Може би ще почна да дохранвам...

  • 5 238
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 7 106
Зъхи, сега си се притеснила, уплашила, стресирала и рефлекса на потичане се е "поувредил" малко, затова ти се струва, че кърмата съвсем е намаляла. Я какво пухкавелче си имаш, неможе току така от такъв дебит да пресъхнеш за няколко дни стачка. почини си хубаво, вземи си една ароматна вана или ако нямаш вана се пъхни под душа и стой колкото ти душа иска, после един хубав релаксиращ масаж от таткото + малко  luvbed (Белинда да не завижда, моля Wink) и като приложиш и на практика съветите на другите момичета, след някой и друг ден ще видиш че нещата се се оправят.
 newsm10 само спокойствие, душа и силна храна Wink Grinning

# 17
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 741
... Точно от успокоение имах нужда ...

Май повечето сме така. И аз до вчера хленчех че кърмата ми е намаляла, а днес вече раздавам съвети  Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
после един хубав релаксиращ масаж от таткото + малко  luvbed (Белинда да не завижда, моля Wink) и

 smile3516Вие май ме взехте за мезе....

Зъхи, стачките явно в повечето случаи водят до лактационни кризи.То си е и логично newsm78Споко, дето е текло, пак ще тече Wink

# 19
  • Мнения: 980
Вземи си 2-3 безалкохолни бири, много ми помагат. Другото момичетата са го казали, не се давай без бой.
Чакам да се похвалиш и пред всички мартенички!  Heart Eyes

# 20
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Сега, на вечерното кърмене, пак беше същото - сука колкото имаше, а после взе да плаче от глад... Не можах да издържа и я дохраних с 80 мл изцедена кърма, които бяха погълнати просто на един дъх...  Sad
През нощта ще гледам да я храня начесто и се надявам утре да се похваля с "голямото завръщане"!  Rolling Eyes Сега отивам да пия бира и да стискам с помпата (то не че има нещо де, ама все пак...)!

# 21
  • Мнения: 3 379
Зъхи, майките са ти отговорили подробно, но аз само да добавя, че нощното кърмене е много важно в в период на лактационна криза и стачка. Образуването на кърмата се стимулира най-силно в интервала между 3 през нощта и 8 сутринта, ето защо е добре да я вземеш да спи при теб дори и да суче колкото иска... На мен ми помогна по време на стачката нощното кърмене, честото кърмене, както и ядях мюсли на Фамилия (но не Никола Simple Smile ), които на мен лично много добре ми действаха на кърмата. Също: спокойствие и течности.  Wink Успех и не се отчайвай!

# 22
  • Мнения: 3 161
Сега останалите не ме бийте, ама според мен и да дадеш малко оризова каша, след като е изсукала всичко и е гладна, нищо страшно - тя вече е на 4.5 м, доскоро това си беше препоръчваната възраст за захранване според СЗО (и Хана Лотроп). Ние горе-долу на толкова опитахме за 1ви път с бананова каша (не че я ядеше много де). А като имаш тази опция, ще се успокоиш по-бързо и ще си възстановиш млекодобива.

А можеш и водичка да даваш повече, когато млякото свърши - няма риск да заслабне на този етап.  Wink, явно кърмата ти по принцип си е достатъчна, като се изключи моментната криза, и скоро ще се възстанови.

А ти май питаше скоро дали да се цедиш по време на стачката, а? Явно е трябвало. Но без паника, всяко чудо за 3 дни.  Grinning

# 23
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
А ти май питаше скоро дали да се цедиш по време на стачката, а? Явно е трябвало.

Мдам... виж как сама стигнах до отговора, само дето не ми е от особена полза сега...  Twisted Evil

Колкото до кашата, мислех си... ама така нито ще възстановя лактацията, нито ще реша проблема с глада, щото на нея на всяко ядене не й стига кърмата, не мога само с каша да я дохранвам всеки път, ще стане като табуретка...  Mr. Green

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
А ти май питаше скоро дали да се цедиш по време на стачката, а? Явно е трябвало.

Мдам... виж как сама стигнах до отговора, само дето не ми е от особена полза сега... Twisted Evil

Не съм съгласна с това решение по принцип. Цеденето е крайна мярка - при раздяла с бебето или категоричен отказ да суче. Проста стачка не изисква цедене. С малко търпение и спокойствие и най-вече често кърмене за няколко дена ще се оправят нещата... аз това ти го казах, но и тук да напиша Simple Smile

# 25
  • Мнения: 2 274
Зъхи ,сакън, недей, не се предавай!
Ще отмине, ще забравиш, че и ще се смееш после!
Спокойствие му е майката и бирената мая! (аз пия по 2 табл. на ден)
Пък и Ема си има запаси - няма страшно! (шегичка!)

# 26
Здравейте кърмещи мами!
Тъкмо си задавах въпроса на Зъхи и вие вече ми помогнахте. Мисля, че при мен и стреса е в повече. Имам проблеми с ревността на 4год ми дъщеря, а беба е само на 20дни. Наддала ми е само 460гр. до сега и съм в паника от днес. Каката ми прави номера, а и бабите все още са покраи нас. С мъка ще се наложи да се разделя с нея, но ще я пратя за лятото в провинцията и ще се надявам да ми я водят. Мъчно ми е, но мисля, че напрежението ми е в повече , а съня е малко..
Какта я кърмих до 8 месеца и нямаше проблем. Пък хич не се хранех, а сега и това не помага.

# 27
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 741
Успех medichi ! Дано се справиш бързо с проблема!

# 28
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Снощи два пъти я събуждах и я кърмих, но гърдите ми и през нощта не се пълнят както преди... Освен това всеки ден досега си перях нощницата от засъхналата кърма, а тази сутрин няма никой (както и последните няколко  Sad). Закусих обилно, взех хомеопатичното, наливам се със сокове, кърмя, изцеждам... Дано има резултат тази офанзива!  Praynig
Замислих се дори дали не съм болна, че отскоро страхотно ми се вие свят по няколко пъти на ден, прилошава ми от време на време, а косата ми пада на цели кичури...  Sick Дали и липсата на кърма не е в същата графа?!  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 1 722
Зъхи, да не си бременна, бе  newsm12love001

Общи условия

Активация на акаунт