко това с фиктивния развод е просто символично. Да, безсмислено е, но е също толкова безсмислено, колкото да си останеш женен, щом си спрял да вярваш в брака, като официална форма на съжителство.
Вероятно за вас е неразбираемо - ок. Приемаме различията си и толкова.
Всичко това по-горе го написах не за да ви скандализирам със "смешното" си решение, а да ви кажа, че има и други хора, които биха предприели подобна крачка, като причините за това на са задължително финансови, материални или социални изгоди.

Не мога да знам какъв е конкретния случай, но ако ми се случваше на мен нямаше да искам съвет оттук, най-малкото, че потребителите тук и представа си нямат що за човек е съответния мъж. Преценката им е чисто субективна, изградена на базата на това, което е написала гостенката. Не се наемам да давам съвети, нито да квалифицирам, защото причините за подобно желание от негова страна могат да са много, а гостенката е тази, която трябва да си прегледа връзката и да открие има или няма проблеми в нея и от какво естество са.

# 58
  • Мнения: 476
Имам основателна причина да се разведа и тя е, че брака ми няма основателна причина да съществува...

Прочетох това изречение поне 10 пъти, само защото ми беше трудно да повярвам, че някой с едно изречение е изказал мнението ми по този въпрос. Поздравления.
Единствената разлика е, че моето отношение към брака не се промени след сключването му. Аз преди да го направя имах вече изградена представа и не исках да се обвързвам с безмислието му, но ми се наложи за съжаление. Почти съм сигурна, че и мъжът ми мислеше така.

# 59
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Много нелепа ситуация от която ще ми е много трудно да изляза.Вчера получих препис от молбата за развод боля ме много,а от мъжа ми вече 2 дни няма и следа

Тез мъже полудяха ли нещо, що ли?

Май всички почнаха да се държат като пълни магарета /исках друга дума да използвам, ама айде/

Към авторката - като не те иска този мъж, каквото и да правиш, няма да останеш с него.  По-голяма глупост от тази за развод и съвместно съжителство не бях чувала. Всичко е продиктувано от скрити мисли, лъжа и лицемерие.
И въобще мъжете вече се страхуват да се държат като мъже и да си казват нещата право в очите..

По-добре късайте изведнъж и дано истинската ти голяма любов те чака зад ъгъла  bouquet

# 60
  • Мнения: 130
няма истински мъже- само природни недоразумения!

# 61
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Хайде да не обръщаме темата на феминизъм, а?
Истински мъже има там, където има истински жени. Ако край вас няма - замислете се!

# 62
  • Мнения: 130
Хайде да не обръщаме темата на феминизъм, а?
Истински мъже има там, където има истински жени. Ако край вас няма - замислете се!
Миличка не си права. Около мн истински жени се въртят не истински мъже! И ще си обръщам темата на феминизъм щом ми е кеф и щом ми е такова настроението. Ако не ти харесва - не чети!
И мъжете са го**да ! Това е!

# 63
  • Мнения: 130
хайде и един мъж да защитава и той не знае какво!

# 64
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
виждам че ще се развеждаш с мъжа ти който пропилява заплатата си по хазарт, но не мислиш ли, че е малко крайно да приравняваш всички мъже към него ?

така де, разбирам афекта ти.

# 65
  • Мнения: 130
виждам че ще се развеждаш с мъжа ти който пропилява заплатата си по хазарт, но не мислиш ли, че е малко крайно да приравняваш всички мъже към него ?

така де, разбирам афекта ти.
Да, прав си! Афектирана съм до крайна степен!
И честно казано не съм срещала или чувала за мъж който да не е или алкохолик, или женкар или комарджия или да не бие жена си! Не знам, може и да има някакви изключения, но те са много малко!

# 66
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
И честно казано не съм срещала или чувала за мъж който да не е или алкохолик, или женкар или комарджия или да не бие жена си! Не знам, може и да има някакви изключения, но те са много малко!
Аз съм срещала и не само съм срещала. Живея с човек, който нито е алкохолик, нито е женкар, нито е комарджия, нито някога ми е посягал.
И най-важното, не мисля, че съм изключение.

# 67
  • Мнения: X
Здравейте мили момичета,искам да попитам как бихте реагирали ако мъжът ви ви каже че иска да се разведете-по документи, и след това да останете да живеете заедно newsm78
аз списвам в съседния подфорум Родители, отглеждащи сами децата си. често срещано явление преди раздялата, и моят го беше предложил, и други много го бяха предложили. детски работи, незнаят какво искат и какво да правят и говорят глупости. оф, аман. на практика, такова нещо не се случва, чувала съм само за 1 такъв случай, развод, всеки с гадже, само дето живеят заедно, но нищо не е постарому, както той се опитва да ти каже, всичко да си остане по старому, само подписа да се махне, дрън дрън, няма такъв филм.

# 68
Развод,раздяла всичко което иска ще му дам.
Ами моите чувства,моята болка моят живот КАДЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ ОТИВАТ

# 69
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Мн знаеш дали не оправя някоя! Все едно ще ти каже!
Да, да, може би 2 наведнъж... Joy
Дори и да е така обаче, не бих го нарекла "говедо"... има достатъчно ценности в него, за да го принизя толкова.

Това, че ти си нямала късмет с мъжа ти, никак не ти дава право да слагаш всички под общ знаменател. Най-малкото говори за зле за теб и намалява прогресивно шансовете ти да срещнеш наистина стойностен човек.

# 70
  • София
  • Мнения: 622
И аз съм от изключенията. Само дето не знаех, че съм такава късметлийка.

# 71
  • Мнения: 130
Мн знаеш дали не оправя някоя! Все едно ще ти каже!
Да, да, може би 2 наведнъж... Joy
Дори и да е така обаче, не бих го нарекла "говедо"... има достатъчно ценности в него, за да го принизя толкова.

Това, че ти си нямала късмет с мъжа ти, никак не ти дава право да слагаш всички под общ знаменател. Най-малкото говори за зле за теб и намалява прогресивно шансовете ти да срещнеш наистина стойностен човек.
Хич и не искам да срещам! Не ми трябва някакъв си мъж за да съм щастлива!

# 72
  • Мнения: X
Затова и промених отношението си към брака. Сега съжалявам, че съм се омъжила, но не заради човека, който съм избрала, а заради цялата нелепост на брака - да те вкара в релсите и да ти създаде социален и материален статус.
Аз мога и без брак да обичам, децата ми могат да са щастливи с двамата си родители и без те да са женени, а мъжа ми няма нужда да знае, че съм вързана за него. Лошото е, че преди 6 години не се замислях за това и постъпих като всички - пих шампанско, чупих пита и обещавах невъзможното  Mr. Green
1:1 мойто мнение
добре, че съм разведена вече  Joy
втори път не бих се оженила, да не дава господ да ми се падне мъж, който държи на сватбата .... това ми е кошмара наяве
ами да, можем да си живеем заедно, да си се обичаме, деца да имаме и т.н., без да сме си омешали имотите и да сме си обещали, че цял живот ще се обичаме
щото човек се променя за 1 месец и не можеш никому нищо да обещаеш и да се заречеш, какво ще е и как ще се чувстваш след 1 година. и на себе си не можеш да обещаеш, че след 1 година няма да си се променил. мдам.

# 73
  • Мнения: X
Това, че ти си нямала късмет с мъжа ти, никак не ти дава право да слагаш всички под общ знаменател. Най-малкото говори за зле за теб и намалява прогресивно шансовете ти да срещнеш наистина стойностен човек.
не си права, това е момент от нейния живот, който ще мине
всеки разведен/разделен минава през периода 'пълна омраза към противоположния пол'. при много малък процент от хората тази омраза продължава цял живот. обикновено за по-малко от година нещата влизат в релси, и това при дълга връзка преди това.....

# 74
  • Мнения: 12 674
Имам основателна причина да се разведа и тя е, че брака ми няма основателна причина да съществува...

Твърдиш, че се обичате. Според мен това е доста добра причина.
Или смяташ, че бракът е само материално осигуряване. Не го разбирам и като завързване за легло. Много хора с брак се чувстват доста отвързани.

# 75
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
не си права, това е момент от нейния живот, който ще мине
Може би... не съм изпадала в подобна ситуация, но ме подразни излишния феминизъм.

Мария. Н, пожелавам ти момента да мине по-бързо и да заживееш спокойно и щастливо - със или без мъж...

# 76
  • Мнения: 2 448
виждам че ще се развеждаш с мъжа ти който пропилява заплатата си по хазарт, но не мислиш ли, че е малко крайно да приравняваш всички мъже към него ?

така де, разбирам афекта ти.
Да, прав си! Афектирана съм до крайна степен!
И честно казано не съм срещала или чувала за мъж който да не е или алкохолик, или женкар или комарджия или да не бие жена си! Не знам, може и да има някакви изключения, но те са много малко!

Ако ще правим обобщения и аз мога.Ето моето:
Мда, много са малко, и знаеш ли какво, падат им се жени пълни неблагодарници и не можещи да ги оценят на фона на боклуците, защото живеят с едно изключение,което приемат за даденост.


А по въпроса за фиктивния развод, аз също искам да се разведа с мъжа си по документи, защото вече сърбах един път попарата със съдебни дела, заради факта, че съм законната му половинка и не искам това да ме сполети и за в бъдеще. 
Макар, че мисля, че случая на авторката е съвсем друг.

# 77
  • Мнения: 130
не си права, това е момент от нейния живот, който ще мине
Може би... не съм изпадала в подобна ситуация, но ме подразни излишния феминизъм.

Мария. Н, пожелавам ти момента да мине по-бързо и да заживееш спокойно и щастливо - със или без мъж...
Благодаря! Извинявам се за "излишния феминизъм" и на всеки, който се чувства засегнат! Малко ми дойде на нагорно днес!

# 78
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Не, определено има много свестни мъже. Даже почти всички са такива.

Обаче мисля, че във всеки  един момент и най-прекрасният мъж може да започне да се държи като говедо с жена си.
Причините за охладняването и идиотското държание могат да бъдат всякакакви, понякога зависят от жената, понякога това просто се случва.

Възможно е години подред мъжа да е уважавал и обичал жена си, но в момента, в който се влюби в друга /само не казвайте, че е невъзможно/, да започне да се задушава при жена си, да не я понася и да я обижда.

Затова има и срещи и раздели.

А в случая съм категорична, че мъж който не смее да каже в очите на жена си че я напуска, е мухльо.

# 79
  • Мнения: 4
Не се притеснявай миличка и при мен се случи почти същото,но аз си събрах багажа и си заминах сега чакам документите.

# 80
  • Мнения: 2 099
Бяхме разделени около месец,от една седмица се виждаме,снощи ми каза че бил пуснал документи за развод и не могъл да си ги оттегли,каза че иска да се разведе защото вече го бил решил.Неговите претенции са че не сме се били разбирали и го било страх да остане семеен с мен,била съм имала лошо отношение към него и така съм щяла да се променя-да стана по добра и по смирена
Хахахаха хаа ха.Добра,смирена бля бля.Абе закъв ти е да живееш с него?Можеш ли да си добра и смирена?Майкоуу добра и смирена..изби рибата.Хай сбери му юларя и да върви да пасе.Явно не може да озапти една огън жена!Лека и успешна и вземи го остави тоя.

Общи условия

Активация на акаунт