Стъпваха ли на пръсти при прохождането децата ви и колко време?

  • 11 873
  • 143
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 085
Да, много беше смешен. Това продължи до 2 г. възраст. Сега си ходи съвсем нормално.

# 121
  • Мнения: 593
Да, стъпваше на пъсти.  smile3539
След 2-3 месеца започна да върви нормално.
Нищо притеснително няма в това. Simple Smile

# 122
  • Мнения: 84
а,защо да те нападаме... Peaceаз даже съм чувала,че понякога ходенето на пръсти зависи и от типа нервна система на детето.по-емоционални и нервни деца ходели по-често и по-дълго на пръсти.не твърдя,че е вярно,просто така съм чувала.но като се замисля ,има доза истина.

Дали е вярно това  newsm78 Склонна съм да вярвам, защото нашата дъщеря е много емоционална, даже лекарката каза сериозно внимание да обърнем, за да е по-спокойно детето и да, продължава да стъпва на пръсти, въпреки, че съм сигурна, че няма проблем с крачетата или със сухожилия. Ама пък каква да е логиката едното да е свързано с другото не знам.. newsm78
Оле ма моя син е толква спокоен,толкова придвидим  Grinning Никога не е бил нервен и буен.Сега е на 2 год и 7 месеца и започна да ходи по рядко на пръсти и следователно по рядко пада.Направо се бях отчаяла вече.Всичко си идва на мястото рано или късно,ама колко въпроси съм си задавала и колко притеснения....и слава богу за нищо  Simple Smile

# 123
  • Мнения: 455
И двете ни деца проходиха като стъпваха на цялото си ходило - никога не са ходили на пръсти. Не сме ползвали проходилки и др. помощни средства при прохождането - мисля, че за да ходят на пръсти вина имат проходилките. Не съм сигурна!
Едното проходи на 11м и 1/2 а второто на 10м и 1/2 - ако това изобщо има някакво значение, разбира се.

# 124
  • Мнения: 1 192
И двете ни деца проходиха като стъпваха на цялото си ходило - никога не са ходили на пръсти. Не сме ползвали проходилки и др. помощни средства при прохождането - мисля, че за да ходят на пръсти вина имат проходилките. Не съм сигурна!
Едното проходи на 11м и 1/2 а второто на 10м и 1/2 - ако това изобщо има някакво значение, разбира се.

Проходилките нямат нищо общо(освен ако нивото им не е твърде високо за детето).Синът ми ползва проходилка от 3 месеца и никога не е ходил на пръсти.Може би повече оказват влияние меки подметки на обувките и неподходящи такива(ако въобще причината е извън анатомията)

# 125
  • Мнения: 188
Не, но много деца прохождат така. В последствие нямат проблеми.

# 126
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Ау, точно като по поръчка намерих тази тема   bouquet
Тъкмо се тревожих тези дни, че малката започна да стъпва на пръсти напоследък, а още я е страх да ми пусне ръката като ходи Tired
Ще прочета и следя.

# 127
  • Бургас
  • Мнения: 529
Дъщеря ми си проходи на цяло стъпало на 11,5 месеца.
От две седмици я забелязвам, като е вкъщи и само по чорапи, че се предвижва на пръсти от време на време Rolling Eyes
Нямам идея на какво се дължи  Thinking

# 128
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
Moята проходи на година и два месеца ,сега сме на година и пет и все още продължа да ходим на пръсти .Това не ме притеснява Peace

# 129
  • Мнения: 7
Моите и двамата са ходили на пръсти доста дълго време -- супер сладки са така !  Не знам защо ходят така мъничките . но не мисля .че имате основание за притеснение! Hug

# 130
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Моите и двамата са ходили на пръсти доста дълго време -- супер сладки са така !  Не знам защо ходят така мъничките . но не мисля .че имате основание за притеснение! Hug
Ох, не знам дали е сладко, но в съчетание с това, че на 1,4 год. още се водим за ръка, ми е адски притеснително вече... Confused

# 131
  • Мнения: 24
Не.А между другото не съм убедена че няма нищо общо между ходенето на пръсти и проходилката.

# 132
  • Велинград
  • Мнения: 17
dasterja mi e na 2,8m. i oste hodi na prasti. daite savet.

# 133
  • София
  • Мнения: 537
В началото, много деца ходят на пръсти за 1-2 месеца. Това е нормално. Но за дете на 2.5 - 3 години, което още ходи така, задължително трябва да отидете на преглед при ортопед И невролог. Специалистът ще прецени дали има обективен проблем. Ортопедът ще прецени дали костите и най-вече сухожилията са развити правилно (ходенето на пръсти понякога е белег за скъсено ахилесово сухожилие), а неврологът ще прецени дали нервната система правилно предава двигателните "команди" до крайниците. Надявам се да няма никакъв проблем при вас, но на тази възраст на детето е разумно да потърсите експертно мнение и ако има проблем, да му обърнете внимание по-навреме.

# 134
  • Мнения: 1 192
Моите и двамата са ходили на пръсти доста дълго време -- супер сладки са така !  Не знам защо ходят така мъничките . но не мисля .че имате основание за притеснение! Hug
Ох, не знам дали е сладко, но в съчетание с това, че на 1,4 год. още се водим за ръка, ми е адски притеснително вече... Confused
Някои мъници са по- страхливи от други и се пускат по- късно от ръката на възрастен.Пускай я по тревата, нищо че пада.Моят син така проходи сам.Оставих го прав на тревата и застанах на разстояние от него с любимата топка...След 4-5 дни тренировки по трева, взех да го пускам и в къщи, и т.н. Сега не иска да го държим, нищо че не е чак такъв специалист още...

Общи условия

Активация на акаунт