Станахме ли за подигравка?Какво се случва с нас?

  • 3 964
  • 71
  •   1
Отговори
# 30
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 772
Цвети, не си права. Не се държа като ощипана госпожица, просто не ми харесва начина по който се говори за АРТ и стерилитет. В нашата болка и самота няма нищо показно и идиотско, за да карат един млад човек, поставен на колене от държавата да играе ролята на олигофрен, за да получи пари за процедура. Ето това е кретенското. Нямам нищо против когато излезе д-р Стаменов, д-р Владимиров, д-р Щерев, д-р Първанова и говорят за нашите проблеми. Или дори никому неизвестното момиче от долно нанагорно. Защото говорят нещата такива, каквито са. Защото знаят през какво минаваме. И защото дори и да са лекари и известни, могат да говорят разбираемо на аудиторията и да обяснят къде и в какво се състои проблема. Само че българина не иска да знае колко е трудно, иска да остане заровен с глава в пясъка като щраус и да казва, че жените са виновни, защото са хойкали и имат много аборти. Българина иска да се посмее, защото видиш ли на оня идиота от ББ жена му ще я забременят ин витро... Не знам, обидно е. Защото живея в бяла държава и никой тук не е посмял да ми се присмее за това, че имам такъв проблем, докато в България се чудят как да те унизят и натикат в миша дупка само защото си се осмелил да искаш дете...
Това е сравнимо само с да вкараш раково болен или болен от СПИН и да им кажеш - направете тази мисия успешна и ще получите адекватно лечение...
П.С. Болката винаги ще я има - докато не се огледаме в очите на дете...

# 31
  • Мнения: 1 143
Трудно ми е коментирам това, което се случва в ББ, тъй като изобщо не го гледам, нито пък чета какво пише по форумите за него. 
Но моето мнение е, че Цветунчо е права. Тък като всичко това се случва със знанието и съгласието на въпросния човек. Никой не го е принуждавал да го прави, нито пък са го излъгали какво представява ББ. Просто зрелище. Нима вие сте очаквали нещо дълбоко морално и ценностно от това реалити? Щом човека се е решил на такова нещо, той знае защо го прави, направил е своя избор, независимо кой какво ще говори за него. Това, че се прави на идиот, не означава, че е малоумен. Дали ще го разберат хората, които изобщо не са и помирисвали за такива проблеми, за него няма значение. Да, на нас може да ни стане мъчно, ще си поплачем, защото всъщност плачем за себе си. Но не можем да очакваме, че и останалите хора ще реагират като нас и ще го почувстват като нас. Особено в такъв вид шоу. Аз не съм от хората, които споделят лесно, да не кажа и изобщо понякога. Но уважавам хората, които могат свободно да говорят за това. Може би този човек няма да бъде разбран от повечето хора, ще го съжаляват, ще му дават "умни" съвети, но той е опитал, направил е нещо, което би им дало шанс да успеят. Той е платил своята цена.  Може би аз или вие не бихме я платили, но това неговият избор. Не на продуцентите. Те просто се възползват от случая, но точно това е ББ. Затова и не го гледам.

# 32
  • Мнения: 862
Аз също се почуствах гадно вчера  Crossing Arms Някакси ми стана обидно и унизително, защото вместо държавата да ни помага, сме принудени да се правим на шутове в телевизионни предавания.
Подкрепям Филип и съпругата му и искрено се надявам, че всичко това ще си заслужава.

Колкото до Венета Райкова.......... #2gunfire тя е просто една злобна, нищожна интригантка, която хвана последния влак в лицето на Тихомир. Не съм я чула да говори за това, че инвитрото е глупост, но я чух да казва че тя в никакъв случай не е забременяла инвитро ( каза го с възмущение естествено).Както и да е, да е жива и здрава, но Господ гледа.

# 33
  • Мнения: 21
Здравейте дами, току що внимателно изчетох коментариите по този пост и сълзи напират в очите ми.Не съм гледала предаването и коментариите след него ,но единственото което мога да кажа е ГОРКО на тази държава ,която не мисли за собственият потенциал ГОРКО  на тези хора , които мислят по този начин .Ако този огромен  (ама наистина ОГРОМЕН) проблем е за медиино шоу(да се развличат другите)  с извинение (ЖАЛНА НИ МАЙКА) никога няма да се  оправят нещата, ама НИКОГА. ЖАЛКО..................................    . Cry

# 34
  • Мнения: 1 320
Гледам тази вечер Биг Брадър, а до мен на леглото кротичко заспа моето инвитро-бебе.
Гледам и плача. Не от съжаление, не. От умиление се разплаках и от силата на тези две жени /вчера не съм гледала, сега съвсем бегло ви прочетох коментарите. Но, очевидно, има продължение на подхвърлената реплика вчера/. Та, удивих се на силата на тези две жени, които застанаха пред цяла България и съвсем гласно обявиха, че имат проблем. Изключително важно. Да можеш на глас да го кажеш и да спре да те притеснява, защото, в крайна сметка, това не е болест. То е наистина някакво състояние, което те праща по един път и вървейки по този път ти ставаш много по-силен. Другото, което истински ме възхити /и предполагам, че това не е просто хрумка, а предварително заложен сценарий, още преди кастинга на участниците/ е енергията на Радина, упоритостта й и последователността в огласяването на проблема на двойките без деца. И да, нека има такава гласност, нека се вдига шум. Ако държавата не чува, ако си заравя главата в пясъка пред съдбата на половин милион българи и техните поне 250 хиляди незаченати деца - аз не виждам нищо лошо в това да се използват всички разрешени методи. Честно, възхитена съм от идеята да се използва дори Биг Брадър! Защото след днешната развръзка съм по-склонна да си мисля, че фондация "Искам бебе" е потърсила Биг Брадър, а не обратното. Ако греша - готова съм да си взема думите назад. И е прекрасно, че все повече се говори за проблемите на стерилитета и "инвитро" вече не е мръсна дума.

П.С. Впрочем изобщо не съжалявам Тошко-Филип, нито пък ми е мъчно за него. Той и без каузата инвитро щеше да се прави на шут, щото му идва от вътре. Решил е да си използва таланта в името на семейството и го прави както може. Не ми се струва нито лошо, нито осъдително, нито пък унизително. Все е едно дали ще си ръкомаха заради инвитро или заради 5000 лв кеш, с които да отиде на околосветско пътешествие. Вероятно просто сценаристите са видели удобния човек за нужната им препратка. Намирам казаното между редовете дори за удачно.

Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 22:17 от Момиче

# 35
  • София
  • Мнения: 7 242
И аз плаках днес... И съм сигурна, че не сме били само ние с Момиче. Дори и за някои да е било обидно, унизително, пошло, сигурна съм, че много хора са се замислили, може би за първи път, какво се налага на някои да изживеят... И нека има гласност. Дори и такава. Целта го оправдава.

# 36
  • София
  • Мнения: 12 554
Майка съм, не съм за този подфорум, но понякога ви чета, за да си напомням какво имам и колко ценно е то.
Тази вечер и аз плаках, сълзи имаше и в очите на мъжа ми. Защото може би за първи път осъзна реално колко всъщност е щастлив.
Ин витро не е мръсна дума. Може би е за селските клюкарки.
Всеки е свободен да преследва мечтата си, а когато тя е толкова голяма, съкровена и желана като собствено дете - нищо друго няма значение. Нито коментарите, нито целите на екипа на ББ.

# 37
  • Мнения: 1 950
Момиче, Лекси, Нана77 Hug Heart Eyes
Радвам се, че има момичета, които споделят и моите мисли.
Безкрайно съм щастлива, че мечтата на едно обикновено българско семейство е на път да се сбъдне и няма никакво значение какъв е точно пътя до тази мечта, щом тя ще бъде реалност, дай Боже Praynig

# 38
  • Мнения: 1 209
Момиче, Лекси, Нана77 Hug Heart Eyes
Радвам се, че има момичета, които споделят и моите мисли.
Безкрайно съм щастлива, че мечтата на едно обикновено българско семейство е на път да се сбъдне и няма никакво значение какъв е точно пътя до тази мечта, щом тя ще бъде реалност, дай Боже Praynig

 newsm10  Цвети, бъди сигурна, че са много малко хората, които не споделят твоето мнение

# 39
  • Мнения: 83
Момиче, Лекси, Нана77 Hug Heart Eyes
Радвам се, че има момичета, които споделят и моите мисли.
Безкрайно съм щастлива, че мечтата на едно обикновено българско семейство е на път да се сбъдне и няма никакво значение какъв е точно пътя до тази мечта, щом тя ще бъде реалност, дай Боже Praynig

 newsm10  Цвети, бъди сигурна, че са много малко хората, които не споделят твоето мнение

И аз така мисля! Peace

Абсолютно нищо подигравателно не намирам в това, че човек намира начин да реши проблема си, напротив видя ми се забавно и оригинално. Само мога да му стисна ръката, да го поздравя, затова че издържа докарай, да му пожелая успех и две сладки бебета, които да осмислят живота, неговия и на жена му! Hug
Не очаквах, че точно в този подфорум ще има тема с подобно заглавие, напротив мислех си, че ще има поздравителна такава. Все пак хората успяха да се доближат до целта си, остава им още малко, за да е пълна радостта им! Всяко подобно действие може да буди в мен само възхищение, в никакъв случай унижение!

# 40
  • Мнения: 1 320
Аз, като бивш активен участник в този подфорум, влязох тази вечер именно с идеята да изразя искреното си възхищение от това, което видях в предаването. Мислех, че ще има тема, в която всички ще се радват, защото начинът наистина е оригинален и дори и да не ставаше въпрос за една лична драма на двама души /Тошко и съпругата му/ е повече от прекрасно решението да се даде гласност на този проблем в едно толкова гледано шоу. Мотивите на екипа на предаването въобще не ме интересуват. Важното е, че някой е дал публичност. Важното е, че за тази публичност вече се работи методично. Очаквам рано или късно да се игради държавна политика по този проблем. И ето това е най-важното.
Изненадах се, че позитивна тема нямаше.

# 41
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Не знам дали темата рябва да бъде позитивна или негативна, само знам че искрено се разплаках когато гледах разговора м/у Филип и съпругата му и неговото безкрайно искрено "О Боже, дано!"

Стискам им палци  fingerscrossed както и на всички вас, мили момичета  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover!

# 42
  • Мнения: 2 422
само знам че искрено се разплаках когато гледах разговора м/у Филип и съпругата му и неговото безкрайно искрено "О Боже, дано!"


И аз се разплаках..........

Утре ще има предаване за "безплодието в България"  в "темата на нова" - телевизия в 12:15

# 43
  • Мнения: 1 950
Верич, ако прочетеш първите 2 страници на темата ще разбереш защо така се изразих Peace.
Два дни момичетата пишещи в тази тема се ядосват и коментират, че това е подигравка с нас, семействата с репродуктивни проблеми. Опитвах се да обяснявам, че не е точно така, че това е само в наша полза, но явно останах неразбрана.
Точно поради този факт искрено се зарадвах на постовете на Момиче, Лекси и останалите, които мислят като мен Hug.
Включително имаше нападки и срещу билбордовете на Фондация Искам бебе. Което е направо възмутително, предвид това, че Фондацията направи чудеса от храброст до сега и продължава с пълен напред Peace.

Много обичаме да говорим колко сме ощетени от държавата, как никой не ни помага, а когато трябва реално да се направи нещо, да се застане пред медии, да се разкаже лична история, защото повярвайте ми няма друг начин, типично по български всеки се дърпа.

# 44
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 772
Цветунчо, аз лично не съм нападнала никой за това, че не мисли като мен, а казах, че е обидно за начина, по който се говори. На Тошко жена му няма сама да се "заплоди" и "ин витрото на жена му" дето ще го платят няма само да е с нейно участие. Ето това ме ядосва. Че се говори пошло, че не се внимава. А иначе - щастлива съм за тях двамата. Радвам се, че той е силен човек и е направил това - да се изправи пред всички, да стане шут, само и само да успее да вземе "мизерните 5 000 лева" както се изразиха определени хора. Обществото ни не е готово за някои неща и неправилното показване, говорене, разискване - само може да влоши нещата. Аз нямам нищо против да се говори, да се протестира, да се излезе на светло. Аз лично никога не съм се крила и не съм имала проблеми да говоря за стерилитета. Излязох на протест на 3-ия ден след аборта си. Душата ми кървеше, не говоря за тялото... И въпреки това, не се посвених да изляза и да изкрещя за проблема си. Само че искам да е нормално, да не ме смятат за изрод и да не гледат с недоверие детето ми, все едно скоро ще стане урод само защото има съмнение, че е от АРТ процедура...
Знаеш ли как се чувства човек, когато дойдат на летището да го посрещнат със снимка на мъжа му, да не би случайно да сме направили нещо в чужбина и да не отговаряме на критериите на рода... Никога няма да го забравя... Моето прекрасно момченце беше оглеждано все едно аз съм престъпник или съм направила нещо ужасно... Ето това ми се иска да се промени!

Общи условия

Активация на акаунт