Допълнителни занимания в детската градина !!!

  • 7 461
  • 93
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 695
ivap, d_iva, мерси за информацията!   bouquet

# 61
  • Мнения: 2 722
Относно таксите - при нас се плаща около 16-20 лева /леко са завишени спрямо миналата година/ като ако детето е присъствало на половината или по-малко занимания се плаща половин такса. Винаги плащаме за изминал месец.

Децата, които не са на допълнителни занимания си играят, докато другите ги няма.

# 62
  • Мнения: 4 965
Ние сме се спрели на английски и на танци - ще уточняваме на родителската каво и как. Още не знам подробности. В много от градините в София английски води приятелка на моята колежка, която е много добра /заедно с още 2-3 момичета/ и аз се надявам нашата градина също да работи с тях.

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 316
Привет от мен,  bowuuаз едва сега попадам на темата, но намерих отговор на много от въпросите, които ме вълнуваха. Имах огромно желание да запиша нашето дете на някакви танци, защото са й страст от доста време и поне засега има огромно желание. Разочарованието ми беше много голямо, когато разбрах, че по принцип не е предвидено по програма в нашата детска градина деца от 1-ва група да участват в тях. Странно, че никой от родителите не се заинтересува на род. среща от това. Аз все пак помолих госпожата да попита дали ще я приемат с по-големите, така че чакам с нетърпение да ми каже какъв е резултатът. Мислите ли, че ще й е добре с по-големите и непознати за нея деца?

dida_p вие в коя градина в Бургас сте, че имате толкова възможности за доп.занимания за първа група?

# 64
  • Мнения: 689
dida_p вие в коя градина в Бургас сте, че имате толкова възможности за доп.занимания за първа група?
Ами, в М. рудник е градината, тази до поликлиниката и РДВР-то.

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 580
        Децата си избраха английски и плуване. Искаха и бойни изкуства, но ми се струва, че са още малки за тях. Иначе за 1-ва група се предлагат и народни и модерни танци, футбол и рисуване. Учудих се, че най-малките могат да участват във всички дисциплини, но е факт.

# 66
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 962
Аз записах Цецко на английски език.Имаха още бойни изкуства ,приложно изкуство и нар.танци.Мислех да го запиша и на нар.танци,но се оказа,че никой друг от групата нежелае и затова те отпадат.

# 67
  • Мнения: 17 409
star, децата ни са в една и съща градина, моята е 3-та група Simple Smile
МИналата година сама си избра народни танци, отиде 2 пъти и край! Танци повече нямаше, защото нямало интерес, бяха само две деца от нейната група, от другите не знам дали изобщо е имало. Всички бяха на аглиски и модерни танци, тук- таме някое на рисуване. Оттогава нещо ми стана, де да знам... скептик съм, тази година на нищо няма да ходи.

# 68
  • София
  • Мнения: 794
Моя син тръгна на детска за първи път от тази година. Аз го записах на плуване, футбол и народни танци, т.е. избрах му само спортни занимания. Мисля, че ще му харесат

# 69
  • Мнения: 2 950
Рая е втора група! От градината ни предоставиха листа с възможните допълнителни занимания, извън общата програма, които тя може да посещава. Английски, Танци, Рисуване ......

За момента, единствено сме я водили на уроци по плуване. Останахме много доволни , Дива Heart Eyes!
Сега я записах я на Английски и Танци, с уговорката, че може да се откажем всеки един момент.
Интересува ме, има ли смисъл от тези занимания, във вида в който се предлагат в градината, или е излишно ? Какви извънкласни занимания сте избрали за децата си?

В яслата Йоана ходеше на латино танци. За нея беше голям кеф. Обожаваше си каката, която ги учи, всяка вечер танци-манци в къщи и т.н. Научи доста неща за нейната възраст. Аз съм доволна, че се забавлява. Сега продължава с латино танците в градината. Ходи и на английски. За него нищо не мога да кажа, защото е от миналата седмица. Събота и неделя я водим на плуване - там също напредва бързо и много се забавлява. Сега мрънка да я записваме на народни танци и тенис, но се въздържам. Имам чувството, че ще й дойде много, но по-натам сигурно ще надделее.  newsm78

# 70
  • Мнения: 3 336
Азаф, Алессина и друг ако знае да ми каже - догодина и аз мисля да ги записвам моите на разни нещица, даже ако мога на всичко ,пък те сами ще си кажат дали им харесва, но въпроса ми е за близнаци таксата каква е? Има ли намаление? В нашато ОДЗ като има куклен театър например плащам само за едното дете. С допълнителните занимания как е, като с таксата или се плаща за всяко поотделно?

DessiJ, видях в темата кой в коя градина е, че те има в списъка към 8-мо ОДЗ, където са и моите деца/когато са здрави/. В тази връзка да питам дъщеря ти щом посещава извънкласни занимания от яслена възраст, как така не са ни предложили и на нас или просто аз трябва да се поинтересувам newsm78 А мъниците кога мислиш да ги пускаш?

Последна редакция: пт, 10 окт 2008, 19:14 от mishlentze

# 71
  • Мнения: 4 187
star, децата ни са в една и съща градина, моята е 3-та група Simple Smile


Чудесно, здравейте  Hug! Жалко, че вашия опит е такъв, дано тази година има повече ентусиасти. Аз обмислям дали да не я запиша и на рисуване. За сега е много доволна от допълнителните занимания, за моя радост естествено  Grinning!

Дренка, дайте знак като ни срещнете в градината  Sunglasses!

# 72
хубаво е за децата дори и нищо да не научат

# 73
  • София
  • Мнения: 39 823
Дияна имаха плуване, латино танци, английски. В началото с голямо желание се записа на всичко. Английският отпадна. Ходеха само 2-3 деца от групата, час седмично, обучението не вървеше. И нямаше смисъл.
От плуването бях доволна. Малката жабка се справя добре Simple Smile
Танците също бяха интересно занимание. У дома обаче почти нищо не искаше да показва. С мен не искаше да танцува, защото не съм била добър партньор и не съм знаела танците Simple Smile Имаха обаче няколко годишни концерта. Представяха се много добре... след преодоляване на сценичната треска Simple Smile

# 74
  • Мнения: 2 950
DessiJ, видях в темата кой в коя градина е, че те има в списъка към 8-мо ОДЗ, където са и моите деца/когато са здрави/. В тази връзка да питам дъщеря ти щом посещава извънкласни занимания от яслена възраст, как така не са ни предложили и на нас или просто аз трябва да се поинтересувам newsm78 А мъниците кога мислиш да ги пускаш?

Ние не сме в 8 ОДЗ.  newsm78 Трябва да проверя защо са ме писали там, защото Йоана ходи в 174 ЦДГ "Фют". Сега е първа година. Преди това беше две години в ясла на 11 ОДЗ "Мики Маус". Първата година нямаше допълнителни занимания. Втората - танци, както казах вече. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт