Колко дни преди термина, ви беше назначено секцио?

  • 6 349
  • 108
  •   1
Отговори
  • Мнения: 85
Здравейте! Аз съм в почти 37 г.с. и засега остава варианта - секцио, въпреки че исках нормално, но бебчо си има други планове  и не се обръща Laughing Та въпроса ми е - колко дни преди термина ви насрочиха дата за секцио? На мен ми насрочиха 10 дни преди термина, но се притеснявам, не е ли късно?При положение, че вървим от самото начало 10 дни напред  LaughingА и друго много ме притеснява от 2 месеца пия Магнерот 3 по 2 и не ми казаха кога да го спирам...или поне да намаля.Вече не трябва ли да го спра, или когато е секцио може и докрая?Не че не сам ги питала кога да го спра, но точен отговор не съм получавала.Много ви благодаря за отговорите!Добре, че ви има! Laughing

# 1
  • Мнения: 741
4 дни преди термин

# 2
  • Мнения: 4 111
В деня на термина.

# 3
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Първият път термин 25 Юли, родих на 16, значи 9 дни преди термин.
Сега втория термина ми беше 27 Август, родих на 14 , значи 13 дни преди термин.

# 4
  • Мнения: 864
Една седмица преди термина.
Пиех Магнерот до последно  Hug

# 5
  • Мнения: 2 960
Точно пет дни преди термина-до последно и аз пиех Магнерот и Но-шпа.

# 6
  • Мнения: 259
назначиха ми секцио веднага след като влязох в 38 г.с. и аз пиех Магнерот и Но-шпа

# 7
  • Мнения: 390
10 дни преди термина

# 8
  • Мнения: 11 018
9 дена преди термин.

# 9
  • Мнения: 4 784
Два дни преди термина родих секцио, но не планирано. Почти беше ясно, че ще е секцио раждането, но въпреки това изчакахме бебчо сам да си покаже.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Термин-3 юли.
Секцио-19 юни.
Значи 15 дни по-рано. Peace

# 11
  • Мнения: 85
Много ви благодаря за отговорите! Hug

# 12
  • Мнения: 1 440
Седмица преди термина.

# 13
  • Мнения: 592
Първото ми секцио беше точно на термина,а второто 12 дни преди термина

# 14
  • София
  • Мнения: 2 508
Да ви питам: има ли практика да изчакат раждането да започне и тогава да почнат секциото? newsm78

# 15
  • Мнения: 59
14 дни преди термина.

# 16
  • Мнения: 728
10 дена преди термина

# 17
  • София
  • Мнения: 6 011
Здравейте! Аз съм в почти 37 г.с. и засега остава варианта - секцио, въпреки че исках нормално, но бебчо си има други планове  и не се обръща Laughing Та въпроса ми е - колко дни преди термина ви насрочиха дата за секцио? На мен ми насрочиха 10 дни преди термина, но се притеснявам, не е ли късно?При положение, че вървим от самото начало 10 дни напред  LaughingА и друго много ме притеснява от 2 месеца пия Магнерот 3 по 2 и не ми казаха кога да го спирам...или поне да намаля.Вече не трябва ли да го спра, или когато е секцио може и докрая?Не че не сам ги питала кога да го спра, но точен отговор не съм получавала.Много ви благодаря за отговорите!Добре, че ви има! Laughing
Секциото ми беше 8 дни преди термина и то само защото аз настоявах. Лекарят искаше да се изчака максимално близо до термина. Другият път ще чакам по-търпеливо и до края.
Всеки ден в корема на мама е важен за бебето.
За Магнерота - питай си лекаря, който ти го е назначил, аз го пих до последно.


Да ви питам: има ли практика да изчакат раждането да започне и тогава да почнат секциото? newsm78
Няма такава практика, напротив, матката трябва да е без контракции по време на операцията. Естествено, тук не включвам секцио по спешност, което е ясно, че става при непредвидени обстоятелства.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 508
Ники, мерси много за отговора! Hug

# 19
  • Мнения: 4 335
Секциото ми беше насро4ено 14 дни преди термин,но беб4о реши,4е няма да 4ака до тогава.

# 20
  • Мнения: 207
Четири дни след термина. Човечето си беше решило скоро да не излиза  Wink

# 21
  • Мнения: 1 477
11 дни преди термина  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 5 786
При мен беше 2 дни преди термин.

# 23
  • Мнения: 140
4 дни преди термин

# 24
  • Мнения: 817
11 дни преди термина.А Магнерича го спрях в началото на 9-я месец.

# 25
  • Мнения: 344
4 дни преди термин

# 26
  • Мнения: 790
10 дни преди термин и магнерича го спрях 4 дни преди това

# 27
  • София
  • Мнения: 12 554
12 дена преди термин. Магнерот пих само осмия месец.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 227
11 дни преди термин. Магнезият си го пих до последно т.е. вечерта преди секциото.

