сред вас има ли вегетарианци

  • 7 819
  • 177
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 19 560
Може би не е съвсем по темата, за което извинявайте, но КАКВО всъщност ядете ако не животински продукти вечер набързо? То и аз гледам да има салатка винаги, както и  пресни плодове, но постните манджи яко ме затрудняват първо с набавянето на продукти, и второ с дългото и тегаво приготвяне. Иначе и аз не размитам много за месни манджи, но по цял ден съм на работа - а там никой не ми прави специални вегетариански обеди, ами са заредили пиците и хотдога и - яж ако искаш. А вечер ако няма сиренце или пържолка със салатката - направо не знам...

# 121
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мисля, че е крайно време месоядните да си отворят тема и да си се надъхват колко им е добре да си хапват изпечени, сварени и изпържени, и овкусени животни Sick
 
For Darkest Eyes, теб пък кой те убеждава във своите възгледи?... Влизаш във вегетарианска тема за да пишеш колко те кефи месото. Има теми, в които се обсъждат и веганството и суровоядството, но това май не е по твоята част Wink
 
eli6, аз пък не разбирам с какво повече те затруднява една постна манджа от месна такава? Shocked Не е вярно, че се приготвят дълго- напротив стават за много по-кратко време от месото.
Аз мога да ям и само пресни салати, но готвя заради децата и мъжа ми. Има такова разнообразие от постни манджи, които стават за броени минути и са толкова вкусни... Никога не се чудя какво ще готвя, имам много идеи, всеки ден готвя нещо различно.

# 122
  • Мнения: 776
Рени, много ми хареса филмчето в подписа ти.  bouquet

Усещам, че мога да стана вегетарианка и го искам. Единствената трудност е, че трябва да готвя отделно за себе си и за мъжа и децата. Постила съм по 40 дена. Първите 10 дена устата ми горчеше като отрова, майка ми каза, че това е, защото се пречистваш от месото, което си ял.
Вече се знае със сигурност, че червеното месо и изобщо месото предизвиква рак. Какво да чакам, мисля че ще стана вегетарианка и дори ще се опитам да повлияя на децата си, да хапват по-рядко месо.

# 123
  • Мнения: 3 094
Мила,не можеш да убедиш месоядците,че витамините и веществата,които се съдържат в месото ги има и в зеленчуците и плодовете...
Неможеш да убедиш един месоядец ,че може да яде и само зеленчуци и ще си получи същите витамини и минерали,каквито ще получи и от месото,с тази разлика,че когато ги получи от растителната храна,по-лесно ще ги преработи организма му,по-ще му е леко и на него самия,а и няма да натрупа толкова излишни мазнини и калории...
 newsm78 Абе хора,чудя се...темата не е ли за вегетарианците...незнам,защо месоядците настъпват сериозно...

http://www.bb-team.org/values/aminoacids/

Виж, бая боб трябва да изям за да си набавя същото количество незаменими аминокиселини, което ми е необходимо. За мен това е неприемливо, по-комфортно ми е храносмилането след пилешка пържола отколкото след паница боб. А пък от плодовете как се огладнява зверски не е истина.
По повод това, че не ядем сурово месото ами се готви - то и вие не ядете суров бобът, лещата, грахът, царевицата, картофите, оризът и т.н.
Та има и такава порода хора - суровоядци, те пък ще се опитват да ме убедят в техните си възгледи за храненето.

Пиша само, защото разни надъхани вегани се опитват да ми обяснят колко бъркам като ям месо. Харесва ми и се чувствам добре с месото. Не прекалявам и няма да се лиша от него.

Както е казал народа: "Ти ми дай свинско и винско, па ме чекай да умрем..."

Ние не влизаме в месоядни теми да тръбим калко е вредно, както и да прокламираме нравствено-здравната страна на вегетарианството. Защо си дошла в темата? Ние имаме своите възгледи и по-скоро темата е за да обменим нашия опит, а не да се оправдаваме и извиняваме за избора си и най-малкото да го препоръчваме. Върви и си отвори тема за ползата от месото и не мисли, че някой от нас ще влезе за да чете , още по-малкото да спори и да препоръчва неща, далече не само от твоя възглед , а и твоята общочовешка толерантност да приемеш и да оставиш правото някой друг да изповядва мнение, което коренно се различава от твоето.

# 124
  • Мнения: 1 394
Цитат
по-комфортно ми е храносмилането след пилешка пържола отколкото след паница боб. А пък от плодовете как се огладнява зверски не е истина.
Ще се повторя пак!Избора на храна е свещен и никой няма право да налага на друг какво и колко да яде!Тук просто дискутираме за ползите от вегетарианското хранене и вредите от месото за човешкият организъм.А и ти май си забравил,че това е тема за вегетарианци...щом обичаш пържолки...интересно ми е ,защо влизаш тук...може би сме прави???
И наистина ако ядеш боба с пържолка,не ще ти е трудно смилането,ами не ми се мисли направо...Само ,че ние не го ядем с пържоли и на мен лично ми е много по-добре,тоест много по-лесно си го смилам.А и неможеш да твърдиш това,понеже нямаш база за сравнение,за разлика от нас-вегетарианците.Не забравяй,че и ние някога сме яли месо,и можем да направим разликата от това да си месоядец и вегетарианец.Но ти не можеш да я направиш,затова говориш и си мислиш така.Преди съм консумирала месо,сега не!Но да ти кажа,сега ми е много по-добре отпреди и затова съм избрала този си начин на хранене.И още веднъж-никой ,никого не убеждава.За мен е вредно да се яде месо всеки ден на поразия,както правят повечето всеядни/ако мога така да се изразя/Има хора,които сутрин ,обед,вечер са на мръвките и то всеки ден.Даже и преди да стана вегетарианка месо консумирах веднъж  в седмицата по 150-200 гр и то нетлъсто заешко,телешко или пилешко и два пъти риба и морски продукти.Аз споменах някъде ,че месото се разгражда в организма от 8 до 10 часа.Това значи,че ,ако на закуска и вечеря се консумира месо....горкия стомах...трябва да мели по 24 ч. без почивка....е на това мога да му кажа издевателство над храносмилателната система или един вид мазохизъм...Не бих постъпела така.
В края на краищата всеки сам отговаря за себе си и има глава на раменете,за да прецени какво иска да яде и какво не.Но после не би следвало да се обвинява държавата,стреса или нещо друго за болестите ни.Всички знаем ,че 90% от познатите ни болести-виновник за тях е нашето хранене.Стресът е само отключващият фактор....
Нека всеки се храни както си иска.Просто изказвам моето мнение по въпроса и искам да напомня на участниците в темата,че това е тема за вегетарианци!А това са хора,които по една или друга причина не консумират месо,така,че месоядците-моля!

# 125
  • Мнения: 543
For Darkest Eyes, теб пък кой те убеждава във своите възгледи?... Влизаш във вегетарианска тема за да пишеш колко те кефи месото. Има теми, в които се обсъждат и веганството и суровоядството, но това май не е по твоята част Wink
 

мен лично никой не ме убеждава, но когато прочета подобно мнение като човек се чувствам поканен да дискутирам:

Относно въпроса какво животно е човека - човека никога не е бил хищник/всеяден!

може и да не сме хищници, но сме всеядни - факт, и това далеч не означава, че сме подобни на тревопасните
усвояваме си месото перфектно
това че веганите са избрали съзнателно да не консумират месо не променя фактите

така че веганите - моля, не излизайте от рамките на темата, която сами сте си поставили, за да не влизаме ние всеядните Simple Smile

# 126
  • Мнения: 4 380
Може би не е съвсем по темата, за което извинявайте, но КАКВО всъщност ядете ако не животински продукти вечер набързо? То и аз гледам да има салатка винаги, както и  пресни плодове, но постните манджи яко ме затрудняват първо с набавянето на продукти, и второ с дългото и тегаво приготвяне. Иначе и аз не размитам много за месни манджи, но по цял ден съм на работа - а там никой не ми прави специални вегетариански обеди, ами са заредили пиците и хотдога и - яж ако искаш. А вечер ако няма сиренце или пържолка със салатката - направо не знам...

Аз ще ти отговоря- нищо не ядат. Laughing Така се хранят хора които по принцип не са гурмани и минават с малко. Познатите ми вегетарианци карат на пици-полуфабрикати.
А ако знаеш що е то веганец-суровоядец, ще паднеш. По 2-3 дни сушат някоя хрна за да я лапнат на един залък. Laughing Тези са герои просто. Денят им минава в приготвяне на нещо което може да се яде.  Като му видиш хладилника пълен с марули и ти пристъргва на стомаха. Направо им съжалявам съпрузите. Не дай Бог да ми влиза в дома такова. Полезно е обаче. Казват че суровоядството лекувало рак и напълно вярвам.
Всеки има право да избира какво да яде. Има даже такива, които се хранят със слънчева енергия. Joy Пост и молитва казват също е полезно.

# 127
  • Мнения: 1 199


Аз ще ти отговоря- нищо не ядат. Laughing Така се хранят хора които по принцип не са гурмани и минават с малко. Познатите ми вегетарианци карат на пици-полуфабрикати.


Да бе, да. Била съм няколко години вегетарианка, от доста време не съм. Има толкова вкусни вегетариански манджи, и досега са ми любимите. Недостатък - винаги е по-лесно да метнеш пържолата на скарата, отколкото да белиш, режеш и т.н. зеленчуци. Въпреки че една леща да сготвиш например също не е никак трудно.

# 128
  • Мнения: 4 380


Аз ще ти отговоря- нищо не ядат. Laughing Така се хранят хора които по принцип не са гурмани и минават с малко. Познатите ми вегетарианци карат на пици-полуфабрикати.


Да бе, да. Била съм няколко години вегетарианка, от доста време не съм. Има толкова вкусни вегетариански манджи, и досега са ми любимите. Недостатък - винаги е по-лесно да метнеш пържолата на скарата, отколкото да белиш, режеш и т.н. зеленчуци. Въпреки че една леща да сготвиш например също не е никак трудно.


Има разбира се. Но не е достатъчно разнообразно. Пет манджи на кръст и това е цялото меню. За човек свикнал два пъти едно и също да не повтаря, малко ще му е трудно да кара на постен бобец и леща. Аз лично, де що не съм видяла различно, все е приготвено и опитано. Как ли пък не бих се отказала от толкова възможности за вкусна храна. Но...има хора, които цял живот се хранят с пет вида манджи и им стига. Това е разликата между гурман и равнодушен към храната принципно.

Между другото, знам много вегетарианци, които на гости като видят нещо вкусно, но не вегетарианско, и набързо забравят всичките си принципи. Joy Joy Това красноречиво говори че не могат и не желаят да готвят. После разправят на ляво и дясно че това и онова не понасяли. Ами как ще понасят, то трябва да е сготвено като хората.

Последна редакция: пн, 27 апр 2009, 05:21 от xenia

# 129
  • Мнения: 1 199
Хич даже не са пет манджи, може да има страхотно разнообразие, ама пак казвам - по-трудно е приготвянето на храната според мен. Аз вегетарианци, които да проядат месо само защото са видели нещо вкусно, не познавам, а познавам доста вегетарианци. Аз лично станах отново месоядка, защото една лекарка ме направи на две стотинки (съвсем неоснователно, както след това установих), когато бях бременна по-рано. Сега гледам да органичавам месото вкъщи до веднъж, максимум 2 пъти седмично. И най-много ми харесват постните манджи, особено сега като съм бременна.А пък детето ми което е на годинка и 7 месеца си е просто роден вегетарианец Grinning Предлагам месо под всякаква форма, ама категорично отказва. Peace

# 130
  • Мнения: 2 617
Абе хора, оставете вегетарианците на мира! Отворили са темата за себе си, не за да спорят или да убеждават някого! Хайде няма нужда да им се навира в лицето кой можел да готви и кой - не (което е голям майтап, толкова вегетариански манджи има, че не е истина, малко въображение трябва).

Не съм вегетарианка, ям си месо умерено. Но съм постила и знам колко много и разнообразни неща могат да се сготвят, при това без яйца и млечни продукти - прибавят ли се те, възможностите стават огромни. А и да не са - всичко е въпрос на личен избор. И ще е прекрасно, ако можем да сме малко поне толерантни и да не натрапваме на другите собствените си убеждения, при това гарнирани с обиди.

# 131
  • Мнения: 1 394
Цитат
може и да не сме хищници, но сме всеядни - факт, и това далеч не означава, че сме подобни на тревопасните
усвояваме си месото перфектно
Така си мислиш ти!Айде почети малко литература и тогава се върни във темата...И пак ще го повторя-месото се смила от стомаха от 8 до 10 часа,а плодовете и зеленчуците за  30 мин до 1 час....незнам как така ти го усвояваш по добре и перфектно...просто ми е чудно...за това би трябвало да имаш храносмилателна система на хиена -например...

# 132
  • Мнения: 4 380
Хайде няма нужда да им се навира в лицето кой можел да готви и кой - не (което е голям майтап, толкова вегетариански манджи има, че не е истина, малко въображение трябва).

Гледам че още не са отворили темата в готварския та да видим кой какво толкова разнообразно готви. Laughing

# 133
  • Мнения: 2 617
Гледам че още не са отворили темата в готварския та да видим кой какво толкова разнообразно готви. Laughing
Хм, напротив, току-що я отвориха. Бих се включила, но не ми се ще на краставичар краставици да продавам.

# 134
  • Мнения: 4 380
Гледам че още не са отворили темата в готварския та да видим кой какво толкова разнообразно готви. Laughing
Хм, напротив, току-що я отвориха. Бих се включила, но не ми се ще на краставичар краставици да продавам.

Ха да видим какво "разнообразно" меню имат вегетата. Grinning

пс. С какво замествате маслото да ви питам?

Общи условия

Активация на акаунт