Уволниха полицаят, хванал цигани да късат знамето! Петиция

  • 8 511
  • 232
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 183
И аз съм тук с подпис.

# 91
  • Мнения: 3 695
Утре по Btv, в предаването "Тази сутрин" ще дават за полицая.  Peace

# 92
  • Мнения: 335
Имам чувството, че ползвателите на държавата от парламент и правителство, всички са собственици на телевизии.
Или оттам им броят комисионни за всяка скандална тема, тип "водеща новина" на сутрешен блок.

# 93
  • Мнения: 5 140
един подпис и от мен

# 94
  • London
  • Мнения: 292
Подписах.

# 95
  • Варна
  • Мнения: 25 262
Освен това мисля, че с подобни действия се насърчава чувството за безнаказаност у ромите.

Точно така е. А от друга страна се подклажда чувството на омраза и неприязън от българите към циганите, защото просто е абсурдно всички институции да ги галят с перце, сакън да не им накърнят правата. На хората просто им дойде до гуша от подобни изпълнения. Аз вече като чуя за стълкновение между българи и цигани, автоматично заемам позиция срещу циганите. Може би не винаги е справедливо, но до това води постоянното им толериране от властта и институциите. Че те имат повече права от всички други в тази държава.
п.п. Подписах петицията.

# 96
  • Мнения: 2 070
Един познат го осъдиха или глобиха, не съм сигурна, че след запой, минавайки покрай Общината на път за вкъщи, свалил знамето на НАТО, висят там българското, на ЕС и на НАТО. Камерите го хванали, но и полицаите май го видели и го гонили. Само споделям.

Нямам намерение да подписвам подобни подписки, националната идея е просто идея в главите на хората, същото са и разните му там символи. Това, че някакъв заблуден човек е късал знаме не ме обижда или засяга по никакъв начин лично. Нямам нужда от знаме, за да се легитимирам като българка, народността ми си има параметри определени от мен и откривам българското в неща, които аз съм си напълнила с идея за българско. Много повече ме дразни посегателството над човек, насилието и т.н. След време няма да има граници, държави, знамена, кво сте се размрънкали.

# 97
  • Мнения: 206
Абе аз ли не мога да схвана .....
"... бе обвинен от Военна прокуратура Сливен, че преди 4 месеца е превишил правата си, държейки се грубо и е малтретирал 6-ма цигани, които са скъсали българския национален флаг."
Баси , тоя да не е Арнолд Шварценегер - един малтретирал 6-ма"  ooooh!
А и нещо не се връзва :
"Чавдаров ги е видял, осветил ги е с фенерче и ги е изгонил от двора на училището."
"В жалбата се твърди, че той ги е обиждал и малтретирал и им е причинил стрес."
И какво е станало с "Циганите които са се хванали на бас кой пръв може да скъса флага на 3-метровия пилон." ?????

И с тези петиции какво мислите ще направим ?
Не че няма да поспиша ...Ще подпиша , естествено , но каква полза... Даже ето ви и този линк:
http://www.ombudsman.bg/index.php?page=contacts



Нямам намерение да подписвам подобни подписки, националната идея е просто идея в главите на хората, същото са и разните му там символи. Това, че някакъв заблуден човек е късал знаме не ме обижда или засяга по никакъв начин лично. Нямам нужда от знаме, за да се легитимирам като българка, народността ми си има параметри определени от мен и откривам българското в неща, които аз съм си напълнила с идея за българско. Много повече ме дразни посегателството над човек, насилието и т.н. След време няма да има граници, държави, знамена, кво сте се размрънкали.

ДеЩоВиди , споделям мнението ти  , но мен лично ме тревожи друго което се случва в жалката ни държавица.

"Като позитивна дискриминация (или обратна дискриминация) се определя политика или действие, които дават предимство или покровителстват групи с устойчиво недоминантно социо-политическо положение (обикновено етнически или расови малцинствата или жените).

Терминът е употребен за първи път в САЩ, за да опише политиката на компенсация на груповите вреди или от публичната власт, или от частните работодатели.[източник?] Първоначално тази политика е резултат на движението за граждански права, водено от чернокожите американци и други малцинства, към които се прилага позитивна дискриминация в преходни моменти от живота - при смяна на работодатели и жилище и при постъпване в учебно заведение. Положил основите на позитивната дискриминация (в САЩ известна като affirmative action) е президентът Кенеди през 1961 година. Продължава я Джонсън с наредба № 11246, според която работодатели, които получават федерални средства, трябва да предприемат мерки за увеличаване на броя на служители от малцинствени групи и жените. Най-видна е употребата на позитивна дискриминация във висшето образование. След Закона за гражданските права от 1964 година университетите започват да въвеждат официални и неофициални квоти за прием на малцинствени кандидати с цел да увеличат броя на студенти от групи, с традиционно ограничен достъп до висше образование.
Доколко положителната дискриминаци е успешна и разумна все още се обсъжда. В Европа дискриминацията от всякакъв вид, като резултат от привлеченото внимание на Европейския съд , е органичена.

# 98
# 99
  • Мнения: 3 695
След време няма да има граници, държави, знамена, кво сте се размрънкали.
След време може много работи да станат, кой знае, но сега това е закона:

"Който по какъвто и да е начин опетни герба, знамето или химна на Република България, се наказва с лишаване от свобода до две години или с глоба до три хиляди лева."

# 100
  • Мнения: 338
Дано има смисъл

# 101
  • Мнения: 4 678
Гласувах Peace

# 102
  • Мнения: 335
... Нямам намерение да подписвам подобни подписки...
След време няма да има граници, държави, знамена, кво сте се размрънкали.

Мисля, че губиш ценно време в обяснения тук, вместо да учиш децата си как да късат правилно българския флаг.




Едно случайно съвпадение с други мечтатели за бъдещето без граници:


Трима осъдени за оскверняване на трибагреника ни
http://news.ibox.bg/news/id_933888661
"Окръжният съд в Габрово наказа трима младежи с глоби и обществено порицание заради оскверняване на националния флаг на България, съобщи БНР.

Момчетата от севлиевското село Ряховците свалили трибагреника от пилона пред кметството, стъпкали го на земята и го скъсали.

За извършеното престъпление съдът реши двама от тях - Хасан и Ибрахим, да платят на държавата общо 2500 лв., а третият - непълнолетният им съучастник, съдебният състав наказа с обществено порицание.

То трябва да се изпълни като присъдата се прочете пред жителите на селото.

По думите на тримата, въздействието на алкохола, а не етнически подбуди са провокирали постъпката им.

Те обаче не посегнали на знамето на Европейския съюз, което редом до българското, се веело в центъра на селото, става ясно от материалите по делото."


И те улучили знамето, подлежащо на късане. Разбира се, случайно.
Съвпадението не е пълно, но да се надяваме, че някой международен съд ще компенсира потърпевшите с присъда срещу България за "съдебен произвол на етническа основа".

# 103
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Подписах и предадох на близки да направят същото

# 104
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Подписах, разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт