Ех, дойде и този час, първи клас да почна аз!

  • 24 561
  • 377
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 835
Нашата директорка отказала зарзавата на Масларова! Mr. Green Бил на стойност 33ст. и нищо свястно не можели за тия пари да осигурят за децата. Много добре е постъпила. Предпочитам нищо да не дават, отколкото да се подиграват с нас и децата ни.

# 76
  • Мнения: 48 103
При нас няма и вест от кифли, моркови или друго, но поне обещаха, че отварят стола, та..
Иначе моята дъщеря нали ходи и на тенис от училище, ама часовете им свършват в 1, а тениса е от два и миналия път госпожата ги повела направо там, неяли...бяха се върнали в 5 часа , зверски гладни...та тази сутрин помолих мъжът ми изрично да я предупреди децата да обядват преди тренировката! И детето инструктирах какво да прави! Скоро ще започнат и плуването и ако и там им скроят такъв номер, вече ще стане напечено!Все пак си носят сандвичи и могат и на път да ги хапнат, ако чак толкова закъсняват.

# 77
  • Мнения: 3 271
Ама че сте образи с тези моркови  Laughing Според мен пък е по-добре морков отколкото нищо или пък някаква гадна закуска.

И нашата учителка има поощрения - дава по едно поименно листче, когато детето се е справило много добре с нещо, Когато станат 5 има право да поиска нещо от родителя. Но специално предупреди, че не става дума нещо да се купува, а по-скоро някаква привилегия, примерно да легне по-късно в петък, да играе определена игра, да отидем някъде или нещо такова. Вики засега няма нито един, но най-добрата му приятелка има 4. Засега не знам "работи" ли системата Simple Smile

# 78
  • Мнения: 3 835
Според мен пък е по-добре морков отколкото нищо или пък някаква гадна закуска.

Да бе да, ние все едно не можем да си сложим на детето един морков. Laughing А после Масларова да ни обяснява, че е осигурила закуските на децата ни, едва ли не ги е нахранила. Айде моля ти се, това е пълна подигравка.

# 79
  • Мнения: 3 835
Забравих да споделя,трета година вече давам "Респивакс" на Оги и съм много доволна.Действа като ваксина,тази година още не боледувал,за сега му няма нищо.От днес започна да го пие,и така 3месеца по 20дена Peace

И аз започнах Респивакса, почти всичко друго съм пробвала, от него съм най-доволна.

Вайда, как е басейна в 22-ро, като условия, чистота? Аз се въздържам засега с плуването поради много причини. Тея ще ходи два пъти седмично на Британика, записах я и на театрална школа, ще правят кукли, ще измислят и играят пиеси с тях, учителката е актриса, струва ми се страхотно. В у-щето ще имат народни танци и два пъти СИП, изобр. изкуство и математика. Като смятам часовете, в които ще са всички тия неща, ми се струва предостатъчно, трябва да й остава време и за свободни игри. Материалът тепърва ще се усложнява, може би не винаги ще успява да си напише всички домашни там, оставям възможност и време за допълнителни занимания вкъщи.

# 80
  • София
  • Мнения: 11 131
Според мен пък е по-добре морков отколкото нищо или пък някаква гадна закуска.

Да бе да, ние все едно не можем да си сложим на детето един морков. Laughing А после Масларова да ни обяснява, че е осигурила закуските на децата ни, едва ли не ги е нахранила. Айде моля ти се, това е пълна подигравка.

Няма лошо в моркова, но не е най подходящата храна за беззъби дечурлига.  tooth  Wink

# 81
  • Мнения: 455
Вайда, как е басейна в 22-ро, като условия, чистота?

Басейнът го отварят от 15 октомври някъде и още не знам как е. Нашата госпожа каза, че  и тя плува там, и че басейнът е топъл и чист. Като го отворят ще пиша как е.

# 82
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Според мен пък е по-добре морков отколкото нищо или пък някаква гадна закуска.

Да бе да, ние все едно не можем да си сложим на детето един морков. Laughing А после Масларова да ни обяснява, че е осигурила закуските на децата ни, едва ли не ги е нахранила. Айде моля ти се, това е пълна подигравка.

Няма лошо в моркова, но не е най подходящата храна за беззъби дечурлига.  tooth  Wink

Тъкмо всеки клатещ се зъб да падне по-бързо  Wink

# 83
  • Мнения: 1 817
Олинце, да, за момиченцето става дума. Той и Крис не се е оплаквал. Като го питах каза, че е доста непослушна въпросната госпожица. Аз установих, че е и доста невъзпитана. Главно тормозила момичетата. Вчера викали охрана заради майката. ooooh! Учителката направо е #Crazy
Много трудна ситуация ! Като го изключат детето и го пратят в  друго училище дали ще се поправи? Едва ли? Тя майката май е за изключване ooooh!

Крис днес е пушка! Започваме да наваксваме сега Wink Ще пиши 3-ки.
Добре, че го спрях от уч-ще, че щеше по-сложна да стане.Хванах болестта в 'зародиш' Познавам си аз детето.

# 84
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
fros,за същото детенце става въпрос. Днес правим подписка до директорката да го махнем поне от класа ни. А иначе Лари засега ходи с удоволствие, ако не е успяла в занималнята да допише нещо сяда сама и за норматив прави всичко и то мн.добре. А в училище е винги последна мн.бавна била #Cussing out От понеделник ходи на художествена гимнастика в у-ще и е супер щастлива.

# 85
  • София
  • Мнения: 8 943
A като го махнете това дете от класа ви, къде ще отиде? Не е ли по-добре да се насочи към психолог, някаква ангажираност да се прояви? Защото ще смени детето 2, 3 училища и накрая ще прекъсне заради лудата си майка. И учителката не я разбирам, какво е това, не е виждала такова чудо  newsm78 ? Ами да потърси помощ, най-лесно е да изгониш някой, без да се опиташ да му помогнеш.

# 86
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 369
Хай, от мен. Танти вчера беше си направила всичко много добре според мен в занималнята. Даже г-жата им дала и малко материал напред да се упражняват. Хареса ми това, че Танти каза, че първо са писали, после излезнали да поиграят, после пак са се върнали да си допишат и си ги взехме пак от вън. Като за първи ден, съм много доволна, само дето чавето естествено каза, че не иска да я карат да яде. Баща й сутринта е говорил с г-жата, дано миряса и да прояде, че тя си специална на ядене. Надявах се поне там да яде готвено, ама не се знае.

За детето си мисля, че е по-добре да се поработи с майката първо. В у-щето нямате ли психолог?

# 87
  • София
  • Мнения: 39 896
Вчера взимам Дияна от занималня и учителката ми казва "няма и едната тетрадка по математика" и "Читанката също я няма". Дияна вдига рамене и казва "не знам".
Вечерта успяхме да открием учебника и тетрадката. И Дияна им се кара "лоша, лоша тетрадка, защо се криеш от мен" Simple Smile
Подвързвах 3 тетрадки снощи. По български минаха вече на тетрадка 2.
Дияна днес на у-ще отиде с 6 тетрадки по БЕЛ и 5 по математика.

Мъж ми рече "няма какво да се занимаваш с вадене и прибиране на учебници, сложи всички, така и така аз нося раницата сутрин".

# 88
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Здравейте отново  Grinning

Вчера майката кукумицин на проблемното момиченце в класа на Вики, налетяла на бой и вдигнала скандал на една майка и едната учителка, защото я погледнали  Rolling Eyes
Вярно, майката е за изключване, но май и детето не е много в час. Утре сутрин и обед едната майка ще носи подписка за преместване на детето в специализирано училище. Явно и учителите са на такова мнение, иначе няма как да местят това дете.
venera, тихубаво си стабилизирала Криси, но в класа им почти всеки кашля или подсмърча. Всяка втора майка днес сутринта ми се оплака.
И Вики кашля сутринта, днес вечерта ще му дам витамини, осцилокопциум и сироп за кашлица. Дано и аз го излекувам преди да се разболял истински.
Аман от болести, есента едвам започна! Тъкмо малкият оздравя, хайде сега е ред на големият  ooooh!

# 89
  • Мнения: 3 835
Според мен пък е по-добре морков отколкото нищо или пък някаква гадна закуска.

Да бе да, ние все едно не можем да си сложим на детето един морков. Laughing А после Масларова да ни обяснява, че е осигурила закуските на децата ни, едва ли не ги е нахранила. Айде моля ти се, това е пълна подигравка.

Няма лошо в моркова, но не е най подходящата храна за беззъби дечурлига.  tooth  Wink

Тъкмо всеки клатещ се зъб да падне по-бързо  Wink

Ами да, тя Масларова гениална бре, за всичко е помислила, докато се мота наконтена с бутикови злата и лъскави дрешки, дето й седят като на свинче, звънче. От сутринта си мърморя под носа едни неща по нейн адрес, какво да направи с моркова и тези 33 ст......, няма да ги пиша, че ще отнеса някое мъмрене в най-добрия случай. Twisted Evil

За проблемното дете, без съгласието и съдействието на майката няма как да се консултира с психолог и изобщо да се помогне. Проблемът е майката, ако тя се съгласи, че има проблем в поведението на дъщеря й и трябва да се търси решение, тогава варианти много и със сигурност след време с общи усилия детето ще се промени. Детето не е виновно, че е такова, но няма как да му се помогне без съдействието на майката. Междувременно другите родители и деца не са длъжни да страдат и да треперят от подобно опасно поведение, докато на тази й хрумне, че има нещо нередно в поведението на детето й.

Общи условия

Активация на акаунт