Шампанско с радостни сълзи, че ново ОКТОМВРИЙЧЕ пак се появи!

  • 11 450
  • 277
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 899
Момичета, какви пакети памперси взехте за родилния дом??? Имам предвид от колко бройки? Номер 1 на Памперс са 34 бр. в опаковката и ми се струват много да ги нося там.
В нашия списък за болницата искат 20 бр. и аз толкова приготвих, купих си някакви "куче марка" от по 10 бр./пакет  Simple Smile. А иначе и аз имам Pampers new born 2-5 кг с 43 бр./пакет, ще ги ползваме като си се приберем

# 241
  • Мнения: 8
Честито синче на Мими,браво голям юнак е той,да е жив и здрав и да радва много мама и тате!
Аз също съм си взела на Памперс,ама ще взема само 5-6бр за всеки случай,при нас не искат да се носи но казаха ако искаме да имаме все пак ,ако бебчето е при нас да може да ги сменяме при нужда!

# 242
  • Мнения: 4
radkakaka,що се отнася до 15дневният отпуск за татковците проверихме,но няма нищо прието.Други казват,че влиза в сила от 01.01.2009г.тъй като сега няма заложени такива пари в бюджет 2008г.Та и нашият татко си пази отпуска за бебка.

# 243
Здравейте! Вече съм във Варна, обаче още нищо. Сутринта звъннах на лекарката си от Бс, прегледа ме за разкритие-нищо, каза обаче че шийката ми се е изгладила и е добре да пътувам докато още мога. Тъй че се грабнахме и ето ни във варна. Тук отново ме прегледаха-пак никакво разкритие.  Rolling Eyes. Контракции много на рядко. Доктора каза да изкачаме да видим. Иначе всичко друго ни е нормално. Въобщее странна работа. Да се чудиш какво става. Решихме да останем тук направо, за да не се налага да изпадаме в истерии, как ще пътувам с контракции, както и през нощта ме хваща. Ще ви пиша ако има нещо ново. Успех на всички раждащи и поздравления на тези които вече си гушкат бебоците.

# 244
  • София
  • Мнения: 13
Здравейте

ЧЕСТИТО НА МАМА МИМИ! Много да ги радва малкото синче!

И аз бях днес на запис на тонове. Добри са, дребната и тя е добре. За съжаление обаче, колкото и да ми се искаше да раждам нормално няма да ме огрее. Днес лекарката ме прати на очен и се оказа, че ретината на едното ми око нещо не е както трябва. Та ми назначиха и дата за секцио - 15.10. Малко съм разочарована, но това е положението.

# 245
  • Мнения: 899
Златина, тъкмо щях да питам какво става. Хубаво е, че вече сте пристигнали. Цялата история ми изглежда сякаш до 2-3 дни ще родиш, може би е подготовка  newsm78
Елиса, интересен линк  Peace

# 246
  • Lovech
  • Мнения: 28
Здравейте и от нас, момичета!
Първо, честито на всички нови мами, да са живи и здрави децата и семействата им!
Така, ние вече сме си в къщи с Деян, току-що прочетох набързо какво сте писали няколко дни и качих малко снимки на Деян в албума с бебетата ни, но не знам как да дам линк тук. Моля да сложите снимка на бебчо на първа страница.
Да ви разкажа набързо за моето раждане.
В неделя по обяд започнаха да текат водите, и малко по малко до вечерта изтекоха. В 19 часа ме приеха в болницата и след обичайните процедури ми включиха системи, защото имах само 2 см. разкритие, а води нямаше.
Всичко се разви много бързо и в 22 часа вече бях в Родилна зала, където в 22.25 часа се роди Деян. Шевове - малко. Детето ми го дадоха за около 15-20 минути след което го взеха за  прегледи и т.н. Два часа по-късно си бяхме заедно в стаята, и така до днес, когато ни изписаха.
И двамата сме добре, кърмим се, спим.
Благодаря на всички ви за поздравите, пожелавам бързо и леко раждане на всички вас, които още сте в очакване на най-голямото щастие.
Ще се опитвам да се включвам, но май вече повече ще чета.
Приятен ден!

# 247
  • Мнения: 11 288
Айде отчет!
На днешния преглед ни съобщиха, че сме готови за раждане Simple Smile Което предполагам значи, че главата на бебето е слязла в малкия таз, въпреки че коремът ми продължава да е закачен за ушите (както ще потвърдят всички, които го видяха и оня ден на лекцията!) За сметка на това, продължавам да нямам грам контракция. Тоновете бяха окей, бебето спа почти през целия запис.

Днес за сефте ме провериха за разкритие. Ми не боли всъщност Grinning и е точно толкова гадно, колкото всеки не-бременен гинекологичен преглед. Дори и по-гадни съм имала, като се замисля. Единствено малко ме наболява кръстчето след цялата манипулация.
Разкритие тоже липсва Simple Smile Но докторът беше убеден, че няма да дочакам другия четвъртък и ще се видим в болницата преди това (терминът ми е във вторник според едни календари, в сряда по други). С тапа не съм се разделяла също, към момента. Въобще признаците за раждане - само той си ги вижда...

Даде ми и прословутите влагалищни глобули Полижинакс за предродилна профилактика, които вече са изписали на не една и две от вас. Микробиология напоследък не ми е пускана, и аз нямам оплаквания, но Полижинакса съм го ползвала навремето при дългогодишните си премеждия с гъби, та знам, че е мнооого слаб.

За упойката
- разбрала съм се с доктора, че ще се действа според ситуацията, не съм настоявала абсолютно за такава (а може би трябваше...) Нали всички тук са наясно, че ако отидем с разкритие като Инчето, за никаква епидурална не може да става дума...

15-дневният отпуск за бащинство не е приет още в закона.
Инак нашият татко е грипав, а мен систематично ме ядат някакви инсекти в новата къща и съм цялата на плюски Sad Та сега се притеснявам да пръскаме ли, какви да ги вършим, за да не изядат и бебето.
Абе бедите край нямат  #2gunfire Ми дано поне бременността има  Mr. Green


 

# 248
  • София
  • Мнения: 1
Честито на всички мами с новопоявили се бебоци    Hug Да растат умни и щастливи деца, за радост на мама и татко     bouquet  bouquet  bouquet
И на мен тази седмица нещо ми е много сдухано, но не защото бързам да раждам, а защото взе да ме хваща шубето Confused Опитвам се да прекарвам повече време навън в това хубаво време и да се натройвам позитивно. За мерките на бебоците - на мен в понеделник лекарят ми каза, че беболина е около 2.800 - той подчерта няколко пъти, че това е много условно, не била голяма, но думите му бяха "то и не трябва да бъде". Иначе и аз се бях настроила за около 3 кг, но това е божа работа, важното е живот и здраве всичко да е ОК Praynig
За памперсите - по съвет на продавачката в магазин Штъркел, от където ги купих- взех "new baby" номер 2 на Pampers в пакет са 24 бр.

# 249
  • Мнения: 558
Бременни колежки, какво е това депресиране и сдухване от преносване моля ви се?!? Crazy Naughty
1. Природата си знае работата.
2. Човек деца гледа цял живот, но е бременен само няколко пъти, затова по- добре се наслаждавайте на моментното си състояние и спокойствие. Ако трябва- прекалявайте с това...  bowuu  bouquet

Аз още се смея, как в деня, когато Данни тръгна да се ражда бях изпратила няколко гневни имейла на приятелки и роднини, започващи с "днес е еди коя си дата и аз все още съм бременна!!!"... И аз нямах никакви контракции и усещания, че ще стане, ама на- спуканите води ме изненадаха точно на термин, и то когато полагах морно тяло да спя в леглото... и още не мога да се наспя от тогава...  Whistling

Аз мога да се оплача от прогресивно оглупяване... вчера в "аптеката" бях решила да пазаря памперс за новородени, спирт, памук... заставам пред един продавач и го питам "къде е спирта, дето става за пъпна връв?"  Joy... и което е още по тъпо, казах думата "спирт" на български и той естествено абсолютно нищо нищо не ми разбра... после се поправих, ама още ми е тъпо като се сетя...  Blush...

Параход, аз бих поръчала на татето да напръска или извика фирма докато съм в болницата... ама бих изнесла всички бебешки неща преди това от къщи, та ще стане много сложно... или ако може да ги опакова хубавичката...  newsm78 само теб ли те хапят?

# 250
  • Мнения: 11 288
Софко, то проблемът е, че не можем да идентифицираме гадта, за да знаем срещу какво да напръскаме. Хапят и двамата, но мен повече.
Освен това ми се струва, че 3 дни са крайно недостатъчни за отмирисване (пръскала съм, знам, и с небременен нос), а пък това с изнасянето на бебешките неща... ще е направо мисия невъзможна... мани...

# 251
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Софко, то проблемът е, че не можем да идентифицираме гадта, за да знаем срещу какво да напръскаме. Хапят и двамата, но мен повече.
Освен това ми се струва, че 3 дни са крайно недостатъчни за отмирисване (пръскала съм, знам, и с небременен нос), а пък това с изнасянето на бебешките неща... ще е направо мисия невъзможна... мани...



Щом не ги виждате, да не е дървеници? Те хапят през ноща.

# 252
  • Мнения: 104
Според мен са неща, които се крият в тъканите-завивки или килими  smile3506 може и да греша...

# 253
  • Мнения: 40
Здравейте и от мен!
Днес голяма разходка си направих, че времето беше супер. Усещам, че ми зачестяват контракциите , ама не са редовни затова още си трая.
През последните няколко дни обаче забелязах усилване на течението, а днес наобед си беше направо доста....Дали има някаква връзка се чудя  newsm78

# 254
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Капучино, като се появиш, пиши. Помня, че днес имаше среща с Яков да ти каже как ще раждаш. Шики, не беше ли и ти днес на ЖК?

Общи условия

Активация на акаунт