Можем ли да направим нещо да спре най-после войната по пътищата

  • 2 536
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 502
       Докато няма строги наказания за виновниците,винаги ще е така. И докато се тиражират подобни тъпи статии също няма да се оправят нещата. Вижте:
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=290811&comments=1

Последна редакция: пн, 29 сеп 2008, 21:39 от maraidara

# 16
  • Мнения: 148
Стига,бе, хора, мисията може и да е възможна. Вярно, че основната работа е на държавните органи, но и обществото като цяло трябва да реагира
Би трябвало да въведат практика провинилите се шофьори да изкарват 1-2 седмици стаж - примерно скато санитари - в спешните отделения на болниците, защото там бол от ранени от катастрофи.
Мислих си също, че би могло да се подеме някаква кампания от медиите, както напр. миналата година събираха пари за изоставените деца /забравих как се казваше/. Да се включат звезди от различни поприща и да се направят поредица от репортажи със семейства, които са загубили някой или се е прибрал вкъщи инвалид, да се покажат, ако трябва, брутални кадри
Трябва да се промени просто съзнанието на хората, да им стане ясно, че само едно тяхно неправилно действие в рамките на няколко секунди би могло да се окаже фатално.

# 17
  • Мнения: 2 401
А хрумвало ли е на някой като види малоумен шофьор на пътя просто да звънне на полицията?
Аз преди седмица отбих, за да звъня, обаче на тел. 166, както и на 112 никой не го вдигна.

# 18
# 19
  • Мнения: 502
   Минзухар,аз веднъж исках да звънна заради един автобус. През целия път от София до Благоевград изпреварваше рисково и на опасни участъци. Но не можах да запомня номера му,а и нямаше как да си го запиша. Embarassed

# 20
  • Мнения: 253
Не можеш да накараш бай Иван яхнал новото Q 7 да кара нормално, иначе си мисля, че всеки би могъл да се старае повече и да намали скоростта
А това за мотористите изобщо не съм съгласна, те са хората, които най-много се пазят, защото катастрофите с мотори са сред тези с най-висока смъртност и най-тежки травми..
Като стана на въпрос - аз откакто видях една катастрофа с мотор на Тракия, за която изобщо не искам да разказвам само ще кажа, че се разревах..., вече се замислям доста повече за това дали шофирам безопасно ! Та мисълта ми е -може би това е начина, човек трябва да види с очите си една такава ужасна катастрофа, за да промени поведението си на пътя /колкото и ужасно да звучи/

# 21
  • Мнения: 1 840
Има начин да спре войната по пътищата - и той е да спазваме Правилника за движение по пътищата. Ама всички. До един. Друг начин няма. Това означава най-общо казано, да се кара в града със скорост до 50, извънградско - до 90 и на магистрала до 130 км/ч; да се спазват знаците за предимство, знака "Стоп" и знаците, забраняващи изпреварването. Докато повечето шофьори  си карат  "по свое осмотрение" и приема знаците като "препоръчителни", а не задължителни, катастрофите няма да намалеят. Измираме като пилци по пътищата и пак не ни увира акъла, всеки си мисли, че него не го касае, а вече буквално на всеки километър по пътищата има надгробни паметници. Явно свикнахме с това и за съжаление и
вече не ни прави впечатление. Съзнание нямаме вече, ето какъв е проблемът, липсва ни чувство за отговорност. Забравяме, че колата е оръжие и като се отнасяме безотговорно, умират и се осакатяват хора.

# 22
  • Мнения: 2 803
Маги ДС Peace

Смятам, че няма наказания за провинилите се. Превишена скорсто и алкохол - и това ако не са престъпници, за тях сурови наказания. Нагледах се на чудовищни гледки. Всеки ден съм зад волана, водя и дете.И все ще има някой смелчага да се прави на герой.

# 23
  • Мнения: 17 546
Не можеш да накараш бай Иван яхнал новото Q 7 да кара нормално...
Всъщност не е точно така, но не и за територията на България. Същият този гъзар, дето без да му мигне окото ще слезе на първият светофар и ще ти опре юмрук под брадата за това, че си му се "пречкал" по време на полета му, пътувайки през уикенда на развейпазар до Гърция, е неузнаваем. Кротък, примерен, отговорен шофьор, който държи изкъсо кончетата под капака и никак даже не му минава през ума да ги пришпорва, защото знае, че разходката ще му излезе тройна, като го спре полиция, а може и да нощува безплатно, но не в хотел... Там може, тук не! Тук нещата са овързани от това, че половината полицаи по пътя, кючек ще ти играят за някой лев (като в онзи виц) и въобще им е все тая с колко си карал, пил ли си или си се дрогирал, стига да се откупиш подобаващо. Другата причина е че всеки трети шофьор си е купил книжката и няма нито един час прекаран до инструктор. Пък и още доста фактори, все във вреда на живота на хората по пътищата.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Поне можем да си возим децата в столчета на задната седалка. Писна ми да гледам 2-3 годишни деца прави пред майките си със залепени носове за предното стъкло. Иначе майките съвестно овързани с колан...

# 25
  • Мнения: 2 241
Тук става въпрос за манталитет и култура, а те на нас ни липсват !!!
Ще ви разкажа нещо елементарно, което ми се случи в съседна Гърция.
Бяхме там на почивка и се върнахме миналата седмица. Първия ден,
в който пристигнахме в едно съвсем малко градче (например като Приморско)
с приятеля ми излизаме да се разходим. Тръгваме да пресичаме една улица
и още не сме стъпили на пешеходната пътека един гръцки шофьор ни спря на около
2-3 метра от нея. Не можете да си представите колко се изумих и стъписах.
Не мисля, че е редно да се изненадваме от това, че са ни направили
предимство, но ФАКТ Представяте ли си колко зле всъщност е положението
тук в милата ни родина, за да ни правят впечатление подобни неща.

# 26
  • Мнения: 419
Искам да можем, но за съжаление това няма да стане.
Защото полицията трябва да си върши работата, защото пешеходеца трябва да пресича където му е позволено, защото този с Q 7 трябва да разбере че е толкова смъртен, колкото тоя с ладата. . .
Искам да кажа милиони неща, но самата тема ми е адски болна, благодаря на Всевишния че аз и моят син сме живи и дано този, който мина на червено в центъра на София си спомня всяка вечер преди да заспи пълните със страх и сълзи очи на моето дете.

# 27
  • Мнения: 592
Само мога да съжалявам майките-шофьорки тук и да се моля да стигат винаги с децата си живи и здрави за където са тръгнали. От Крумово време насам /за тези които си спомнят отговора на въпроса: Как Крум е успял да победи силните авари?/ за българина единственото ефективно нещо са били неговите закони. За съжаление сме 21 век, демокрация... корупция и простотия.
Винаги съм казвал че ние няма да се оправим. Само Европа ще ни оправи, ако ние преди това не и разкажем играта. Казах!

# 28
  • Мнения: 2 401
Тя Европата ни почна вече. Ще плащаме за  неработещата с-ма за спешна помощ, ще плащаме за грабежите на монополистите, плащали сме сума пари за загубени в Страсбург дела и какво ли още не. Само дето тия плащания ние ги извършваме, щото сме Овци и не смеем/не ни се занимава да наритаме мързеливите задници на виновните.  Sick

# 29
  • Мнения: 592
Мизи, като гледам ква е умряла темата, а тази за телетъбис и Виктор или Павел направо правят на ден по страница, ми е ясно че още дълго ще плащаме ня батко и братко веселбата. Аз поне съм овца по зодия, ами  другите що са овци?

Общи условия

Активация на акаунт