цял ден не можем да свалим температурата

  • 7 346
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 566
аз също ти предлагам да я овиеш с мокър чаршаф и след като изсъхне д и сложиш мокри чорапи с оцет и вода ,също така под мишничките кърпи .И ако до час не свалите температурат идете до някой спешен център.Дано да се оправи  бързо.УСПЕХ Praynig

# 16
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Явно е вирус, а не настинка, за да поддържа толкова дълго време висока температура.
Аз давам сиропче съдържащо парацетамол 4 пъти на ден през 6 часа, а ако вдигне над 39 включвам сироп със съдържание на ибопруфен, той може да се дава само 3 пъти на ден с интервал минимум 6 часа! Мисля че всичко това го пише и на опаковките на сиропите.
Като наближи 40 правя ваничка с топла вода, температура 36-37 градуса и изкъпвам бебето, включително и главичката  Rolling Eyes
Добре че е облечено само по-боди, виж и температурата в стаята да не е много висока, за да може тялото да се охлажда по-добре.
За съжаление, антибиотикът в този случай няма да ти помогне  Crossing Arms

# 17
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
От "бабешките" лекове знам един,който е ефикасен и лесен за изпълнение:настъргваш суров кароф,слагаш го в чорапчетата и обуваш.Каквото и да пробваш дано бързо се оправите.

# 18
  • Мнения: 305
Мокри кърпи (или нещо друго подходящо) под мишниците, зад коленете и на ингвиналните гънки. Сменяй ги през определено време. Ще врещи, ама не му се връзвай  Wink
Вирус е, най-вероятно, дано го преодолеете бързо  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 175
Пълня ваничката с хладка вода, но не много студена, около 30-33 градуса, потапям го вътре за няколко минутки и температурата спада веднага с около градус поне. Но това е само за много високи температури, иначе не е препоръчително рязкото сваляне на температурата.

# 20
  • Мнения: 67
Редувам Нурофен с Панадол но не повече от 4 приема на ден, а като е много зор течен аналгин по капка на килограм. Само, дай с нещо сладичко,че много горчи да не повърне. Дано се проваи бързо.

# 21
  • София
  • Мнения: 928
Бабешки лек: белтък, оцет и 1 ч.л. сода се разбъркват и се мажат подмишките, свивките на ръцете и краката и стъпалцата. Досега съм го прилагала 2 пъти при температура над 39 и е помагало Peace. Дано помогне и на вас Praynig
Някой беше споменал течния аналгин. Казвали са ми, че ако продължи да качва над 39 и не е дошло времето за лекарството (Панадол, парацетамол или Ефералган) мога да дам 5 капки.
Скорошно оздравяване Peace

# 22
  • Мнения: 2 015
Аз ползвам Хексалгин за температурата Peace
Много съм доволна при висока температура сваля много бързо
Peace

# 23
  • Мнения: 560
Ако не можеш да свалиш температурана с друго, можеш да дадеш течен аналгин.
По една капка за килограм от теглото на детето. Ако е 10 кг. = 10 капки
Но мисля, че се прилага еднократно.

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
Еднократно на денонощие е аналгинът.

# 25
  • Мнения: 2 521
Течния аналгин и хексалгинът са едно и също нещо.За малки деца се дава хексалгин,но само когато нищо друго не помага.Аз редувам Панадол и Нурофен.Моята лекарка ми е казвала когато има много висока температура да прибавя няколко капки хексалгин когато давам панадола вечер-сваляло температурата по-бързо и за по-дълго време.Аз обаче това не съм го правила досега.Най-добре когато решиш да дадеш нещо повече за температура се обади на лекарката и я питай и нея.Аз винаги звъня и питам ако нещо ме притеснява или не съм сигурна Thinking

# 26
  • Мнения: 1 174
Редуват се Панадол и Нурофен през интервал от 4 часа.
Има едни лепенки Кул Пач мисля, че се казваха. Лепят се на челото и подпомагат процеса на сваляне на температурката.
От тези лепенки синът ми получи възпаление на очите,като плачеше и търкаше очички  му е влязло от гела явно,а той има мента.Педиатърът после ми каза,че не са препоръчителни за деца под 3 год.
Иначе и ние редувахме панадол с нурофен.Мокри кърпи,без оцет, мокри чорапи на крачетата.
А,  хексалгин вече,ако наближава 40 градуса и не се сваля.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Бъркам жълтък и оцет и го мажа с тампонче на крачетата.Слагам чорапки.
При нужда след 30-40мин повтаряш.
При нас помага. Peace

# 28
  • пак там
  • Мнения: 2 885
А лекарят какво казва? Щом не можеш толкова време да смъкнеш температурата... може би има и още нещо? (дано не съм права...)

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Кърпи с вода и оцет; слагаме го в коритото и обливаме със хладка вода; намокрям чифт чорапи и ги натривам със сапун (но не трябва да е течен, аз си купих един обикновен който ползвам само за това).Слагам му ги на краченцата и след 15-20 ги махам.От всички тези процедури сина ми пищи, но баща го държи, аз го тормозя....
Относно лекарствата за сваляне на Т не се съветвай във форумите, само с лекар!
Успех и бързо оздравяване!

Общи условия

Активация на акаунт