Станахме ли за подигравка?Какво се случва с нас?

  • 3 951
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 235


........ че човек без да е изживял нашите проблеми, никога няма да ни разбере напълно.
[/quote]

Това е малката, но съществена разлика. Каквото и колкото  да обясняваме, все ще е малко, за да го почувстват.
А, относно Филип - има ли нещо,на което не бихме се съгласили, за да гушнем нашето детенце? Но за съжаление не мисля, че обществото е готово да ни разбере и не смятам, че това е тема за експлоатация и вдигане на рейтинг.

# 16
  • Мнения: 7 716
Ами Лали,
държавата като не ти помага и ти обръща гръб ,човек пробва със всичко и е съгласен на всичко.
И аз подкрепям Филип  Hug
Зъбче, и аз това казвам. Бих минала през огън и вода, за да имам бебенце. Hug

# 17
  • Мнения: 26
zabche ти си много права.Ама питам се аз за какво е имаме тази държава след като реве 4е нямаме раждаемост...а в същото време нищо не прави?Сложе ли ми реклами на бил бордове;Искам бебе!Ало...как не ви е срам.Вие как си представяте едно семейство влиза в банката на гишето го питат;Вие за какаво сте?И те горките:Ами искаме да теглим кредит за инвитро!И в същият този момент им идва да потънат в дън земя,защото се запо4ва едно шушукане....И като пред полицейско управление:Колко ви е доходъти т.н...4естно казано не съм го преживяла но предполагам как е!Та това бебе да не е хладилник,телевизор или лека кола та да теглиш кредит?Незнам но ми е някак си неприемливо.Просто замазват о4ите!Затова нека Тошко си изиграе добре ролята и спе4ели мом4ето.Желая им не едно а две бебенца от раз да си имат.! newsm51

# 18
  • Мнения: 1 950
Сложе ли ми реклами на бил бордове;Искам бебе!Ало...как не ви е срам.Вие как си представяте едно семейство влиза в банката на гишето го питат;Вие за какаво сте?И те горките:Ами искаме да теглим кредит за инвитро!И в същият този момент им идва да потънат в дън земя,защото се запо4ва едно шушукане....И като пред полицейско управление:Колко ви е доходъти т.н...4естно казано не съм го преживяла но предполагам как е!

Сумол, държавата няма нищо общо с билбордовете Peace. Това е кампания на фондация "Искам бебе" заедно със СИБанк и други партньори, която кампания е само в полза на нас борещите се за дете Peace.
Единствено СИБанк, като финансова институция откликна на това да се дават кредити при облекчени условия на семейства нуждаещи се от АРТ. И да щом е банка има условия, трябва да се докажат доходи има си процедури и т.н., а това за шушукането и потъването от срам си е до хората.
Аз не потъвам от срам когато казвам, че имаме проблеми.

# 19
  • Мнения: 26
zvetun4o,колкото до държавата дали има общо или няма не споря защото съм от  скоро в БГ,и не съм наясно как стоят нещата!!!Но на тебе харесвали ти това безхаберие то4но на тази държава?Не ми се спори просто ме е яд на фона на тази беднотия с тези мизерни заплати,остават хората в безисходица и естествено тър4ът по банки...Искрено ги съжалявам!Но май друг изход нямат. newsm10

# 20
  • Мнения: 1 950
Сумол, тук не говорим за бехаберието на държавата. Него сме го коментирали нееднократно и всички сме на едно мнение Peace
Исках просто да уточня за билбордовете и за фондация "Искам бебе" защото ти ги намеси в разговора.

# 21
  • Мнения: 1 441
На мен пък да ви кажа честно ми писна да ме съжляват!! Crossing Arms Искам да ме разбират, а който не ме разбира да си затваря голямата уста! Освен всичко ми писна всеки чул-недочул и чел-недочел да ми се изказва компетентно по темите за стерилитета и коя е причината му.
Писна ми и от позыорки в този форум (Форумите на БГ-Мама), на които, видите ли, им станало много мъчно и се разплакали като чули за проблема на Филип  ooooh!, и от другите на които хем им е мъчно ("горката му жена, на която Биг Брадър ще и прави инвитро"), хем казват че това са жалки хорица, които се унижавали за едни 6000 лева и т.н. Как пък на никой не му мина през ума да се разплаче веднъж за някоя от нас, която за 74682948 път е споходена от неупеха и поредният кредит въпреки всичко трябва да бъде върнат?! Само знаят да броят колко пари били малко, колко били много и как имало други начини и фирми спонсори (как пък аз досега не чух за такава фирма спонсор newsm78).
Много ни съжаляват и много ни съчувстват, а иначе, като се появят от онези любимите ни теми веднага ни се зявява, че ние всички сами сме си виновни за проблемите, защото сме спали с всеки срещнат и сигурно сме правили по 5 аборта на младини.
Ай сиктир от разбирачи! smile3513

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 14:38 от BAN

# 22
  • София
  • Мнения: 1 103
 Здравейте, още докато гледах снощи предаването бях сигурна, че днес тук ще има такава тема и то с точно такива настроения. Странното е, че аз реагирах точно като вас - мисията на Тошко - Филип и наградата за нея ми се сториха като безвкусно и пошло използване с цел рейтинг на проблема на семейството му. От друга страна мъжът ми реагира по-скоро като Цветунчо - в смисъл: ето дава се гласност на нашия проблем по телевизията в един доста популярен формат, макар и с присъщите му похвати. И като се замислих дори съм склонна да се съглася.
 Нека споделя и нещо лично - откакто забременях непрекъснато ме питат дали имаме близнаци в семейството и като кажа, че нямаме и че са резултат от инвитро обикновено настъпва неловко мълчание. Тоест повечето от хората дори не знаят какво е това - хубаво ли е, лошо ли е, срамно ли е ...
 Затова стигнах до извода, че не можем да искаме невъзможното от обществото - тоест всички да ни разбират, но поне може по този начин да бъдат малко по-информирани.
  

# 23
  • Мнения: 26
знаеш ли BAN това за съжалението си мнооооого права Stop               miramar напълно те подкрепям по въпроса с близнаците ей на това му викам невежество! ooooh!

# 24
  • Мнения: 939
Написах нещо по тази тема в седмичната, щото не видях, че има вече отворена по този проблем. Затова тук ще добавя - чета им форумите в сайта на предаването. То, че е пълно с деца там, е отделна тема, ама на такива бисери се натъкнах, че.... цитирам по памет - касата поема ин-витрото напълно, демек брадъра няма да плаща. Пък после пишЕте, че теглите заеми - никой няма да ви повярва. Пише, и че касата поема по 2 (два!) опита ин-витро. Няма да споменавам как коментират самата мисия и какви "идеи" дават за осиновяване, дето, видиш ли, ние как може да не сме се сетили досега....

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 14:40 от Мишинка

# 25
  • Мнения: 1 441
Мишинка,   bouquet

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 14:37 от BAN

# 26
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Цветунчо, нямам нищо против да се говори за стерилитета, да се борим за каузата, но не и по този начин - подигравайки ни, измъчвайки ни за едни "мизерни" 6 000 лева. Оставяйки у обществото чувството, че ние сме просяци, че сме заслужили едва ли не съдбата си... Болно е и обидно...
Колкото до това момче - възхищавам му се, за това, че се прави на идиот (каквото сме правили всички ние), за да имат дете. И искрено им желая да успеят от раз поне с близнаци.

# 27
  • Мнения: 1 950
Гея, никой нито се подиграва, нито измъчва някого, нито обществото мисли, че сме просяци Peace. Моля ви не се дръжте като ощипани, без да сте такива.
Защо винаги скачате като някъде, някой заговори за АРТ.

Ами не винаги нещата се поднасят както ни харесва, ама поне се говори вече свободно за това. А не като преди година, две - пълна пълна липса на каквато и да е информация.

Сами се ограничаваме и си поставяме бариери после се чудим що не ни приемали останалите.

# 28
  • Мнения: 3 453
Цветунчо,
какво като се говори свободно! Да не би да се поднася реална и изчерпателна информация? Какво разбраха хората за стерилитет, за АРТ процедурите, за чувствата на двойките?
Аз имам право да се чувствам по начина, по който се чувствам. А ще се чувствам така винаги, когато някой омаловажава проблема и болката ми! До гуша ми е дошло да ми напомнят, че домовете преливат от сирачета и, че банките едва ли не ми идват на крака, за да ми предложат кредит! Sick
Ощипана мома - дори такава да съм, не ми пука. В крайна сметка аз никога не съм си позволявала да коментирам нечие заболяване или проблем, с който не съм наясно!

# 29
  • Мнения: 1 950
Хоуп аз също изразявам мнението си Laughing. Може би съм по-широко скроен човек. И на мен ми говорят за домове, сирачета и осиновяване. Но аз не позволявам това да ме наранява, както и всичко останало, за което говориш. Защото не се чувствам ни на йота по-различна от останалите хора. Разумен човек съм и решенията ги взимам сама.
Очевидно не ме разбрахте, както и да е спирам да коментирам.
В крайна сметка всеки има право да приема нещата поднесени му от света около него по свой си начин. Просто не искам да ви боли това е Hug

Общи условия

Активация на акаунт