Стъпваха ли на пръсти при прохождането децата ви и колко време?

  • 11 884
  • 143
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 24 467
Да, мисля беше нещо с късо сухожилие, затова бих предпочела да ида на лекар, както и писах. Даже 2 години е много, не бих чакала толкова.

# 106
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Да, доста продължително време.

# 107
  • Мнения: 1 817
Да големият проходи рано и стъпваше дълго време на пръсти. Спомням си и на детска градина ходеше вече като все още така стъпваше понякога. По-късно се оправи. Не се тревожи, дъщеряти е много малка още.
Малкият също рано проходи , но стъпва правилно.

# 108
  • Мнения: 723
Синът ми проходи на пръсти и така вървя до две годинки и половина.................,когато поради тази си походка-падна ,разтегли сухожилие ,наложи му се да върви по-бавно-дотогава почти винаги тичаше -и започна да върви на цяло стъпало,
не мога да си обясня точната причина за тази походка при него ,преди да провърви непрекъснато подскачаше на пръсчета-много енергично и жизнено бебе беше Grinning,
.....................сега историята се повтаря с дъщеря ми Embarassed,не мога да и сложа обувчици на крачето ,заради ПА стъпката, Grinning,
обясниха ми го с тонуса на крайниците,но не ми се даде единно становище за това какви обувки трябва да носи .................
освен това-тя не е слагана на паяк, така че аз лично отхвърлям това като причина Peace

# 109
  • Мнения: 835
повечето деца прохождат на пръсти, но в последствие започват да стъпват на цяло ходило.Ако 2-3 мес не стъпи на цяло ходило е добре да се заведе на ортопед, за да няма скъсяване на сухожилието.

# 110
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 616
За много кратко време стъпваше на пръсти.

# 111
  • Мнения: 3 092
Не , никога не е стъпвала на пръсти  .

# 112
  • Мнения: 1 192
А на мен ми е интересно като стоят прави децата,ходещи на пръсти,пак ли са на пръсти,не стъпват ли на цяло стъпало?

# 113
  • Мнения: 4 784
От време на време след като проходи стъпваше на пръсти, но аз му се карах да не го прави.
Имам приятелка, на която момиченцето с прохождането си стъпваше на пръсти и така си остана до около 4 годишна възраст, когато се наложи да минават през куп перипетии, вкл. и операция, за да си проходи нормално. Детето обаче въобще не стъпваше на цяло стъпало. Сега вече е добре, надвиха проблема.

# 114
  • Мнения: 13 512
А на мен ми е интересно като стоят прави децата,ходещи на пръсти,пак ли са на пръсти,не стъпват ли на цяло стъпало?
На приятелката ми детето е на почти 3 години и продължава да стъпва само на пръсти. Гледах,че много са му заякнали прасците

# 115
  • Мнения: 75
Моят син никога не е стъпвал на пръсти при прохождането Peace

# 116
  • Мнения: 803
И тримата ми сина,първо го ударяха на балет,и чак после почваха да стъпват здраво на земята.Но прехода е бил към месец и малко повече,може би.

Последна редакция: пт, 22 май 2009, 21:40 от пепел_от_рози

# 117
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Не е стъпвала на пръсти.
И моята ...но си мисля ,че е от детето ,не от проходилките ,просто някои дечица са си по боязливи,и имат по-развито чувство за самосъхранение  Laughingза разлика от моята ,която и сега като падне ,става и продължава.Но това е само моето мнение ...не ме нападайте Peace

# 118
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
а,защо да те нападаме... Peaceаз даже съм чувала,че понякога ходенето на пръсти зависи и от типа нервна система на детето.по-емоционални и нервни деца ходели по-често и по-дълго на пръсти.не твърдя,че е вярно,просто така съм чувала.но като се замисля ,има доза истина.

# 119
  • Плевен
  • Мнения: 862
а,защо да те нападаме... Peaceаз даже съм чувала,че понякога ходенето на пръсти зависи и от типа нервна система на детето.по-емоционални и нервни деца ходели по-често и по-дълго на пръсти.не твърдя,че е вярно,просто така съм чувала.но като се замисля ,има доза истина.

Дали е вярно това  newsm78 Склонна съм да вярвам, защото нашата дъщеря е много емоционална, даже лекарката каза сериозно внимание да обърнем, за да е по-спокойно детето и да, продължава да стъпва на пръсти, въпреки, че съм сигурна, че няма проблем с крачетата или със сухожилия. Ама пък каква да е логиката едното да е свързано с другото не знам.. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт