ЗАПЕК!!!

  • 1 916
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 473
Ако се изхожда всеки ден, дори и да е по твърдо акото, значи няма запек.
Давай повече течности, като вода, чай от копър или плодов сок от круша или слива.
Или питай педиатъра  ви.

# 16
  • Мнения: 922
Ако се изхожда всеки ден, дори и да е по твърдо акото, значи няма запек.

 Peace сок от круша или грозде. Но пък внимавай да не му направиш разстройство.

# 17
  • Мнения: 1 672
Махни ориза, иначе си продължавай със захранването. Ако ака всеки ден, не е запек.
абсолютно точно казано  Peace

# 18
  • Мнения: 3 092
          Чувала съм,че бебетата кърмачета трябва да акат рядко ако.
   
това не е вярно  Simple Smile Както ти е казала една съфорумка бебето вече е захранено и акото му има различна консистенция .
После за овесените ядки - аз не бих дала , ако вече не съм го захранила с глутен .Имай предвид че той  се съдържа в тях .
Банана не е плод, който разхлабва , напротив запича.
Гроздето също не разхлабва .
Щом детето ака всеки ден няма нужда от медикаменти поне според мен .
Мисля че стомахчето му само ще се регулира .
Хубаво е да даваш повече течност , да го кърмиш ако трябва дори по често - не знам пие ли вода например , моето дете не пиеше ...
И не давай пюрета , в който има захар за разхлабване - не действат .
Обади се и на педиатъра  си , разбира се !

# 19
  • Мнения: 377
При нас,  след като детето навърши 6 месеца се появи страшен, болезнен запек.Нищо не помагаше.Какво ли не пробвах.От около месец пие прясно мляко Млечко и нещата се оправиха.Пак приплаква, но го отдавам на все още незабравения ужас от болката. Вие обаче сте още малки за прясно мляко ....

Според мен обаче, ако не се мъчи и не го боли, не е проблем, още повече че пишеш , че ака всеки ден.

Последна редакция: ср, 01 окт 2008, 13:25 от vivian_78

# 20
  • Мнения: 958
За мен, ходене веднъж, два пъти дневно, не е запек  Naughty
Детето ми е със запек от раждането, от както е захранена, регулирам ходенето и главно с плодове и зеленчуци. Избягвам всякакви лекарства, да не говорим, че мен от дуфалака ужасно ме боли корем, веднъж дадох на детето и плака доста.
При нас най-добре действа, тиква, круша, синя слива и спанак (има на хипп за захранване точно).
От различните храни, децата акат различно. Дъщеря ми и в момента ака на топченца понякога. Не съм хванала закономерност на храните, но колкото и е по-бедно менюто на плодове и зеленчуци, толкова по-твърдо ака и на топченца, сякаш.

# 21
  • Мнения: 2 478
За запек се приема твърдите изпажнения.
За кърмачетата е типично акането по 3-6 пъти на ден  до 3 дни неакане.
Така че това бебенце с акане на "барабонки" според мен се нуждае от консултация с детски гастроентеролог.
Казвам го опит,защото моят син беше със сериозни проблеми от този вид в продължение на 4-5 месеца.
Но изготвената схема от гастоентеролога + добавянето на овесени ядки (на 1 год.) реши проблема ни.
Иначе нито разхлабващите пюрета,сокчета + Дуфалак имах ефект.
Успех!

# 22
  • Мнения: 1 174
Незнам и каква марка пюрета даваш,но да ако са на Ганчев имай в предвид,че съдържат нишесте и на някой деца им действа запичащо Peace

# 23
  • Мнения: 31 191
Опитай с чай Блевит-Л. Много ни помогна. Винаги го имам в къщи. Струва 10 лв, но е чудесен.

# 24
  • Мнения: 2 334
Според мен щом ака всеки ден не е запек.Най вероятно проблема идва  от новата храна Peace

# 25
  • Мнения: 43
Момичета,благодаря на всички мами за съдействието.
   Посъветвах се с педиатърката ни,но тя ни каза да дам киви,а аз смятам,че не трябва.Вие какво ще кажете?
   За овесените ядки-не съм вкарала глутен,за това не съм опитала.
   И аз не искам да тормозя стомахчето на детето ми,но на ден ака по едно орехче ако.Откъдето и да го погледна като количество,ми се вижда много малко.И аз си помислих,че консистенцията е гъста заради пюретата,но се посъветвах с няколко мами,казаха ми,че щом детето ми е още основно на кърма,не е нормално акото да му е твърдо.
   А сокчета още не съм давала.Смятам,че е още малък за сокове.Ще започна да ги давам след 10-тия месец.
  А относно пюретата-избягвам ориз и банан,понеже знам,че запичат.Писах,че сме вече пет дни сме на тиква,круша и синя слива.По принцип давам от пюретата на HIPP,но два дни му правих пюре от круша-никакъв резултат.
 

# 26
  • Sf
  • Мнения: 978
По мои впечатления, почти всички купешки пюрета съдържат оризово нишесте като сгъстител - това беше една от причините да започна да готвя сама на бебето.

За кивито не знам, дали бих го въвела толкова рано, по-опитните мами да кажат. Може би през някаква цедка да се мине, за да се отстранят семките?  newsm78

По-скоро бих пробвала с овесена каша и еветуално:

Така че това бебенце с акане на "барабонки" според мен се нуждае от консултация с детски гастроентеролог.

# 27
  • Мнения: 958
Аз писах по-горе, че ние също сме с голям проблем, даже докато беше само на мляко, не акаше.
Киви вкарах, цяло, след една годинка.
но преди това давах, без семки (много трудно се изрязва:)), да е доста мекичко. А може и на сокче, ама не преди 6-7 месец, поне според мен.  Peace
Защо не пробваш тиква или спанак, много добре действа на коремчето, ама без ориз.
Овеса при моето дете въобще не действаше. Прави му ти супички или пюренца. Макар че на мен много ми допадна на хип тиква само, без картоф.
Една приятелка, даваше просо, каша със сиренце. Добре действа на коремчето, ама мойто дете така и не го прие това просо.
Все пак си провери, храните за захранването и спрямо месеци, аз съм позабравила, хем не беше много отдавна.

# 28
  • Мнения: 3 092
сега се сетих да добавя че има една каша на Блевит , която е с бифидус ефект и е за деца над 4 или над  6 месеца.Веднъж на моето дете помогна .
Ако си от София -такива каши има на магазина на Чико на входа на Южния парк  .
Не бих дала   киви определено !   Crossing Arms

# 29
  • България
  • Мнения: 457
Не се притеснявай ние бяхме абсолютно в същото положение,когато започнах да давам пюрета после се оправи.Сега му смених млякото и пак същото,ака твърди топчета около 2-3 седмици и сега се оправихме Grinning.И аз давах какво ли не то не беше пюре от круша,сливи,тиква,нищо не помогна.Сега започна да си ака нормално.Ще се правите и вие не се притеснявай. Hug

Общи условия

Активация на акаунт