Чувствате ли се оценени?

  • 2 771
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 008
Бо, много ми хареса. Благодаря!

# 31
  • Мнения: 2 018
Бо, симпатична идея, но си представям депресар, кандидат самоубиец, на сеанс при психоаналитик, на когото в главата му се набива тази мантра с бавен, изкуствено жизнерадостен глас. Когато човек достигне до момента да си задава подобни въпроси, и то толкова много накуп, всичките свързани с това, всъщност стойностен индивид ли е, с толкова поетични и фалшиво-великолепни думи, значи има сериозен проблем със своята себестойност и душевен мир. Живота е по-лесен за живеене, ако на него се гледа по простичко. Дори един човек на този свят да има, на когото да си нужен, значи имаш стойност. А хора, които имат нужда някой да им подаде ръка за нещо, каквото и да е то, има достатъчно. 

Коя идея е симпатична Exit? Нещо не те разбирам.
Кои въпроси са с поетични и фалшиви думи?
И за каква проблемна себестойност говориш и за какви депресари, кандидат самоубийци?
Поясни се, моля.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 623
По-скоро да  Hug

Обаче обичам да ми го показват, дори това да бъде
една усмивка или потупване по рамото  Naughty

# 33
  • Мнения: 17 546
Коя идея е симпатична Exit? Нещо не те разбирам.
..................
Поясни се, моля.
Би могла да се сетиш, че говоря за въпросите от клипчето (или каквото е това нещо) от линка ти! Пиша веднага след този пост, за какво друго да иде реч? Веднага реши, че ти нанасям обида някаква...
Та, да се поясня за трудно разбиращите ме (като не държа да ме разбират, ако не искат): Въпросите изписани върху картинките, на клипчето, към което си дала линк, ми звучат както съм описала по-горе. А идеята, да бъде направено подобно клипче, е симпатична, но то е подходящо за пациенти на психиатрична клиника, не за ежедневна употреба на хора, които в своята заетост, нямат време да си задават въпроса дали са стойностни или не, дали са достатъчно оценени или не, и не хленчат, че са вечно неразбрани. Така аз разбирам този клип и не ангажирам никого с моето мнение.
 Peace

# 34
  • Мнения: 2 018
Exit, кой ти казва да го гледаш всеки ден Tired? Намерих го, споделих го  вас. На мен ми допадна, това е. Мисля, че има допирателни с темата. И никой не задължава никого да го гледа ежедневно. Дори мисля, че няма нужда да се коментира самото клипче, но това е мое мнение.
Ти психиатър ли си? /не ми отговаряй, знам, че не си/

Веднага реши, че ти нанасям обида някаква...

Къде видя, че съм решила това? Зададох ти пояснителни въпроси. Лексиконният ти стил от първия пост, беше по-разбираем.

Та, да се поясня за трудно разбиращите ме (като не държа да ме разбират, ако не искат):

Много ли са хората, които не те разбират? /не се чувствай длъжна да ми отговориш/

Живота е по-лесен за живеене, ако на него се гледа по простичко.

Ето, само с това изречение съм съгласна с теб. Права си.

Може темата да се вижда за някои по-сложна, всъщност не е. Въпроса е простичък и ясен - Чувствате ли се оценени? Всички останали въпроси от темата, са пояснителни, които по-скоро искам да ви провокират, да не ми отговаряте с едно изречение, а да развиете мислите си.

# 35
  • Мнения: 9 814
В общи линии се чувствам оценена, но има какво да се желае още.

# 36
  • Мнения: 17 546
Веднага реши, че ти нанасям обида някаква...

Къде видя, че съм решила това? Зададох ти пояснителни въпроси. Лексиконният ти стил от първия пост, беше по-разбираем.
Личи ти по тона. Веднага се дръпна на коментара ми. Ми постваш нещо, гледам го, коментирам го. Защо очакваш всички да кажат "Ау, Бо, страхотно е! Благодаря!". Ми не е страхотно за мен и аз лично не виждам връзка с темата, стига въпросите, които задаваш в нея да не са породени от лично чувство за недооцененост. Аз я разбирам по друг начин. Нямам претенции да съм психиатър, но имам претенциите да имам лично мнение и да го отстоявам. Не съм длъжна да се съгласявам с другите, за да им хареса мнението ми или аз самата. Или може би негласно правило тук е да пишеш в някоя тема само и единствено, ако мнението ти съвпада с това на автора на темата? Иначе биваш оплют за мнението си, щото е различно. Не се притеснявай за мен, никога не съм се чувствала недооценена и не страдам от това, че някой мисли различно от мен и не ме разбира. Не ми харесва само това, че щом този някой не ме разбира, не ми разрешава да мисля различно от него.
Развих мислите си, стилът ми бил лексиконен... И какво от това? По криво ли ще ти е днес, защото аз имам такъв стил или ще си по-щастлива? Все ми е тая. Научи се да зачиташ чуждото мнение, каквото и да е то. Тогава вероятно ще те оценяват повече, защото един оценен човек рядко задава такива въпроси, каквито ти си задала в своята тема.

# 37
  • Мнения: 2 018
Създаваш си грешни впечатления, Exit.

Никога не съм била повърностен човек и винаги съм се стремила да вниквам в нещата. Задавала съм си тези въпроси за да осъзная щастието, което ме е обградило. За да живея днес и сега, а не с бъдещето или миналото. За да намеря пътя, ако се загубя. Това си е мой личен свят, върху който работя и се стремя да поддържам.
Не искам да хвалиш линка, който дадох, но калния ти постинг беше ни в клин, ни в ръкав с разни психари и самоубийци.
Не си мисли, че живота няма вече, какво да ти покаже.
Имай си мнение, пиши го, но от теб нямам какво да науча.

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 13:37 от Бо_

# 38
  • София
  • Мнения: 1 783
Тук цари толерантност и ведра атмосфера, създавана от спокойни и доволни от живота хора, нямащи нужда нищо на никого да доказват. Мда.

# 39
  • Мнения: X
Тъй като вече отговорих на въпроса ,сега ми е трудно да се възържа да похваля линка. Освен,че има много общо с темата, фотографиите са чудесни и много добре подбрани.  Peace Бо, благодаря,че го сподели с нас. Не е нужно човек да опира до психиатър, за да започне да храни очите и душата си.

# 40
  • Мнения: 4 300
Не се замислям особено по този въпрос. Обикновенно "драпам" към целите си и когато ми струва твърде много се отказвам, вземам си чадъра, шапката и гащите и се захващам със следващото Mr. Green.

# 41
  • Мнения: 502
Ами да. Човек ежедневно се сблъсква с някакво отношение в лицето на много хора. Един те цени, друг те оценя, трети те преценя.Желанието да бъдем одобрени е един доста мощен двигател за повечето неща, които правим. Това желание в някои моменти от живота става труднозадоволимо, защото има и моменти, в които самите ние не сме съвсем доволни от себе си. Тогава е хубаво  чувството да знаеш,че за някого означаваш нещо, което не може да бъде премерено със мерки и теглилки. 
   bouquet Heart Eyes
   Най-хубаво е,когато не си задаваш този въпрос. Когато не чакаш отплата за извършеното добро,когато обичаш без да очакваш непременно взаимност,когато помагаш само от добро сърце. Смирението като противоположност на чувството ни за оцененост.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 783
Exit , тъй като си блокирала получаването на ЛС, но си позволяваш да ми пишеш лични съобщения по изключително грозен  и злобен начин, отговарям ти тук: Постът ми не е насочен към теб. По отношение на клипа съм по-скоро на твоето мнение. Но така си решила така тълкуваш. Хубав ден!

# 43
  • Мнения: 2 018
Ами да. Човек ежедневно се сблъсква с някакво отношение в лицето на много хора. Един те цени, друг те оценя, трети те преценя.Желанието да бъдем одобрени е един доста мощен двигател за повечето неща, които правим. Това желание в някои моменти от живота става труднозадоволимо, защото има и моменти, в които самите ние не сме съвсем доволни от себе си. Тогава е хубаво  чувството да знаеш,че за някого означаваш нещо, което не може да бъде премерено със мерки и теглилки.  

И на мен, този пост ми направи най-силно впечатление. buttinsky  Peace

# 44
  • Мнения: 5 710
Оценена -да. Удовлетворена - не.

Общи условия

Активация на акаунт