# 29
  • Мнения: 1 311
Първият път - 2 дни след термин. Затова и беше секциото.
Вторият път - 2 дни преди термин.

# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Една седмица преди термина.
.......

 Peace не съм пила нищо

# 31
  • Мнения: 525
Докторът препоръча 5 - 7 дни преди термин. Дори по - близо до датата.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 345
6 дни преди термин!Магнезия и аз го пих до края!

# 33
  • София
  • Мнения: 587
9 дни преди термина  Peace

# 34
  • Мнения: 398
Термина ми е на 8.11 а датата за секцио 29.10 (Значи десетина дни)
За Магнерича знам че се пие до 36 г.с

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моето беше 2 седмици преди термина Peace

# 36
  • Мнения: 702
Моето беше 11 дни преди термин!
Магнерот може да продължиш да си  пиеш до края,за нормално раждане знам,че се спира в набчалото на 9м!

# 37
  • Мнения: 529
Моето секцио беше насрочено 4 дни преди термина,но бебето пожела да излезе два дни преди насрочената дата,магнерота го пих до последно.Аз исках по-ранна дата за секцио 2седмици преди термина но докт. каза,че бебето е малко и няма да го вади ,и наистина бебето се роди 2800гр.пък аз очаквах над 3 кг.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 103
11 дни преди термин. Аз си избрах датата, доктора се съгласи с мен.

# 39
  • Мнения: 48
6 дни преди термина

# 40
  • Мнения: 4 496
Второто - една седмица преди термина, а третото- две. Thinking

# 41
  • София, център
  • Мнения: 3 455
17 дни преди термин.

# 42
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
12 дни преди термина.

# 43
  • Мнения: 2 646
Моите показания за планово секцио бяха предишно такова,т.е.нямаше причина да бързаме,но въпреки това лекарката ми насрочи дата 12 дена преди термина,защото после излизаше в отпуска и явно не й се занимаваше.В резултат на принудителнто раждане бебето беше един вид незряло,изкара тежка жълтеница и зверски колики.Ако сега ми предстои да раждам секцио,бих избрала дата макс.близо до термина.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 139
Термина ми беше на 30 август.
Секциото - на 19 август.

# 45
  • Разград
  • Мнения: 518
Термина ми беше 20.06, секциото беше насрочено за 02.06, т.е 18 дни. Доктора се презастрахова обаче, защото носех 2 бебета  Wink

# 46
  • Мнения: 135
Термина ми беше 25 май. Секциото беше насрочено за 23-ти, защото бебка беше малка и искаха максимално да порасне...На 23 почнах да имам контракции и на косъм успяха да ми направят секциото(по мед.причини беше насрочено). Така че и с контракции пак може операция.

# 47
  • Мнения: 2 100
Терминът ми беше 6 октомври, секциото насрочено за 26 септември, т.е. 10 дни преди това. До последно си пиех магнерота, но въпреки това в 3 през нощта на 26ти се разраждах Laughing Контракциите ми бяха като една постоянна, наложи се да викат лекаря посред нощ и в 6:40 извадиха малкия  Simple Smile Дребен избърза с няколко часа, показвайки на лекаря кой аджаба с кого трябва да се съобразява  Heart Eyes  Laughing

# 48
  • Мнения: 318
Терминът ми беше на 12.06. а секциото ми го направиха на 05.06  Peace

# 49
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
10 дни, но беше много спешно. Иначе си бях за секцио от всякъде!

# 50
  • София
  • Мнения: 520
6 дена, но предния получих родилни болки-в крайна сметка пак родих секцио Peace

# 51
  • Мнения: 1 919
31.10 беше термина на 19.10 секциото.

# 52
  • Мнения: 5 393
10 дни преди последния определен термин( сменяха ми го няколко пъти)

# 53
една седмица преди термина

# 54
  • Мнения: 472
13 дни преди термина.

# 55
  • Мнения: 565
10 дни преди термина, но избърза с още 5. Laughing

# 56
  • Мнения: 2 090
Една седмица преди термина.
.......

 Peace не съм пила нищо
И аз  Peace

# 57
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
10 дни

# 58
  • Мнения: 78
zdraveite,moqt termin e na 4 dekemvri i mi kazaha 4e 10 dena  predi nego 6te bade sekcioto,predpolagam 25,26 noemvri. Hug

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
10 дни преди термина,явно при всеки е доста различно.

# 60
  • Мнения: 1 103
Първата бременност бебето беше голямо а аз с тесен таз родих 11 дни преди термин в неделя а в понеделник щяха да ме режат .Втория път нормално раждане 10 дни преди термина .

# 61
  • София
  • Мнения: 1 262
3 дни преди термин, като целта беше първо да почне раждането  Mr. Green
малката обаче реши по-рано да излезе и стана секцио по спешност (както си го исках де) всеки ден в корема на мама е важен, а и е най-добре бебчо сам да си избере рождения ден  Crazy
  bouquet

# 62
  • Мнения: 8 999
Секциото ми беше назначено за една седмица преди термина. Ама малката гадинка реши, че е време да излиза 10 дни преди термина и съответно 3 дни преди назначеното секцио. Наложи се секцио по спешност, което не знам точно с какво се отличава от плановото секцио.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 1 269
2 дни преди термин, но бебка си вървеше седмица назад.
Лека бременност до края и леко раждане  Hug

# 64
  • Мнения: 3 034
9 дни преди термин. всеки уважаващ себе си лекар ще ти го насрочи минимум 10 дни преди термин, а най-добре колкото е възможно по-близо до термина.

# 65
  • София
  • Мнения: 17 592
5 дена преди термин. По- близо не искаха.

# 66
  • Мнения: 1 155
10 дни преди термина ми.

# 67
  • Мнения: 922
Термина ми беше на 29 юни, родих на 22 юни.
Лекарката беше казала "10 дни преди термина трябва да сме приключили". Но после реши че, бебето не е много голямо и го остави още малко.

# 68
  • Мнения: 388
На 19-ти ми беше термина и лекарката каза да си избера дата между 12 и 19-ти, но при мен имаше разминаване в изчисления термин и този според датата на зачеване, който беше на 23-ти. И така родих на 15-ти.  Значи или 4 дни по-рано или 8. Бебето беше доносено 50см. и 3,500кг. Всеки ден повече в мама е в плюс. Хайде успех и всичко да мине леко.   bouquet

# 69
  • Мнения: 3 219
На следващия ден след термина ми.
Първия път-9 дни след термина ми.

# 70
  • Мнения: 11
2 дни преди термин  Hug

# 71
  • Мнения: 225
С първото си дете ми назначиха секцио един ден преди термин, а с второто 20 дни преди термин.Различно е  и зависи от обстоятелствата.
Леко раждане Hug

# 72
  • Мнения: 2 478
8 дни преди термина Grinning

# 73
  • Мнения: 559
Аз родих дъщеричката си 12 дни преди термина, но имах разкритие и тогава го назначиха. Сега докторката е на същото мнение, ще изчакаме максимално. Успех и леко раждане  bouquet

# 74
# 75
  • Мнения: 529
1 седмица

# 76
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
5 дни преди термина ми насрочиха секцио този път!
Първия път родих със секцио по спешност след 6 - дневно преносване и неефективни контракции.
По принцип докторите избягват да чакат последния момент - термина, защото около тая дата опасността от налична родилна дейност е 99.99% Grinning
Успех и леко раждане! Hug

# 77
На мен ми назначиха секциото 9 дни преди термин.Нямах разкритие но имай доста чести контракции
Всичко мина нормално.късмет и леко раждане

# 78
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 334
Относно Магнерот-а съвет не мога да дам. За плановото секцио, моето беше 10 дни преди термин, аз сама го планирах да е тогава. И при мен проблема беше, че бебо си "седеше" седалищно.

# 79
  • софия
  • Мнения: 495
10 дни преди термина Peace

# 80
  • Мнения: 1 409
Термина ми беше на 16 юли,а секциото го насрочихме за 12 юли

# 81
# 82
  • Мнения: 114
13 дни преди термина,но вечерта преди датата бебчо реши да излиза ooooh!
но мама издържа до сутринта Mr. Green

# 83
  • Мнения: 50
10 дни преди термина беше моето секцио. Satisfied

# 84
  • Мнения: 1 317
Трябваше да е на 11.01 (термина ми беше 21.01), но на бебето не му се чакаше и се наложи да го направят на 01.01, значи 20 дена преди термина.

# 85
  • Мнения: 511
4 дни преди термина ми беше секциото. Пиех Магнерот до вечерта преди операцията. Peace

# 86
  • Мнения: 1 187
10 дни преди термина, но ме приеха по спешност 20 дни преди термина - изтекоха ми водите.

# 87
  • Мнения: 666
Един ден след термина ми беше направено секцио. Никак не е рано, хубаво е бебето да си се износи до термин, ако му е дошло време да излиза то ще тръгне да излиза и ще ти направят по-рано секциото. Моето не беше планирано, но при следващо дете ще искам пак да ми го направят на термина.

# 88
  • Мнения: 117
10 дни преди термина.

# 89
  • София
  • Мнения: 243
1 ден преди термина за 10:00 сутринта,но ми изтекоха водите през нощта и по спешност ме оперираха сутринта рано.Денийз се роди в 6:50ч.
Колкото по-късно по-добре.И сега ще искам пак като  раждам секцио да е към дата на термина или когато бебето си реши. Grinning

# 90
  • Мнения: 209
моят термин беше на 30 март - родих с планово секцио ня 15 март

# 91
  • Мнения: 2 232
Една седмица преди термина.

# 92
# 93
  • хасково
  • Мнения: 378
4 дни преди термина,но родих 20 дни по-рано със секцио по спешност.

# 94
  • Мнения: 1 554
една седмица преди термин отидох да ми предизвикат раждане,но ми направиха секцио Mr. Green

# 95
  • Мнения: 24
На мен ми насрочиха секциото 8 дни преди термина.Не се притеснявай те лекарите си знаят работата довери им се и дано си имаш лекар ивсичко ще е ок.

# 96
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 362
Термин - 3.10
назначено секцио - 21.09 ....т.е 12 дена по-рано. Друг е въпроса, че нямах секцио а родих нормално 2ч. преди операцията..пак на 21.09 Mr. Green

# 97
  • Мнения: 274
Първия път не ми беше планирано секцио.И понеже доктора каза да родя и втория път със секцио го планира 2 дни преди термина,но деня,в който бях на консултация,вечерта водите ми изтекоха,приеха ме в болницата и родих.Термина ми беше за 22.02.Родих на 15.02. Peace

# 98
  • Мнения: 398
Термина ми е на 8.11 а датата за секцио 29.10 (Значи десетина дни)
За Магнерича знам че се пие до 36 г.с


Но в крайна сметка родих на 15.10

# 99
  • Мнения: 288
3 дни преди термина

# 100
  • Мнения: 2 592
12 дни преди термина. И ние вървим напред и се надявам да не тръгне по-рано  Rolling Eyes

# 101
  • Мнения: 103
10 дни преди термин

# 102
  • Мнения: 405
10 дни преди термин ми беше назначено,
но ми се наложи да отида 15 дни преди термина, че нещо се разраждах предварително  hahaha

# 103
# 104
  • Мнения: 1 367
С моя лекар избрахме дата 12 дни преди термина.Синът ми обаче беше решил,че нашите сметки не го интересуват и 18 дни преди термина тръгна сам да си излиза  Laughing Е,накрая пак се стигна до секцио,но това е друга тема.

# 105
  • Мнения: 61
14 дена преди термина но вси4ко зависи от преценката на лекаря

# 106
  • Мнения: 961
14 дни преди термина. И до последно пиех Магнерот.

# 107
  • Мнения: 17
 Здравейте, аз да питам нещо, което не съм сигурна дали съм разбрала съвсем. Понеже аз искам да съм секцио, но още не са ми казали дали ще е по медицински показатели или ако не ще е по мое желание. Но както повечето тук пишат ми се иска да е по-близо до термина. Е да де ама ако малчо тръгне да излиза по-рано много се притеснявам дали няма да ме "прекарат" с нормално раждане.  Embarassed какво да правя тъп страх ама си го имам. Та как мога да съм сигурна че при каквито и да е обстоятелства ще е секцио, ако е нещо по спешност някой ще ме слуша ли изобщо или ще си правят каквото искат.... ooooh!

# 108
  • Мнения: 207
Здравейте, аз да питам нещо, което не съм сигурна дали съм разбрала съвсем. Понеже аз искам да съм секцио, но още не са ми казали дали ще е по медицински показатели или ако не ще е по мое желание. Но както повечето тук пишат ми се иска да е по-близо до термина. Е да де ама ако малчо тръгне да излиза по-рано много се притеснявам дали няма да ме "прекарат" с нормално раждане.  Embarassed какво да правя тъп страх ама си го имам. Та как мога да съм сигурна че при каквито и да е обстоятелства ще е секцио, ако е нещо по спешност някой ще ме слуша ли изобщо или ще си правят каквото искат.... ooooh!
За да си сигурна, че ще родиш, както желаеш, най-добре си намери доктор. Все още не е късно, като гледам линийката ти. Ако секциото ти е по медицински причини - много ясно, че докторите ще се съобразят, но ако е по твое желание трябва да имаш твой доки. Не знам как е в частните болници, но в държавна трябва да ти е измислена някаква диагноза, защото термин като "секцио по желание - НЯМА". Успех и да знаеш, че не е страшно  Peace Всичко ще мине толкова бързо, че няма да имаш време да мислиш, камо ли да се страхуваш  Peace

Общи условия

Активация на акаунт